usmiechnieta pracownica w uniformie

Jak wybrać oryginalne uniformy, które będą atrakcyjną wizytówką twojego gabinetu medycznego lub kosmetycznego

Uniformy medyczne, czy kosmetyczne to już na szczęście niekoniecznie niedopasowane, kiepsko prezentujące się mundurki. Dzisiaj odzież tego typu może być naprawdę wygoda, modna, po prostu atrakcyjna. Jeśli tylko odpowiednio wybierzesz, uniform medyczny lub kosmetyczny może stać się prawdziwą wizytówką Twojej działalności.

Dobrze dopasowana odzież zapewniająca komfort pracy oraz oryginalny design to połączenie, które sprawi, że wizerunek personelu gabinetu będzie zarówno profesjonalny, jak i przyciągający uwagę. Jak wybrać najlepsze uniformy do gabinetu lekarskiego, weterynaryjnego, kosmetycznego lub SPA? Podpowiadamy.

Jakość materiałów i wygoda noszenia to podstawy

Dlaczego jakość odzieży i komfort jej noszenia są tak istotne? Wynika to oczywiście z faktu, że jako lekarz, pielęgniarka, weterynarz, stomatolog, czy kosmetyczna spędzasz w tego typu uniformie wiele godzin każdego dnia. Praca w niedopasowanym mundurku, wykonanym z materiałów niepozwalających skórze swobodnie oddychać, może zamienić się w prawdziwą katorgę. A jak wiadomo samopoczucie w miejscu pracy ma kluczowe znaczenie dla jej efektywności. Stąd też odpowiednio dobrane tkaniny (przyjazne dla skóry ale jednocześnie spełniające normy sanitarne i medyczne) oraz ergonomiczny, zapewniający swobodę ruchów krój stroju to absolutna podstawa.

Dobra odzież medyczna i kosmetyczka wykonana jest najczęściej z tkanin będących mieszanką włókien naturalnych i syntetycznych. Takie materiały są zarówno przyjemne w noszeniu, jak i odpowiednio elastyczne oraz funkcjonalne. Dokonując wyboru zwróć uwagę na krój uniformów – powinien być dopasowany, ale jednocześnie gwarantujący swobodę każdego ruchu.

Design i spójne kolory

Uniformy, zwłaszcza te dedykowane personelowi gabinetów kosmetycznych, hotelowych SPA, czy klinik medycznych, to skuteczny sposób na to, aby się wyróżnić. Jeśli chcesz podkreślić unikatowy charakter swojej działalności, z pewnością warto postawić na modne, oryginalne wzornictwo. Tego typu projekty proponuje kreatywna pracownia uniformów medycznych i kosmetycznych na https://spawear.pl/. Odzież prezentowana przez pracownię łączy modny design z profesjonalnym charakterem i funkcjonalnością. Jak się okazuje, formalne stroje przeznaczone do pracy można tworzyć zgodnie z obowiązującymi trendami w modzie. Z pewnością praca w takim uniformie będzie nie tylko wygodna, ale i przyjemniejsza.

  Lodowy blond - hit o każdej porze roku! Komu pasuje i jak go uzyskać?

Innym istotnym elementem w wyborze uniformów medycznych i kosmetycznych będzie kolor. Biel to klasyka, która czasem jest po prostu konieczna. Jednak do wyboru masz także wiele innych możliwości kolorystycznych. W ten sposób łatwiej dopasować uniformy do miejsca pracy – jego aranżacji i stosowanej kolorystyki. Z drugiej strony wszyscy mamy swoje indywidualne preferencje i czasem wybór koloru uniformu może być podyktowany właśnie nimi.

Kolorowe bluzy, fartuchy i spodnie mogą odegrać w gabinecie naprawdę ważną rolę. Sterylna biel niekoniecznie sprawdzi się bowiem, jeśli nasz gabinet odwiedzają dzieci. Kolorowe uniformy coraz częściej spotykane są na szpitalnych oddziałach dziecięcych, w przychodniach lekarskich i stomatologicznych przyjmujących małych pacjentów. Kolory zdecydowanie ocieplają wizerunek personelu medycznego, który wciąż prezentuje się w pełni profesjonalnie.

Jak widać możemy bawić się kolorami i modą także w miejscu pracy, a formalny uniform wcale nie stoi na przeszkodzie, aby podkreślić swój indywidualny styl, osobowość, czy charakter prowadzonej działalności.

usmiechnieta kosmetyczka przeprowadza zabieg

Wytrzymałość uniformu

Specyfika odzieży medycznej i kosmetycznej polega również na tym, że uniformy tego typu są nie tylko intensywnie użytkowane, ale i często prane oraz dezynfekowane. Stąd też wybierając fartuchy, bluzy, czy spodnie upewnij się, że zostały one wykonane z odpowiednio wytrzymałych, odpornych na spieranie materiałów. To zupełnie inny typ tekstyliów niż materiały wykorzystywane przez marki odzieżowe do produkcji tradycyjnych ubrań noszonych na co dzień.