lakiery do manicure hybrydowego

Dlaczego warto nauczyć się wykonywać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest obecnie najczęściej wybieranym rodzajem stylizacji paznokci. Kobiety na całym świecie decydują się na tę technikę manicure nie bez powodu. Hybrydowa stylizacja paznokci wygląda po prostu rewelacyjnie i jest maksymalnie trwała, choć to oczywiście tylko część spośród jej licznych zalet. Hybrydy można wykonywać w salonach kosmetycznych czy gabinetach urody.

Warto jednak nauczyć się także robienia manicure hybrydowego samodzielnie – w warunkach domowych. Dlaczego jest to tak istotne…? O tym w dzisiejszym tekście. Zanim jednak przejdziemy do plusów wykonywania hybrydowej stylizacji paznokci w domu, postanowiliśmy opisać zalety tego rodzaju manicure.

Zalety manicure hybrydowego wykonywanego w domu

Manicure hybrydowy posiada naprawdę wiele zalet… Tak dużo, że trudno byłoby wymienić wszystkie! Dlatego też pokusiliśmy się o opisanie tylko tych, które w naszej subiektywnej opinii są najważniejsze.

Jest maksymalnie trwały

Kilka tygodni bez konieczności dokonywania poprawek to marzenie zdecydowanej większości paznokciomaniaczek! Taką właśnie trwałość gwarantuje (dobrze wykonany) manicure hybrydowy! Jeżeli lubisz oszczędzać czas, ten rodzaj stylizacji paznokci będzie idealny dla Ciebie!

Wzmacnia płytkę

Wbrew często pojawiającym się opiniom, manicure hybrydowy nie tylko nie niszczy paznokci, ale wręcz je wzmacnia. Dzięki zastosowaniu produktów budujących, czyli baz, płytka jest twarda i niełamliwa, bez skłonności do pęknięć czy wykruszeń.

Wykonuje się go łatwo

Nawet jeżeli nie masz dużego doświadczenia w wykonywaniu manicure hybrydowego, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nauczyła się tej techniki stylizacji paznokci! Mimo że mogłoby się wydawać, iż jest ona bardzo skomplikowana, w rzeczywistości wystarczy nieco wprawy, by bez problemu móc wykonać manicure hybrydowy, który będzie wyglądał estetycznie i usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające miłośniczki stylizacji paznokci.

  Maseczka z drożdży na twarz, trądzik i włosy - przepisy i właściwości

Wygląda naturalnie

Manicure hybrydowy, wykonany prawidłowo, wygląda bardzo naturalnie. Hybrydy długo prezentują się fantastycznie na paznokciach – niezależnie od ich kształtu czy użytego koloru lakieru. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja płytka wyglądała elegancko nawet po kilku tygodniach od wykonania stylizacji, idealnie trafiłaś! Manicure hybrydowy to jest to!

Pozwala na oszczędność czasu

Jak już wielokrotnie wspomnieliśmy, manicure hybrydowy pozwala na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu. Jeśli dotychczas malowałaś paznokcie lakierami klasycznymi i stylizację wykonywałaś raz na kilka dni – decydując się na hybrydę, poczujesz ogromną różnicę! W końcu robienie manicure kilka razy rzadziej to nawet kilka godzin więcej na inne przyjemności!

Jak nauczyć się wykonywania manicure hybrydowego?

W jaki sposób najłatwiej nauczyć się wykonywania manicure hybrydowego…? Sposobów na to jest co najmniej kilka. Poniżej przedstawiamy te, które – według nas – są najbardziej skuteczne!

Kursy, szkolenia, warsztaty

Oferta szkoleń czy kursów – zarówno stacjonarnych, jak i online – jest obecnie bardzo szeroka. Można znaleźć i warsztaty dla zaawansowanych, i najbardziej początkujących, więc z pewnością i Ty w krótkim czasie nauczysz się wykonywać manicure hybrydowy w domu. Wybierając szkolenie z hybrydowej stylizacji paznokci, koniecznie zwróć uwagę na to, jaki jest tam stosunek teorii do praktyki. W końcu o ile informacje teoretyczne bez problemu opanujesz samodzielnie, z praktyką może być już różnie. Decydując się na kurs czy szkolenie u osoby z wieloletnim doświadczeniem w manicure hybrydowym, na pewno będziesz zadowolona!

Tutoriale z Internetu

Jeżeli z różnych przyczyn nie chcesz lub nie możesz uczestniczyć w szkoleniu czy kursie – nic straconego! W Sieci znajdziesz także wiele tutoriali poświęconych wykonywaniu prostych stylizacji hybrydowych. Posiadają one ogrom zalet – chociażby to, że zawsze można do nich wrócić, zatrzymać nagranie, powtórzyć jakiś krok… Dzięki temu niektóre kobiety twierdzą, że to najlepsza metoda, by pozyskać nowe umiejętności i rzeczywiście móc samodzielnie wykonywać hybrydy w zaciszu swojego domu!

  Ciemny blond - jak go uzyskać i komu pasuje ten kolor włosów?

Samodzielnie – metodą prób i błędów

Ostatnią metodą – wymagającą jednak nieco większego wysiłku – jest samodzielna nauka metodą prób i błędów. Pamiętaj, że trening czyni mistrza (a nawet mistrzynię)! Wykonanie manicure hybrydowego to nic innego jak aplikacja poszczególnych produktów w odpowiedniej kolejności. Warto więc ćwiczyć, ćwiczyć i raz jeszcze ćwiczyć, przy okazji czytając nasze teksty publikowane regularnie na blogu!

Manicure hybrydowy wykonywany samodzielnie może wyglądać tak dobrze, jak z salonu!

Uwierz, że manicure hybrydowy, wykonany samodzielnie, wcale nie musi wyglądać gorzej niż ten zrobiony w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym! Szczególnie wtedy, gdy preferujesz najbardziej klasyczne stylizacje – jednobarwne lub tylko z delikatnymi zdobieniami. Zaopatrz się w odpowiednie sprzęty i preparaty i po prostu ćwicz! Im więcej stylizacji wykonasz, tym szybciej opanujesz sztukę manicure hybrydowego do perfekcji! Życzymy Ci powodzenia!