weranda

Nowoczesne zadaszenie tarasu – jakie niesie korzyści?

Za oknami coraz bardziej widać, że nadeszła już wiosna. Możemy się więc spodziewać, że wiele rodzin wolny czas będzie spędzać na swoim tarasie. Z tego powodu dziś wyjaśnimy, skąd tak duża w ostatnim czasie popularność tarasol. 

Dlaczego warto zadaszyć taras?

Przede wszystkim zadaszony taras to prawdziwa gratka dla osób, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Można nacieszyć się wówczas promieniami słońca, wdychać cudowny zapach kwiatów i trawy, a także spędzać czas z bliskimi. W dodatku jest to znakomita ochrona przed ewentualnym deszczem, co również jest silnym argumentem. 

Warto spojrzeć na całą sprawę z perspektywy… czasu. Jeśli nasz taras nie będzie zadaszony, to realnie będziemy korzystali z niego przez 3-4 miesiące w roku. Tymczasem pergole tarasowe sprawią, że miejsce to będzie żyło przez cały rok. W dodatku również nocne posiadówki na tarasie staną się dla nas stałym punktem programu. Ponadto dzięki temu będziemy mogli odpowiednio umeblować to miejsce.

Nowoczesny taras, czyli jaki?

No właśnie, meble. To dzięki rozmaitym dodatkom z łatwością sprawimy, że nasz taras stanie się przytulnym miejscem. Koce, poduszki czy meble z materiałowymi elementami mogłyby szybko nasiąknąć wilgocią, gdybyśmy nie mieli zadaszenia. Jednak z taką ochroną możemy popuścić wodze wyobraźni i stworzyć miejsce, w którym aż będzie chciało się spędzać każdą wolną chwilę. 

Naturalnie ważny jest także sam rodzaj takiego zadaszenia. Wersją budżetową jest naturalnie parasol, jednak ten stanowi jedynie połowiczne rozwiązanie naszego problemu. Przede wszystkim nie osłoni on całej powierzchni tarasu, ponadto nie ochroni nas przed wiatrem czy zimnem. 

Inne osoby decydują się na markizę, jednak i tutaj widzimy pewne wady. Nie jest ona bardzo stabilna, a w dodatku po prostu nie pasuje do niektórych mieszkań pod względami estetycznymi. Dlatego właśnie to tarasola zdaje się być idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu nasz taras stanie się ozdobą całego domu.

  Styl oversize w kobiecych stylizacjach

Co warto wiedzieć o tarasoli?

Przede wszystkim tarasola jest połączeniem pergoli z tradycyjnym zadaszeniem. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy ochronę przed wiatrem, deszczem czy słońcem. Tarasola może zostać zabudowana, a także wyposażona w promienniki ciepła, dzięki którym korzystanie z tarasu zimą będzie prawdziwą przyjemnością. 

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, to możemy zamontować również system audio oraz oświetlenie. Jest to gwarancja wielu mile spędzonych wieczorów. Jedną z nowości jest system pogodowy – jeśli wykryje on opady deszczu, wówczas zadaszenie zostanie automatycznie rozwinięte. W dzisiejszych czasach tarasolą możemy sterować nawet za pomocą aplikacji mobilnej, jednak równie dobrze sprawdzi się zwykły pilot (a w razie czego możliwie jest także sterowanie manualne).

Tarasola to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią odpoczywać na świeżym powietrzu. W dodatku nasz taras dzięki niej staje się wygodnym i przytulnym miejscem, w którym chce się spędzać każdą wolną chwilę.