krem do depilacji

Krem na zaczerwienienia po depilacji

Depilowanie i golenie się to dla wielu osób codzienność. Z pozoru jest to prosty proces, wymagający kilkukrotnego pociągnięcia po skórze maszynką do golenia. To jednak może prowadzić do różnego rodzaju podrażnień i otarć, które mogą wywoływać poczucie swędzenia i pieczenia. Z kolei mikroskopijne stany zapalne sprawiają, że na skórze pojawiają się bolesne krosty. Jest na to rozwiązanie. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni krem, który pomoże szybko zregenerować się uszkodzonemu naskórkowi.

Krem na podrażnienia skóry po depilacji

Do podrażnień skóry w trakcie depilacji dochodzi z wielu przyczyn. Czasem jest to pośpiech czy nieprawidłowa technika golenia. Bywa, że skóra danej osoby jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Powodem bywa brak odpowiedniego nawilżenia skóry czy niedostateczna higiena. Niezależnie od tego, jak doszło do podrażnienia czy zaczerwienienia, należy sięgnąć po maść. Po jaki krem na podrażnienia po depilacji najlepiej jednak sięgnąć? W sklepach i aptekach ich nie brakuje. Najważniejsze, aby był skuteczny, przebadany dermatologicznie i hipoalergiczny. Polecany krem na podrażnienia po depilacji, który spełnia te wszystkie kryteria, to Sudocrem.

Sudocrem – co to za maść?

Sudocrem to popularna maść na odparzenia pieluszkowe (więcej na https://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/). Tak naprawdę krem ma szersze zastosowanie. Wspomaga on regenerację skóry, a specjalna hipoalergiczna formuła łagodzi i chroni wrażliwą skórę. Maść działa również ochronnie oraz dezynfekująco i miejscowo znieczulająco. Krem posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W jego składzie znajdują się tlenek cynku (główny składnik leczniczy, który ma działanie łagodzące i ochronne), alkohol benzylowy, lanolina, beznoesan benzylu i cynamonian benzylu.

  Karmelowy blond - jak go uzyskać i komu pasuje?

Jak stosować Sudocrem na podrażnienia?

Sudocrem należy aplikować na oczyszczoną skórę. Należy także przed zastosowaniem maści umyć oraz osuszyć ręce. Najlepiej jest ją nanieść za pomocą opuszki palca. Krem należy rozprowadzać po podrażnionym obszarze skóry okrężnymi i delikatnymi ruchami, aż do uzyskania przezroczystej warstwy. Należy ją pozostawić do wchłonięcia. Białe plamy oznaczają, że krem został nałożony w nadmiarze. Można go usunąć za pomocą chusteczki. Resztek kremu nie powinno się wkładać z powrotem do pojemnika. Maść można stosować tak często, jak to konieczne i przydatne. Nie ma limitów stosowania Sudocremu. Warto jednak pamiętać, że dokładnie kremu nie zwiększa jego skuteczności. To bardzo wydajny produkt, stosuje się go w niewielkich ilościach.

Jak uchronić się przed podrażnieniami skóry po depilacji?

Nie da się w pełni uchronić przed podrażnieniami skóry w trakcie golenia i depilacji, ale można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Po pierwsze należy zadbać o sterylność maszynki do golenia, dokładnie myjąc ją i dezynfekując po każdym umyciu. Tzw. jednorazówki powinny być wyrzucane po użyciu. W trakcie depilacji należy korzystać z pianki do golenia, który ułatwi ten proces i zmiękczy skórę. Nie zaleca się golenia w wannie. Dużo lepszą opcją jest golenie pod prysznicem, ponieważ strumień wody zmniejsza ryzyko podrażnień. Ważna jest także sama technika golenia. Powinno się stosować długie i pewne, a razem delikatnie pociągnięcia. W jakim kierunku je wykonywać? Najlepiej jest kierować maszynkę w dół, w zgodzie z kierunkiem wzrostu włosków.

Podrażnienia skóry po depilacji czy goleniu to powszechny problem. Skóra jest zaczerwieniona, mogą pojawić się na niej krosty. Często wywołuje to poczucie swędzenia i pieczenia. W takich sytuacjach nie ma na co czekać. Najlepiej jest sięgnąć po Sudocrem, który załagodzi uszkodzenia naskórka i poprawi jego stan. Równocześnie przyniesie on ulgę. Jest to bardzo popularny krem. Ponieważ produkt jest hipoalergiczny, jest odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej skóry. To w końcu maść stosowana również w przypadku dzieci. Więcej szczegółów na: https://sudocrempolska.pl/sudocrem-expert-na-podraznienia-skory-np-po-depilacji-i-goleniu-jak-stosowac/.