lawa-rista-natczar

Jak wybrać odpowiednie stoliki balkonowe?

Jeszcze do niedawna stoliki balkonowe kojarzyły nam się jedynie z brzydkimi meblami odpornymi na warunki atmosferyczne. Mimo, że były one praktyczne, ich wygląd nie zachwycał. Jednak czasy się zmieniły i obecnie stoliki balkonowe są tak samo ładne, jak te dedykowane do domu. Jak wybrać taki stolik, aby jak najlepiej spełniał swoje zadanie?

Rozmiar ma znaczenie?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest rozmiar danego modelu. Balkony, szczególnie te w blokach z wielkiej płyty, zwykle nie są zbyt dużych rozmiarów. Dlatego tak ważne jest kupienie mebla, który będzie idealnie dopasowany. Warto zmierzyć balkon oraz zastanowić się ile osób powinno zmieścić się przy stoliku. Najlepiej wybrać taki, który będzie posiadał duży blat, na którym będziemy mogli położyć naczynia, ale jednocześnie jego nogi nie będą zajmowały dużo miejsca, tak aby umożliwił swobodne poruszanie się. Nie warto wybierać stolika, który będzie zbyt duży. Być może będziemy w stanie zmieścić na nim dużo rzeczy, jednak nie będzie on funkcjonalny ponieważ utrudni nam przechodzenie do pozostałych części balkonu.

okragly-stolik-kawowy-rodus-rattanowy-czarny

Materiał wykonania mebli.

Kolejnym czynnikiem, nad którym musimy się pochylić jest materiał, z którego został wykonany stolik. Dobrze, jeśli jest on odporny na wodę oraz mróz. Sprawi to, że w przypadku deszczu nie będziemy musieli chować stolika do środka, co może być kłopotliwe. Jeśli nie mamy dużo miejsca w mieszkaniu, warto wybrać model, który będzie mógł stać na balkonie cały rok- nawet zimą. Sprawi to, że używanie mebla będzie zupełnie bezproblemowe. Musimy także wziąć pod uwagę sposób i jakość wykonania stolika. Często warto zapłacić więcej za stolik, który będzie trwały i posłuży nam przez wiele lat.

  Potrzebujesz nowej sofy? Możesz zaoszczędzić pieniądze

Wygląd stolików balkonowych.

Wybierając stoliki balkonowe warto zwrócić uwagę na ich wygląd. Zastanówmy się w jakim stylu urządzony jest nasz balkon i postarajmy się dopasować do niego odpowiedni wzór. Jeśli stolik będzie komponował się z resztą wystroju, sprawi to, że całość będzie spójna, a my spędzając czas na balkonie poczujemy się jeszcze bardziej odprężeni. Ładny wygląd ma wpływ na nasze samopoczucie, dlatego warto wybrać stolik, który trafia w nasz gust. Ogromny wybór stolików nocnych dostępny jest na stronie: https://www.edinos.pl/stoliki-na-balkon. Można znaleźć tam model idealnie dopasowany do swoich preferencji.

lawa-tigra-sklep

Waga mebli balkonowych.

Jeśli lubimy zmiany i często przenosimy meble, lub chcemy mieć możliwość korzystania ze stolika w różnych częściach balkonu, warto wybrać taki, który będzie lekki. Pozwoli to na swobodę w jego użytkowaniu i sprawi, że stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny. Jest to również przydatna cecha w przypadku stolików balkonowych, które muszą być chronione przed wilgocią- w takim wypadku wystarczy, że schowamy go na czas deszczu do środka. Dzięki temu, że stolik będzie lekki nie będzie stanowiło to żadnego problemu.

Jak widać, istnieje szereg cech, na które powinniśmy zwracać uwagę wybierając stoliki balkonowe. Aby dokonać dobrego wyboru, warto wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki- sprawi to, że mebel nie tylko będzie cieszył nasze oko, ale będzie także funkcjonalny.