kobieta z odciskiem na stopie

Jak usunąć odcisk z korzeniem? Skuteczne rady

Bolące odciski mimo, iż są niewielkie potrafią mocno utrudnić nam życie. Nie tylko brzydko wyglądają, ale przede wszystkim powodują ból przy poruszaniu się. Jak usunąć odcisk z korzeniem? Sprawdź nasze skuteczne rady!

Odciski na stopie – rodzaje

Najwięcej osób ma problem z bolącymi odciskami na stopach. Możemy wyróżnić aż dwa rodzaje:

  • nagniotki – z reguły takie zgrubienia są niewielkie i delikatnie błyszczą. Zrogowacenie jest wyczuwalne i może powodować dolegliwości bólowe.
  • modzele – są bardziej miękkie niż nagniotki, poza tym mogą mieć charakterystyczną barwę żółtą bądź wyraźne zaczerwienienie.

Przyczynami powstawania odcisków na stopach jest, między innymi niewygodne obuwie, czy długotrwały nacisk.

Jak skutecznie usunąć odcisk? Sposoby z apteki

Niestety, ale odciski często pojawiają się na stopach, jak i na dłoniach. Na szczęście istnieją dość proste sposoby na usuwanie odcisków w przeciągu kilkunastu dni. W aptekach znajdziesz mnóstwo preparatów, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu. Ich ceny wahają się w granicach 8-50 złotych, większość kupisz bez recepty.

Poniżej znajdziesz najskuteczniejsze produkty na usunięcie odciska wraz z korzeniem:

  • plastry – są łatwe w użyciu, a co najważniejsze niebywale skuteczne. Wystarczy je nakleić, z czasem same odpadną. Te żelowe z kwasem salicynowym zmiękczają odcisk, do tego zmniejszają dolegliwości bólowe, dlatego że zapewniają amortyzację dla nagniotka.
  • maść lub płyn – z reguły moczy się najpierw stopy w wodzie, dokładnie wyciera, a dopiero na końcu aplikuje tego rodzaju preparat. Miejsce zakrywa się bandażem bądź plastrem. Co ważne zabieg wykonuje się każdego dnia, czasami nawet dwa razy na dobę. Dobrze zapoznać się z wytycznymi producenta zawartymi na opakowaniu, bo mogą w zależności od środka nieco się różnić. Po serii zabiegów ostatniego dnia moczymy nogę w wodzie, a następnie próbujemy pozbyć się odcisku. Co ważne nie można go wycinać ani wyrywać, powinien sam odejść. Jeśli to się nie uda, warto przedłużyć stosowanie maści lub płynu o kolejne 3 dni.
  Życie bez zbędnych kilogramów. Odpowiedzią może być kriolipoliza

Osoby chorujące na cukrzycę, albo z problemami z krzepnięciem muszą być bardzo ostrożne. Dlaczego? Bardzo łatwo w tych przypadkach o liczne powikłania. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ on dobierze odpowiednie preparaty lub zaleci zupełnie inne rozwiązanie. Czasami niezbędny jest drobny zabieg chirurgiczny.

Jak usunąć odcisk z korzeniem?

Usunięcie odcisku z korzeniem niesie za sobą pewnego rodzaju ryzyko, bo nie zawsze się to udaje. Należy wykorzystać specjalne środki z apteki, na przykład maści i plastry. Co więcej taki zabieg jest długotrwały, ponieważ zazwyczaj kuracja trwa 7 dni. Co ważne nie zawsze musi przynieść pożądane skutki wszystko zależy od odcisku. Wtedy konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej podologa – specjalisty od stóp.

Nigdy nie należy na siłę ostrymi narzędziami starać się usunąć odcisk z korzeniem, bo możemy pozostawić widoczne ślady – najpierw głębokie rany, potem będą blizny.

Domowe patenty na usunięcie odcisków

Można spróbować także domowych trików na usunięcie odcisków. Z reguły one wystarczają i nie trzeba sięgać po żadne specjalistyczne preparaty. Należy pamiętać, że to pomoc jedynie w przypadku niewielkich odcisków oraz tych nie nawracających. Co warto wypróbować? Polecamy:

  • papkę z aspiryny i niewielkiej ilości wody – smarujesz nią odcisk regularnie przez kilka dni z rzędu
  • aspirynę wkręconą do lanoliny z kilkoma kroplami witaminy A – ten domowy preparat również stosujesz systematycznie w miejsce odcisku
  • olejek rycynowy lub olejek arganowy – wcierasz w miejsce odcisku wykonując delikatny masaż
  • plasterek cebuli, który należy przymocować do stopy za pomocą bandaża, taki okład najlepiej robić na całą noc, podobnie postępuj z czosnkiem
  • wywar z kozieradki – taki środek delikatnie wcierasz w miejsce zgrubienia.

Pamiętaj, że domowe sposoby mają dużo mniejsze działanie niż lecznicze preparaty z apteki, ale w większości małych odcisków w zupełności wystarczają.