szminka

Jak dobrać odpowiedni kolor szminki do urody?

Pełne i pięknie pomalowane usta są nieodłącznym atrybutem każdej kobiety. Nie da się ukryć, że są one również tym elementem kobiecej twarzy, którzy najbardziej przyciąga uwagę mężczyzn. Jednak wybór szminki, wcale nie musi być taki oczywisty. Jak więc dobrać jej kolor odpowiednio do urody?

Na co zwrócić uwagę dobierając kolor szminki?

Szminki mają różnorodne kolory, a także konsystencje. Niemniej jednak, najwięcej problemów pojawia się z ich odpowiednim wyborem. Kobieca intuicja często bywa nieomylna, jednak w przypadku wyboru koloru szminki może ona nieco zawieść. Warto więc kierować się kilkoma czynnikami, które z pewnością pomogą nie jednej kobiecie wybrać wymarzony i pasujący do niej kolor szminki. Czym kierować się więc podczas jej wyboru?

  • kolor włosów- nawet najlepsze czerwone szminki, nie będzie pasować do każdego koloru włosów. W tym przypadku szczególnie liczy się idealna barwa i odcień. Tak więc wszystkie panie, które posiadają kruczoczarne włosy, mogą z powodzeniem używać szminek w odcieni krwistej czerwieni, czekolady, a także ciepłego różu. Paniom o jasnych włosach poleca się zaś szminki w kolorze fuksji, delikatnego różu lub w kolorze jasnego beżu. Kobiet obdarzone brązowymi włosami świetnie będą się zaś prezentowały w szminkach w odcieniu koralowym i jasnoróżowym, natomiast panie o rudych włosach będą idealnie prezentowały się w kolorach brązu, matowej czerwieni lub bordo.
  • kształt i objętość ust- podczas wyboru najlepszej szminki, również istotny jest kształt i objętość ust. Warto pamiętać, że niewielkie i wąskie usta, warto pomalować jasnymi i lekko połyskującymi kolorami, co nada im objętości. Jeśli jednak panie są dumnymi posiadaczkami pełnych ust, to można powiedzieć, że podczas wyboru szminki nie ma tu żadnych ograniczeń. Niemniej jednak klasy doda im szminka lub pomadka w matowym odcieniu.
  • wiek- nie da się ukryć, że kolor szminki musi pasować do wieku kobiety. Paniom dojrzałym o wiele lepiej będą pasowały kolory matowe, gdyż połyskujące drobinki, mogą znacznie wyeksponować zmarszczki mimiczne, które pojawiają się w okolicy ust.
  • niedoskonałości- co to oznacza? Otóż chodzi przede wszystkim o to, że kolor szminki warto dobrać do kondycji cery. Panie, które borykają się z trądzikiem, czy posiadają cerę z widocznymi naczynkami, powinny unikać czerwonych szminek, gdyż może to jedynie wyeksponować niedoskonałości.
  Jak powiększyć oko za pomocą makijażu? 10 skutecznych sposobów

Jak dobrać kolor szminki do typu urody?

Niezwykle ważne jest również dobranie odpowiedniego koloru szminki do typu urody. Jak wiadomo możemy wyróżnić kilka typów urody, jednak jedna z podstawowych klasyfikacji rozróżnia kobiece typy urody na typ ciepły i typ zimy. Warto więc dowiedzieć się jaki kolor szminki pasuje więc do danego typu urody:

  • odpowiednie kolory szminki dla chłodnego typu urody- panie obdarzone chłodnym typem urody charakteryzuje przede wszystkim popielaty, platynowy, a także srebrzysty odcień włosów. Takie kobiety prezentują się najlepiej w zimnych kolorach ubrań jak np. chłodne brązy, a także barwa niebieska i czerń. Co więcej chłodny typ urody charakteryzuje się również tym, że skóra ma widoczne żyłki i opala się na kolor czerwony. Wówczas panie z chłodnym typem urody powinny postawić na kolory szminek jak np. śliwka, wino czy nawet brudny róż.
  • odpowiednie kolory szminki dla ciepłego typu urody- panie o ciepłym typie urody zwykle posiadają złocisty odcień włosów. W przypadku ubrań panie te stawiają zwykle na kolor miodowy, różowy, a także miedziany i orzechowy. Skóra pań o ciepłym typie urody zwykle bez problemów opala się na kolor brązowy i zwykle najlepiej prezentują się w złotej biżuterii. W związku z tym najlepiej sprawdzą się szminki w kolorze czerwieni, koniecznie w ciepłym odcieniu, a także pomarańczowym, beżowym czy brązowym. Warto natomiast unikać kolorów pastelowych i beżowych.