Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Domowe i profesjonalne sposoby

Zabieg kosmetyczny polegający na przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs jest bardzo popularny. Do naturalnych włosków dokleja się kolejne sztuki, dzięki temu zyskujemy wyraźne podkreślenie oka. Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Poznaj 5 sposobów!

Sztuczne rzęsy – prawdziwy hit!

Metoda przedłużania rzęs polega na doklejeniu do naturalnych włosków kolejnych sztuk. Proporcje są rożne, od 1:1, do 4:1, niekiedy stosuje się gęste kępki gwarantujące spektakularne zagęszczenie, tudzież cały wachlarz.

Do wyboru mamy kilka rodzajów kosmyków – syntetyczne, jedwabne lub naturalne pozyskiwane z futra norek syberyjskich. Do ich przymocowania używa się hipoalergicznego kleju, który jest wodoodporny. Można zrobić ten zabieg samodzielnie bądź skorzystać z pomocy kosmetyczki.

3 domowe sposoby na pozbycie się doczepionych rzęs

Warto przetestować domowe oraz tanie sposoby, być może okażą się pomocne, i dzięki nim pozbędziemy się doklejonych kosmyków.

Wykorzystaj oliwę z oliwek

Spróbuj sztuczne rzęsy zlikwidować za pomocą oliwy z oliwek. W pierwszej kolejności dokładnie pozbądź się makijażu, następnie odtłuść skórę twarzy. Dopiero potem dokładnie grzebykiem rozczesz rzęsy. Na koniec nasącz wacik kosmetyczny oliwą i delikatnie przecieraj nim linię wzdłuż włosków. Kieruj się od nasady ku końcowi! Po chwili zauważysz, że na bawełnianym gaziku pojawiają się rzęsy i to w dużej ilości.

Dwufazowy płyn do demakijażu

Kolejny domowy patent to zastosowanie dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Przed użyciem mocno wstrząśnij, aby dwie części kosmetyku dobrze się połączyły. To bardzo tłusty produkt, dlatego działa podobnie do oliwy z oliwek. Tutaj również należy zaaplikować środek na wacik. Różnica polega na tym, że nie pocieramy rzęs, a jedynie przykładamy do nich wilgotny gazik i chwilę czekamy. Wystarczy kilka sekund, a rozpuścimy klei.

  Westlab ALCHEMY – sole do kąpieli o właściwościach aromaterapeutycznych

Para wodna

Można także usunąć sztuczne rzęsy bez żadnych środków jedynie za pomocą pary wodnej. To niezwykle skuteczny trik, choć niestety, wymaga sporo czasu. W pierwszej kolejności trzeba podgrzać wodę do 80 stopni. Potem przelewasz ją do dużej miski, gdzie robisz, tak zwaną „parówkę”. Na czym to polega? Trzymasz głowę nad ciepłą wodą, dodatkowo przykrywasz ją ręcznikiem. Po upływie 10-15 minut przykładasz do włosków wacik,dzięki niemu skutecznie usuniesz odklejone rzęsy.

Likwidowanie sztucznych rzęs nigdy nie powinno być agresywne. Zatem nie decyduj się na silne środki, bo doprowadzisz do podrażnień i zaczerwienienia nie tylko skóry, ale również soczewki. W żadnym wypadku nie trzyj mocno powieki ani tym bardziej nie dociskaj, dlatego że uzyskasz podobny efekt.

Nie staraj się pozbywać sztucznych kosmyków za pomocą pęsety. Dlaczego? Możesz wyrwać nie tylko doklejone włoski, ale także swoje naturalne wraz z cebulkami. Ponadto spowodujesz podrażnienia, czy też inne uszkodzenia w okolicy oka. Ten sposób jest niezwykle niebezpieczny, do tego sprawia, że pojawiają się duże ubytki, które mogą pogorszyć wizualny wygląd rzęs.

Profesjonalne preparaty do usuwania sztucznych rzęs

Najbezpieczniej jest udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, aby usunąć skutecznie wszystkie doklejone włoski. Jednak to wiąże się z wydatkiem rzędu około 50-60 złotych.

Zabieg jest precyzyjny, do tego trwa dość krótko. Kosmetyczka aplikuje specjalny krem i po kilku minutach zdejmuje doklejone kosmyki oraz resztki kleju. Ryzyko podrażnienia jest znikome, tak samo jak występowania innych niepożądanych skutków.

Jeśli domowe patenty okazały się klapą, a nie chcesz iść do salonu jest jeszcze inna opcja. Jaka? W drogerii lub w sieci znajdziesz profesjonalne preparaty do usuwania sztucznych rzęs. Do wyboru mamy sporo wariantów, od pianek, po olejki, ich cena waha się w granicy 30-50 złotych.

  Olej konopny w pielęgnacji skóry

Jedno opakowanie wystarczy aż na kilkanaście aplikacji.  Nanosisz środek według zaleceń producenta, na przykład na wacik, a potem przykładasz do rzęs i delikatnie ściągasz odczepione kosmyki. W parę sekund zlikwidujesz doczepiane kosmyki oraz klej.