rozstanie pary

Jak zerwać z chłopakiem? 10 kroków do rozstania

Czasami okazuje się, że związek nie wygląda tak jakbyśmy chcieli, albo miłość się zwyczajnie kończy. Wtedy mamy poważny problem, bo nie wiemy w jaki sposób zakończyć tę relacje. Jak zerwać z chłopakiem? Podpowiadamy!

Rozstanie z chłopakiem – krok po kroku

Rozstanie pary zawsze wiąże się z emocjami. Nie ma wątpliwości, że to bardzo stresujący, a zarazem przykry moment w życiu. Sposobów na zerwanie z chłopakiem jest wiele, aczkolwiek wszystko zależy od sytuacji, okoliczności, czy argumentów. Nie wiesz kompletnie, jak to zrobić? Poniżej znajdziesz kilka łatwych sposobów, które Ci to ułatwią:

  1. Miejsce – bardzo ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Warto to zrobić w punkcie, w którym mężczyzna czuje się bezpiecznie. Zdecydowanie unikaj miejsc publicznych! Przecież nie wiadomo, jak partner zareaguje na zerwanie, dlatego najlepiej spotkać się w domu lub w najbliżej okolicy, jednak bez jakichkolwiek świadków.
  2. Czas – nie tylko miejsce ma znaczenie, ale również czas kiedy powiesz chłopakowi o swojej decyzji. Z pewnością o zerwaniu nie możesz wspominać w trakcie ważnych dla niego dni, takich jak urodziny, walentynki, czy święta. Tak naprawdę nie ma odpowiedniego momentu by to zrobić, ale nie warto psuć chłopakowi nastroju w wyjątkowym dla niego czasie. Unikaj informowania go o zerwaniu w przełomowych chwilach.
  3. Zrób to osobiście – zapomnij o wysyłaniu wiadomości SMS, albo e-mail informującej o zerwaniu, a tym bardziej nie rób tego przez kanały social media. To dziecinne zachowanie, które może przynieść więcej szkody niż pożytku. Powiedz chłopakowi w oczy, miej odwagę cywilną zakończyć ten związek.
  4. Gotowy scenariusz – warto przed spotkaniem ułożyć sobie gotowy scenariusz w głowie. Trzeba być jednak przygotowanym na kilka ewentualności, bo nie wiesz jak on zareaguje.
  5. Argumenty – przygotowując scenariusz musisz mieć w rękawie gotowe argumenty. Ktoś z pewnością będzie chciał wiedzieć, dlaczego kończysz związek. Unikaj oklepanych zdań, typu „to nie Ty jesteś problemem, tylko ja”. Takie sformułowania nie dają jednoznacznej odpowiedzi, a były partner pozostanie z wieloma niewiadomymi. Dobrze przemyśl co chcesz powiedzieć, aby nie ranić chłopaka. Mów prawdę, ale dokładnie wasz słowa, by nie urazić nikogo, a tym bardziej nie spowodować jakieś traumy.
  6. Przygotuj się do zerwania – nie możesz jednego dnia mówić, że go kochasz, a na drugi dzień poinformować faceta o zakończeniu relacji. Nie snuj wspólnych planów na przyszłość, nie okazuj uczuć ani tym bardziej nie dawaj mu nadziei na nie wiadomo co. Koniec związku nie może być nagły, z pewnością wcześniej powinny pojawić się tego naturalne sygnały.
  7. Wyczucie i empatia – pamiętaj, że ktoś Cię kocha i zerwanie będzie dla niego bolesnym doświadczeniem. Staraj się nie ranić mężczyzny ani nie dawać mu nadziei.
  8. Przemyślana decyzja – zerwanie musi być przemyślane. Dobrze przeanalizuj wszystkie za i przeciw zanim porozmawiasz z chłopakiem.
  9. Urwij kontakt – po rozstaniu staraj się unikać chłopaka, daj mu czas na ogarnięcie się po tej trudnej decyzji. Nie dzwoń, nie pisz i nie umawiaj się z nim. Nawiązywanie od razu kontaktu, czy spotykanie się może wprowadzić go w błąd, że jest jeszcze jakaś nadzieja na powrót.
  10. Poinformuj o swojej decyzji najbliższych – przyjaciele i rodzina mogą pomóc chłopakowi w odreagowaniu oraz pozbieraniu się po rozstaniu. Takie wsparcie jest mu bardzo potrzebne.
  Wyznanie miłosne dla niej i dla niego - 120 najpiękniejszych tekstów

Zerwanie – bolesne doświadczenie

Zakończenie związku jest dla obu stron bolesne. Jednak są takie sytuacje, w których nie ma szans na kontynuowanie znajomości, na przykład gdy w grę wchodzi zdrada. Bywa, że trzeba zwyczajnie zerwać i zakończyć wszystko. Musisz być pewna siebie i wiedzieć czego chcesz, a zarazem wykazywać empatię. Dla wielu kobiet to trudna decyzja jednak czasami nieunikniona. Wyżej wymienione 10 zasad pomoże Ci się przygotować do tej chwili.