kobieta z niebieskimi oczami

Jak powiększyć oko za pomocą makijażu? 10 skutecznych sposobów

Makijaż w magiczny sposób potrafi zmienić proporcje naszej twarzy, czy ukryć pewne niedoskonałości. Wystarczy kilka kosmetyków i trików, by zupełnie zmienić swój wygląd. Jak powiększyć oko? Sprawdź koniecznie 10 skutecznych sposobów!

10 tricków powiększających oko

Wystarczy kilka sztuczek makijażowych by nasze oczy wyglądały na większe. Pamiętaj, że trzeba zadbać o każdy element twarzy, od ukrycia niedoskonałości, po idealnie ułożone brwi. Wszystko tak naprawdę może pomóc, albo nam zaszkodzić. Poniżej znajdziesz 10 skutecznych sposobów na makijaż optycznie powiększający oko:

  1. Podkreślenie brwi – one są oprawą oka, więc mają na nie spory wpływ. Dobrze ułożyć włoski ku górze, a pod linię brwi dodać odrobinę jasnego cienia lub rozświetlacza. W ten sposób optycznie powiększysz oczy. Pamiętaj, że za krótkie brwi zmniejszają ich zarys!
  2. Wytuszuj rzęsy – nie tylko brwi są ważne, ale i rzęsy. Użyj zalotki (3 razy przesuń ją po włoskach, a więc przy brzegu, w środku i jak najbliżej końca), by je mocniej podkręcić, potem dwukrotnie nałóż ulubiony tusz. W środkowej części włosków zaaplikuj najwięcej kosmetyku, to spowoduje, że oko się mocniej otworzy.
  3. Sztuczne rzęsy – dają spektakularny efekt bo są mocno wywinięte, dzięki nim oczy są zdecydowanie większe. Zamiast całych pasków postaw na kępki włosków. Powinny się one znaleźć w zewnętrznych kącikach.
  4. Rozświetl kącik oczu – jasny cień bądź rozświetlacz powinien znaleźć się w wewnętrznym kąciku oka.
  5. Podkreśl linię wodną – linia wodna, czyli wewnętrzna krawędź dolna oka po pomalowaniu białą lub turkusową kredką się rozświetli. W ten sposób powiększysz zdecydowanie oko, co ważne nawet jeśli nie nałożyć na rzęsy maskary!
  6. Namaluj kreskę na powiece – czarnym eyelinerem narysuj delikatne kocie oko, które lekko wychodzi poza zarys oka. Dobrze najpierw wyrysować szkic ciemną kredką lub cieniem, by uniknąć krzywych linii. Co kluczowe kreska nie może zaczynać się tuż przy wewnętrznym kąciku, ma być miej więcej w 3/4 powieki.
  7. Na całą ruchomą powiekę zaaplikuj jasny cień z mieniącymi się drobinkami. Dobrze rozetrzyj równomiernie, a na środku dodaj jeszcze odrobinę złotego kosmetyku. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić z połyskiem jeśli jest to makijaż dzienny.
  8. Nie zapomnij o korektorze pod oczy – on ukryje drobne zmarszczki, sińce oraz wyrówna koloryt, do tego rozświetli spojrzenie. Lekka konsystencja będzie tutaj idealna, tak jak wersja rozświetlająca.
  9. Zabawa cieniem – na powiekę nałóż ten sam cień, ale w kilku odcieniach. Na ruchomej części znajdzie się najjaśniejszy rodzaj, a w zewnętrznym kąciku oraz wzdłuż linii załamania ciemniejszy.
  10. Postaw na makijaż smoky eyes – „przydymione” oko wygląda niebywale ciekawie, do tego optycznie je powiększa. Niekoniecznie musisz decydować się na klasyczną odsłonę z czernią, równie dobrze sprawdzi się lżejsza odmiana z brązami.
  Lekka trwała unosząca włosy - na czym polega i jak działa?

Czego unikać aby osiągnąć efekt dużego oka?

Zapomnij o obrysowywaniu oka ciemną kredką naokoło, bo to daje efekt odwrotny, czyli pomniejszenie. To nie jest dobre rozwiązanie przy niewielkich oczach, tak samo jak grube kreski na powiece. One niestety, ale zamykają jeszcze mocniej spojrzenie powodując dodatkowo wyraz smutnej twarzy.

Jeśli masz opadającą powiekę musisz pamiętać o malowaniu oka, tak by pojawił się trójwymiarowy efekt. Rozcieraj kilka odcieni jednocześnie, ale pamiętaj że jasne kolory optycznie powiększają, a ciemne wręcz przeciwnie, pomniejszają. Mile widziane są kosmetyki z dodatkiem połyskujących drobinek. Koniecznie zapomnij o matowych cieniach!

Zadbaj o odpowiednio wyregulowane brwi. Uniesione i ładnie ułożone włoski optycznie otwierają oko, do tego nadają spojrzeniu głębi. Ważne jest, aby miały zauważalny kształt. Warto skorzystać z pomocy kosmetyczki, by linia była odpowiednia – nie za cienka, nie za gruba. Niestety często przez niewłaściwą oprawę brwi jeszcze mocniej zmniejszamy i tak niewielkie oczy.