Jak wybrać odpowiedni kwietnik?

Kiedy wchodzimy do sklepu, czy to stacjonarnego, czy internetowego, spotykamy się z ogromnym wyborem. Często w takich momentach dopada nas tzw. paraliż decyzyjny. Produktów jest wiele i w konsekwencji nie wiemy, co wybrać. 

Duży czy mały? Nowoczesny czy klasyczny? Wiszący czy stojący? Podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego kwietnika tak, by perfekcyjnie wkomponował się do Twego wnętrza.

Stojak idealny, czyli dopasuj kwietnik do pomieszczenia

Idealny stojak na kwiaty, czyli jaki? Najlepiej taki, który będzie funkcjonalny, efektowny i wpisujący się w charakter pomieszczenia. W aranżacji wnętrz kwietniki odgrywają znaczącą rolę, ponieważ potrafią dokonać kolosalnych zmian, od rzucenia akcentu na którąś z części pokoju po odegranie głównej roli w wystroju. 

Jeżeli chcemy ustawić stojak w centralnym punkcie pomieszczenia, świetnie sprawdzą się te o większym gabarycie, najlepiej wielopoziomowe  Możemy ustawiać na nich kwiaty o różnym pokroju, od pięknie zwisających paproci po strzeliste skrzydłokwiaty.

Stojaki o prostym kształcie będą miały zastosowanie uniwersalne, dopasujemy je praktycznie do każdego wnętrza, a ich prostota będzie idealnie eksponować piękno naszych roślin. W przypadku, gdy chcemy postawić na mocny akcent, sięgnijmy po kwietniki o fantazyjnych kształtach https://www.versanis.pl/Kwietnik-5-ka,p,200 w kolorze złota. 

Taki kwietnik będzie ozdobą sam w sobie, nawet jeżeli postawimy na nim skromne rośliny. Dla miłośników kwiatów doniczkowych perfekcyjnym rozwiązaniem może okazać się wysoki kwietnik wielopoziomowy, będzie nie tylko piękny, ale i praktyczny, bo bez trudu pomieści całą roślinną kolekcję.

Idealny kwietnik to praktyczny prezent

Szukając akcesoriów do dekoracji wnętrz patrzymy przede wszystkim na ich wygląd. Najlepiej jednak, gdy estetyka idzie w parze z dobrą jakością i funkcjonalnością. Kwietniki, które sięgają nam do pasa, będą najwygodniejsze w trakcie podlewania, ponieważ nie będziemy musieli się do nich schylać. Z pewnością docenią je osoby cierpiące na bóle kręgosłupa. 

Zwróćmy również uwagę na materiał z jakiego został wykonany kwietnik. Solidny i metalowy da nam pewność, że rośliny będą stały stabilnie, a on sam nie zdeformuje się pod ciężarem doniczki. Kolejnym kryterium jest ilość roślin jaką planujemy eksponować na kwietniku.

Nie tylko do pomieszczeń

Być może zechcesz przedłużyć swój salon i wyjść z kwiatami na balkon lub taras, gdzie najprzyjemniej spędzisz wieczory w otoczeniu ukochanych roślin. Wybierzmy wówczas kwietniki o solidnej konstrukcji z tworzyw odpornych na warunki atmosferyczne.

Aby zachować spójną kompozycję z salonem, czy sypialną, zwróćmy uwagę na to w jakim stylu pomieszczenia są utrzymane. Jeżeli we wnętrzach zastosowaliśmy np. złote kwietniki, bez problemu dobierzemy odpowiednie na taras. 

Możemy również postawić na bardziej fantazyjne, w kształcie wozu albo roweru. Taki stojak nawet zimą, gdy nie będziemy na nim ustawiać donic z kwiatami, będzie się niesamowicie prezentował.

Kluczowe cechy idealnego kwietnika to przede wszystkim jego unikatowy charakter pasujący do wnętrza, jakość wykonania i funkcjonalność. Jeżeli przy wyborze kwietnika pokierujesz się tymi prostymi zasadami, z pewnością nadasz swoim pomieszczeniom niepowtarzalnego klimatu.

Te artykuły Ci się spodobają!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu przez moderatora.