Jak zerwać z chłopakiem? 10 kroków do rozstania

Czasami okazuje się, że związek nie wygląda tak jakbyśmy chcieli, albo miłość się zwyczajnie kończy. Wtedy mamy poważny problem, bo nie wiemy w jaki sposób zakończyć tę relacje. Jak zerwać z chłopakiem? Podpowiadamy!

Rozstanie z chłopakiem – krok po kroku

Rozstanie pary zawsze wiąże się z emocjami. Nie ma wątpliwości, że to bardzo stresujący, a zarazem przykry moment w życiu. Sposobów na zerwanie z chłopakiem jest wiele, aczkolwiek wszystko zależy od sytuacji, okoliczności, czy argumentów. Nie wiesz kompletnie, jak to zrobić? Poniżej znajdziesz kilka łatwych sposobów, które Ci to ułatwią:

  1. Miejsce – bardzo ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Warto to zrobić w punkcie, w którym mężczyzna czuje się bezpiecznie. Zdecydowanie unikaj miejsc publicznych! Przecież nie wiadomo, jak partner zareaguje na zerwanie, dlatego najlepiej spotkać się w domu lub w najbliżej okolicy, jednak bez jakichkolwiek świadków.
  2. Czas – nie tylko miejsce ma znaczenie, ale również czas kiedy powiesz chłopakowi o swojej decyzji. Z pewnością o zerwaniu nie możesz wspominać w trakcie ważnych dla niego dni, takich jak urodziny, walentynki, czy święta. Tak naprawdę nie ma odpowiedniego momentu by to zrobić, ale nie warto psuć chłopakowi nastroju w wyjątkowym dla niego czasie. Unikaj informowania go o zerwaniu w przełomowych chwilach.
  3. Zrób to osobiście – zapomnij o wysyłaniu wiadomości SMS, albo e-mail informującej o zerwaniu, a tym bardziej nie rób tego przez kanały social media. To dziecinne zachowanie, które może przynieść więcej szkody niż pożytku. Powiedz chłopakowi w oczy, miej odwagę cywilną zakończyć ten związek.
  4. Gotowy scenariusz – warto przed spotkaniem ułożyć sobie gotowy scenariusz w głowie. Trzeba być jednak przygotowanym na kilka ewentualności, bo nie wiesz jak on zareaguje.
  5. Argumenty – przygotowując scenariusz musisz mieć w rękawie gotowe argumenty. Ktoś z pewnością będzie chciał wiedzieć, dlaczego kończysz związek. Unikaj oklepanych zdań, typu „to nie Ty jesteś problemem, tylko ja”. Takie sformułowania nie dają jednoznacznej odpowiedzi, a były partner pozostanie z wieloma niewiadomymi. Dobrze przemyśl co chcesz powiedzieć, aby nie ranić chłopaka. Mów prawdę, ale dokładnie wasz słowa, by nie urazić nikogo, a tym bardziej nie spowodować jakieś traumy.
  6. Przygotuj się do zerwania – nie możesz jednego dnia mówić, że go kochasz, a na drugi dzień poinformować faceta o zakończeniu relacji. Nie snuj wspólnych planów na przyszłość, nie okazuj uczuć ani tym bardziej nie dawaj mu nadziei na nie wiadomo co. Koniec związku nie może być nagły, z pewnością wcześniej powinny pojawić się tego naturalne sygnały.
  7. Wyczucie i empatia – pamiętaj, że ktoś Cię kocha i zerwanie będzie dla niego bolesnym doświadczeniem. Staraj się nie ranić mężczyzny ani nie dawać mu nadziei.
  8. Przemyślana decyzja – zerwanie musi być przemyślane. Dobrze przeanalizuj wszystkie za i przeciw zanim porozmawiasz z chłopakiem.
  9. Urwij kontakt – po rozstaniu staraj się unikać chłopaka, daj mu czas na ogarnięcie się po tej trudnej decyzji. Nie dzwoń, nie pisz i nie umawiaj się z nim. Nawiązywanie od razu kontaktu, czy spotykanie się może wprowadzić go w błąd, że jest jeszcze jakaś nadzieja na powrót.
  10. Poinformuj o swojej decyzji najbliższych – przyjaciele i rodzina mogą pomóc chłopakowi w odreagowaniu oraz pozbieraniu się po rozstaniu. Takie wsparcie jest mu bardzo potrzebne.

Zerwanie – bolesne doświadczenie

Zakończenie związku jest dla obu stron bolesne. Jednak są takie sytuacje, w których nie ma szans na kontynuowanie znajomości, na przykład gdy w grę wchodzi zdrada. Bywa, że trzeba zwyczajnie zerwać i zakończyć wszystko. Musisz być pewna siebie i wiedzieć czego chcesz, a zarazem wykazywać empatię. Dla wielu kobiet to trudna decyzja jednak czasami nieunikniona. Wyżej wymienione 10 zasad pomoże Ci się przygotować do tej chwili.

Te artykuły Ci się spodobają!
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu przez moderatora.