zmywanie paznokci

Jak zmyć lakier hybrydowy? 5 skutecznych sposobów na usuwanie hybrydy

Lakier hybrydowy jest trwały, dlatego wiele kobiet decyduje się na to rozwiązanie. Czasami jesteśmy zmuszeni sami się go pozbyć z braku czasu bądź wolnych terminów u kosmetyczki. Jak skutecznie usunąć hybrydę? Podpowiadamy 5 trików!

Czym zmyć lakier hybrydowy bez uszkadzania paznokci?

Lakier hybrydowy daje trwałość nawet do 4 tygodni, poza tym jest bardzo odporny na uszkodzenia i pozwala nam na więcej możliwości w kwestii zdobienia niż inne typy. Paleta kolorów zachwyca. Przychodzi jednak taki moment, że musimy pozbyć się manicure. Można usunąć lakier hybrydowy samodzielnie, ale potrzebujemy nieco sprzętu oraz czasu. Zapomnij jednak o:

 • długim moczeniu dłoni w miseczce ze zmywaczem
 • zdzieraniu lakieru z płytki za pomocą metalowych narzędzi, na przykład ostrego kopytka.

Te dwa rozwiązania to naprawdę zły pomysł, ponieważ mogą uszkodzić delikatną skórę dłoni, a nawet i samą płytkę. Jeśli chcesz skutecznie, a co najważniejsze bezpiecznie usunąć hybrydę bez uszkadzania paznokcia postaw na:

 • specjalne zmywacze przeznaczone do usuwania hybrydy
 • klasyczny zmywacz do paznokci, ale powinien mieć w składzie koniecznie aceton.

Przyda się z pewnością jeszcze duża ilość wacików, pilnik polerski o gradacji 100/120 lub 180/240, drewniane patyczki, a także folia aluminiowa bądź specjalne klipsy do zdejmowania hybrydy. Niestety, ale frezarka to sprzęt profesjonalny i nieumiejętne się obsługiwanie może przynieść więcej szkody niż pożytku!

Metody zmywania lakieru hybrydowego – jakie są?

Metod zmywania lakieru hybrydowego jest aż kilka. Poniżej znajdziesz 5 skutecznych sposobów na usunięcie, tak zwanej hybrydy:

 1. Postaw na aceton – namaczasz wacik w tym środku i przykładasz na każdą płytkę paznokcia na około 10 minut. Dokładnie przeczytaj zalecenia znajdujące się na opakowaniu bowiem czas trzymania może być krótszy! Potem delikatnie podważasz patyczkiem i usuwasz resztki lakieru.
 2. W podobny sposób co z acetonem postępujesz ze specjalnym zmywaczem do hybrydy. Każdy produkt ma nieco inny skład oraz instrukcję, więc dokładnie zapoznaj się z wytycznymi producenta.
 3. Jeśli mamy frezerkę i umiejętności spokojnie można usunąć prawie cały lakier hybrydowy, w ten sposób. Technika jest tu kluczowa! Kiedy brak nam wyczucia oraz doświadczenia łatwo zedrzeć nie tylko sam lakier ale i płytkę. Najmniejsza moc jest najbezpieczniejsza, nie zapominaj o zmianie ułożenia sprzętu. Na końcu resztki znikną, gdy użyjemy acetonu.
 4. Zamiast frezarki można zdecydować się na pilnik. Tu również zalecana jest rozwaga i doświadczenie w działaniu. Zaczynasz od spiłowania top coat modelem gruboziarnistym, a kolejne warstwy zlikwidujesz typem o gładszym wykończeniu. Postępuj powoli, wtedy łatwiej uniknąć uszkodzeń! Niestety, ale ta metoda jest dość pracochłonna.
 5. W przypadku, gdy mamy przymocowaną bazę typu peel-off wszystko pójdzie sprawnie. Stosuje się ją przed malowaniem hybrydą. Tutaj mamy zdecydowanie ułatwione zadanie, ponieważ wystarczy delikatnie podważyć brzeg paznokcia. Łatwo „naklejka” usunie się od płytki, zwłaszcza jeśli pojawi się wilgoć. To najmniej inwazyjna metoda, do tego szybka i łatwa!
  Westlab ALCHEMY – sole do kąpieli o właściwościach aromaterapeutycznych

Jak zmyć lakier hybrydowy? Krok po kroku

Nie wiesz, jak zmyć lakier hybrydowy? Spokojnie poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, dzięki temu uda Ci się wykonać ten zabieg szybko i bez uszkodzenia płytki:

 • Zaczynasz od delikatnego opiłowania płytki używasz tu polerki bądź pilnika o wysokiej gradacji. Co ważne nie chodzi tu o usunięcie lakieru, a jedynie o zmatowanie. Trzeba zatem uważać, aby nie posunąć się za daleko w swoich działaniach.
 • Krok drugi to zabezpieczenie skórek wokół płytki, nałóż dość grubą ilość oliwki. Ten trik pozwoli zapobiec wysuszeniu. Postaw na profesjonalne kosmetyki do skórek, tudzież na produkty z kuchni – olej kokosowy, oliwę z oliwek, czy też na smalec.
 • Kiedy mamy wykonane podstawowe działania można przejść do moczenia wacików w zmywaczu i przykładaniu do paznokci. Kluczowe jest owinięcie każdego opuszka palców dodatkowo folią aluminiową! Ten proces trwa około 10 minut, choć można wcześniej sprawdzić, jak wygląda sytuacja, czy lakier odchodzi i jest go mniej.
 • Kiedy zdejmiemy folię aluminiową da się zauważyć, że lakier się zmarszczył. To idealny moment by sięgnąć po drewniane patyczki i zabrać się za usuwanie. Ruch musi być delikatny by nie uszkodzić paznokci!
 • Ponownie stosujemy polerkę, aby zmatowić płytkę i usunąć ewentualne resztki hybrydy.
 • Ostatni krok to pielęgnacja, która ma na celu zadbanie o płytkę oraz o skórki wokół niej. Umyj dłonie, potem wetrzyj w nie odżywczą oliwkę mocno skupiając się na paznokciach. Regularnie stosuj krem nawilżający!