rybia luska

Do jakich stylów wnętrz pasują wyjątkowe płytki typu rybia łuska?

W obecnych czasach rynek wnętrzarski owocuje w szeroki wybór płytek ceramicznych, wykorzystywanych do aranżacji wnętrz. Jednym z wiodących kształtów jest mozaika rybia łuska. Do jakich stylów wnętrz pasuje i jak ją zaaranżować? Przekonajmy się!

Morska kompozycja upiększająca powierzchnie ścienne

Od wielkoformatowych płyt po mozaiki ceramiczne, stworzone ze szkła, gresu bądź kamienia naturalnego – coraz częściej pojawiające się w projektach wnętrz współczesne wzornictwo wypiera klasyczne kafle, dając szerokie pole do ekspresji aranżacyjnych upodobań.

Płytki o charakterystycznym kształcie przywędrowały z Maroka. Potocznie nazywane rybią łuską, muszlą, Flabellum, falą łagodnie poruszającą się po wodach oceanu. Każda wymieniona nazwa jest prawidłowa, gdy planujesz stworzyć osobistą oazę. Płytki rybia łuska zastosowane we wnętrzu wprowadzą delikatność i harmonię a wykafelkowana powierzchnia będzie pobudzać wspomnienia niekończącego się horyzontu wśród morskich fal.

Od elegancji po wiejską sielskość

Nie ma powodów, by obawiać się wprowadzenia płytki rybia łuska do wnętrza. Okazuje się, że nietypowy kształt płytki sprawdzi się niemal w każdym stylu aranżacyjnym. Bezapelacyjnie kuchnia w stylu Hampton z subtelną, błękitną zabudową kuchenną, białym blatem i srebrnymi dodatkami wkomponuje się idealnie z mozaiką Flabellum Marble Matowy o marmurowym wykończeniu. Nadmorska elegancja, to jest to!

Eklektyczna łazienka to odważna aranżacja, w której intensywne kolory grają główną rolę oraz nadają określony charakter we wnętrzu. Płytki Flabellum Głębia Oceanu o wyrazistej, granatowej barwie, ułożone do połowy ściany, zakończone złotą, szczotkowaną listwą wykończeniową idealnie dopełni tapeta z motywem żurawi mknących przez pudrowo-różowe obłoki. Złota armatura, minimalistyczna umywalka w subtelnym różu i okrągłe lustro w złotej ramie to dodatki must have, których nie należy pominąć w eklektycznej aranżacji.

Wnętrze z charakterem potrzebuje odpowiednich rozwiązań, mozaika rybia łuska jest idealnym kandydatem. Łazienka w stylu Urban Jungle, to wnętrze dla miłośników obcowania z naturą. Nasycone kolory, głównie zieleń, motywy roślinne i naturalne materiały to podstawa stylu. Mozaika rybia łuska nie dość, że kształtem nawiązuje do fauny, to intensywna butelkowa zieleń szkliwa dopełni wyraziste wnętrze. Flabellum Jungle Matowy to szklana mozaika w ozdobne liście – dzięki niej poczujesz się jak w domowej dżungli, a każda kąpiel w otoczeniu tropikalnych palm na kafelkach będzie nie lada gratką.

  Hokery, czyli krzesła barowe – opcja nie tylko do restauracji

Czy klasyczne kuchenne wnętrze równa się klasycznym płytkom? Oczywiście, że nie! Delikatna, stonowana kuchnia pełna bieli zabudowy kuchennej i drewnianych blatów jest perfekcyjną bazą dla białych płytek rybia łuska, zwłaszcza o wykończeniu matowym. Taka kompozycja będzie bardzo lekka, klasyczna i harmonijna, a „brzuszki” płytek będą nienachalnie przykuwać uwagę.

Podsumowując, różnorodność wariantów jednego modelu płytki utwierdza w przekonaniu o tym, że jest to doskonałe rozwiązanie, niezależnie od stylu, który jest bliżej Twojemu sercu. Czy wykorzystasz inspiracje w kuchni, czy w łazience, płytki rybia łuska od Raw Decor z pewnością będą prezentować się efektownie.