lakiery do paznokci hybrydowych

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w 6 prostych krokach? Zrób to w domu!

Jeśli marzysz o pięknym manicure utrzymującym się przez długi czas w nienagannym stanie postaw na paznokcie hybrydowe. To ostatnio bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Zobacz, jak wygląda ta metoda krok po kroku!

Paznokcie hybrydowe – na czym polega ten zabieg?

W salonach kosmetycznych znajdziemy szeroką ofertę manicure. Najwięcej pań decyduje się na paznokcie hybrydowe. Dlaczego? Efekt utrzymuje się przez długi czas, a dzięki temu zapominamy o wykonywaniu jakichkolwiek zabiegów przez kilka tygodni. To doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, czy dla osób wyjeżdżających na wakacje.

Ta wersja manicure daje nam szerokie pole do popisu, ponieważ ilość dostępnych kolorów lakierów hybrydowych na rynku jest naprawdę imponująca. Stawiaj na produkty renomowanych marek o wysokiej jakości. Kupisz je osobno bądź w kompletach.

Paznokcie hybrydowe w domu

Paznokcie hybrydowe można wykonywać także poza salonem kosmetycznym. Jak? Należy mieć odrobinę zdolności manualnych oraz chęci. Ważny jest także sprzęt. Koniecznie musisz posiadać – lampę UV (bez tego nie ma szans zrobić manicure!), bazę, lakiery hybrydowe, odtłuszczacz, top (przezroczysty lakier aplikowany na samym końcu zabiegu), bezpyłowe waciki kosmetyczne, a także patyczki drewniane oraz polerkę.

W sklepach znajdziesz niekiedy gotowe komplety zawierające wszystko czego potrzebujesz do wykonania paznokci hybrydowych. To znacznie ułatwia pracę, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym rodzajem manicure.

  Nitkowanie brwi - na czym polega i jak to zrobić?

Odpowiednio przygotuj stanowisko pracy. Musisz mieć wszystkie niezbędne elementy w zasięgu ręki, poza tym ważne jest dobre oświetlenie.

W jaki sposób zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Wbrew pozorom to dość proste czynności, ale wymagające precyzji. Zawsze trzymaj się schematu. Wykonuj następujące działania:

1. Zacznij od przygotowania paznokci, a więc zmyj stary lakier, nadaj odpowiedni kształt i długość płytce, a następnie usuń wszystkie skórki.
2. Kolejny krok to zmatowanie płytki przy pomocy bloku polerskiego oraz jej odtłuszczenie. Konieczne są bezpyłowe waciki, jak również użycie cleneara.
3. Na odpowiednio przygotowane paznokcie można zaaplikować bazę. Warstwa musi być cienka! Trzymamy ją pod lampą – czas jest określony w zależności od modelu urządzenia.
4. Na utwardzoną bazę nakładamy wybrany kolor. Następnie znów umieszczamy dłoń pod lampą. Warto powtórzyć tę czynność dwukrotnie, w ten sposób mamy lepszy efekt.
5. Hybryda jest już gotowa, czas na lakier nawierzchniowy nazywany top-em. Ma on za zadanie nie tylko mocniej utrwalić manicure, ale również nadać piękny połysk paznokciom. Ta warstwa także wymaga użycia lampy!
6. Na samym końcu przemywamy dokładnie każdy paznokieć odtłuszczaczem. To ten sam środek co był użyty w drugim kroku.

W ciągu godziny lub nieco więcej uzyskujemy trwały manicure o dowolnej barwie, czy wzorze. Każdą warstwę utrwalaj lampą UV, to bardzo ważne!

  Innowacyjna metoda laserowego przedłużania włosów – co warto wiedzieć i dla kogo będzie najlepsza?

Co warto wiedzieć o robieniu paznokci hybrydą w domu?

Jeśli chcesz ozdobić swój manicure, na przykład pyłkiem, czy dowolnymi naklejkami musisz to zrobić tuż po nałożeniu drugiej warstwy. Tu również trzeba utrwalić całość przy pomocy lampy! Dopóki nie włożysz palca pod urządzenie masz szansę zniwelować ewentualne niedociągnięcia, później nie uda się dokonać żadnych poprawek.

Aby paznokcie hybrydowe wyglądały, tak jak z salonu nakładaj zawsze cienkie warstwy poszczególnych kosmetyków. Dzięki temu również zapobiegniesz rozlewaniu się lakieru na skórki.

W jaki sposób zdjąć hybrydę?

Delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę płytki, a dopiero potem przemyj ją wacikiem nasączonym w płynie do usuwania tego rodzaju lakieru. Owiń każdy palec z gazikiem folią aluminiową.

Po 15 minutach zdejmowanie resztek powinno pójść gładko. W jaki sposób to robić? Lakier będzie odchodził w częściach, dobrze jest podważyć, na przykład fragment drewnianym patyczkiem. Nigdy nie zdejmuj hybrydy na siłę, ponieważ możesz uszkodzić płytkę paznokcia!