Spis treści
Depilacja laserem jest dzisiaj jedynym sposobem na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Do tej pory dostępne metody likwidowały włoski jedynie na jakiś czas. Dopiero laser jest w stanie niszczyć barwnik włosa, dzięki czemu owłosienie nie pojawia się już nigdy więcej.
Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
Dzisiaj do laseroterapii przekonały się już kobiety na całym świecie. Z tego typu zabiegów korzystają też coraz częściej mężczyźni. Wszystko dlatego, że po pierwsze efekt depilacji laserem jest trwały. Po drugie nie jest ona inwazyjna.
Nowoczesne zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Co więcej, wcale nie bolą. Najnowsze lasery posiadają głowicę ze specjalną nakładką chłodzącą, która podczas zabiegu działa jak naturalny znieczulacz.
Liczba i częstotliwość wykonywanych zabiegów jest dobierana indywidualna. Aby pozbyć się włosków z poszczególnych partii ciała, wystarczy realizacja od 3 do 6 zabiegów. Zwykle trwają one od kilku do kilkunastu minut.
Głowicę urządzenia laserowego przykłada się do skóry. Ta emitują wiązki światła, które wnikają w jej głąb i docierają do cebulek i mieszków włosowych. Niszczą barwnik włosa, przez co włoski zanikają i nie pojawiają się już nigdy więcej. Dla utrwalenia efektu idealnie gładkiej skóry warto przeprowadzać jeden zabieg profilaktyczny raz w roku.
Co ciekawe, depilację laserową można przeprowadzać niemalże na każdej części ciała. Niezbędne jest jednak odpowiednie przygotowanie do takiej depilacji.
Przygotowanie do depilacji laserem
Przede wszystkim lekarz, który ma wykonywać zabieg depilacji laserowej, ma obowiązek przeprowadzić z pacjentką szczegółowy wywiad. Pamiętajmy, że chociaż depilacja tego rodzaju jest w pełni bezpieczna, to istnieją przeciwwskazania do jej wykonywania. Mowa tutaj o chorobach skóry, takich jak bielactwo czy łuszczyca albo urazach skóry. Laser nie może być używany na skórze podrażnionej czy poranionej.
Przeciwwskazaniem jest również cera naczynkowa oraz choroby nowotworowe. Z depilacji laserowej powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią.
Skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Przed zabiegiem nie może być potraktowana żadnymi kosmetykami. Nie może być również opalona – właśnie dlatego nie zaleca się wykonywania depilacji w okresie letnim.
Owłosienie, które ma być zlikwidowane, nie może być dłuższe niż 1 centymetr, ale nie zaleca się również jego całkowitego zgolenia przed zabiegiem laserowym.
Które włoski można usuwać?
Początkowo z depilacji laserowej mogły korzystać tylko osoby, których zarost był gęsty, a włoski ciemne. Dzisiaj wiele się zmieniło. Urządzenia do depilacji laserowej są tak nowoczesne, że pozwalają usuwać każdy rodzaj włosów, również te cienkie i delikatne oraz o różnym zabarwieniu, w tym włosy blond.
Nie ma również przeciwwskazań do wykonywania depilacji laserowej na poszczególnych częściach ciała. Najczęściej włosy usuwane są pod pachami, w miejscach intymnych oraz na kończynach dolnych. Kobiety usuwają również włoski nad górną wargą oraz na pośladkach.
Warto podkreślić, że z depilacji laserem korzystają też coraz częściej mężczyźni i to nie tylko sportowcy. Wszyscy, którzy chcą zadbać o nienaganny wygląd, usuwają nadmierne owłosienie z pleców, klatki piersiowej czy miejsc intymnych.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.