Spis treści
Wiele osób zastanawia się, jak zejść z czarnego na blond. To nie da się ukryć jest radykalna zmiana wizerunku, więc wymaga skomplikowanego planu. Ciemne kosmyki zastąpić jasnymi wbrew pozorom to nie zawsze jest łatwe zadanie. Jak to zrobić? W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze wskazówki. Koniecznie go zatem przeczytaj!
Czy przejście z czarnych włosów na blond jest możliwe?
Zdecydowanie koloryzacja to jest to co pozwala nam na szybką metamorfozę wyglądu. Zmiana radykalna, a więc z bardzo ciemnych kosmyków na jasne bądź odwrotnie, to powinna być przemyślana decyzja. Proces rozkłada się na etapy, dzięki temu możemy uzyskać lepsze efekty. Oczywiście, że zastosowanie odpowiednich fabr jest konieczne, tak samo jak właściwy wybór samej metody koloryzacji. Przejście z czarnych kosmyków na blond może nieco zająć, aczkolwiek jest to możliwe. Na efekty trzeba poczekać, czasami nawet kilka tygodni.
Farbowanie czarnych włosów na blond – jak to zrobić? 5 kroków
Koloryzacja bywa niekiedy naprawdę skomplikowanym procesem. W przypadku mocnego przejścia musimy liczyć się z tym, że farbowanie jest tylko i wyłącznie końcową fazą złożonego planu. Jak wygląda cały proces? Poniżej znajdziesz dokładne wskazówki:
- Etap I – rozjaśnianie
To pierwsza faza, która sprawi, że będziemy bliżej spełnienia marzeń o posiadaniu włosów blond. Warto wiedzieć, że im więcej czasu minie od ostatniej koloryzacji tym lepiej. Rozjaśnianie ma pomóc pozbyć się ciemnego pigmentu. Stosuje się tu specjalne środki, które niestety, ale mogą pogorszyć stan włosów. Po rozjaśnianiu dobrze jest zastosować zabiegi pielęgnacji, które pomogą nam zregenerować oraz odżywić kosmyki.
- Etap II – kolejne rozjaśnianie
Po pierwszym rozjaśnianiu włosów zazwyczaj uzyskujemy brąz albo wcale nic się nie zmienia, czyli brak mocno widocznej metamorfozy. Na tym etapie stosuje się kolejny zabieg, który ma na celu mocniej rozjaśnić kosmyki. W tym momencie stają się one bardziej rude bądź wręcz żółte. Niektórzy już na tym etapie stosują toner!
- Etap III – kolejne rozjaśnianie
Czasem wymaga się aż 3 rozjaśniań, aby uzyskać żółtawe tony. W tym momencie zaleca się stosowanie szamponów i innych środków, które zawierają fioletowy pigment, bowiem to pozwoli ochłodzić odcień, a jednocześnie zneutralizować żółty kolor.
- Etap IV – Farbowanie włosów
Nie zaleca się wykonywać koloryzacji od razu po rozjaśnianiu włosów, bowiem może dojść do trwałego uszkodzenia kosmyków.
- Etap V – pielęgnacja
Nie da się ukryć, że zmiana koloru włosów z ciemnego na jasny trwa sporo, a więc to prawdziwe wyzwanie dla naszych kosmyków. Zaleca się zastosować odpowiednią pielęgnacje, aby polepszyć ich kondycję. Nawilżenie to podstawa, aby włosy zyskały blask i miękkość. Po farbowaniu koniecznie zastosuj jakieś zabiegi wzmacniające oraz regenerujące.
W zależności od kondycji oraz od koloru jaki chcemy uzyskać proces zmiany przebiega nieco inaczej. Zawsze to i tak będzie długofalowy plan, który wymaga podzielenia na etapy. Każda faza poddaje kosmyki poważnej próbie, dlatego pomiędzy należy zachować kilkutygodniowy odstęp, a jednocześnie zadbać o odpowiednią pielęgnację. W wielu przypadkach powtarza się nie tylko rozjaśnianie, ale i samą koloryzacje, więc to zajmuje sporo czasu, poza tym wymaga cierpliwości.
Czy wystarczy tylko jedno rozjaśnienie? Raczej nie!
Ciemne włosy kryją w sobie sporo pigmentu, a więc należy się go pozbyć. Rozjaśnianie, jak i sama koloryzacja rzadko kiedy od razu daje nam oczekiwane rezultaty. W większości przypadków konieczne jest zastosowanie aż kilku zabiegów, żeby zyskać blond. Na ile musimy się przygotować? 2-3 rozjaśniania są z reguły niezbędne, żeby ciemne włosy były potem naprawdę jasne. Nie poleca się przeprowadzać tych zabiegów po sobie, bo może to bardzo uszkodzić kosmyki
Czego potrzebujesz do przejścia z czarnych na blond?
Zastanawiasz się, jak przejść z czarnego do blondu? To jest dla wielu wyzwanie. Musisz pamiętać, że sama farba to za mało, aby odmienić swój wizerunek. Na samym początku wykonuje się rozjaśnianie i stosuje się tu specjalne preparaty. Sporo osób decyduje się na toner. Ważne jest, aby w międzyczasie używać szampony z fioletowym pigmentem i zadbać mocno o wzmocnienie osłabionych kosmyków. Zawsze kieruj się dokładnymi wytycznymi znajdującymi się na opakowaniu, dlatego też nie przedłużaj czasu trzymania chociażby farby. Warto zainwestować również w środki ochrony przed promieniami UV, dzięki temu zapobiegniemy kłopotliwemu płowieniu włosów. W momencie, gdy będziemy już blondynkami to powinnyśmy zdecydowanie bardziej przyłożyć się do pielęgnacji, bo kosmyki stają się słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia.
Przejście z czarnych na blond – u fryzjera czy w domu?
Wiadomo, że w domowych warunkach nie mamy aż takich możliwości, jak w specjalistycznym salonie fryzjerskim. Brak doświadczenia, wiedzy oraz odpowiednich kosmetyków powoduje, że nie zawsze koloryzacja kończy się sukcesem. Tak naprawdę przy każdym farbowaniu pojawia się dylemat, czy farbować włosy w domu, czy u fachowca. Przejście z czarnego na blond to długi i ryzykowny proces. W salonie fryzjerskim mamy zawsze profesjonalną obsługę, poza tym mnóstwo kosmetyków oraz osobę z umiejętnościami. Dobry fryzjer jest w stanie przewidzieć, jak zakończy się przemiana, czyli czy nie trzeba powtórzyć zabiegu kilkukrotnie. Specjalista oczywiście wydaje się lepszym rozwiązaniem niż samodzielna koloryzacja. Nic dziwnego, bo domowa dekoloryzacja może mieć opłakane skutki dla kondycji kosmyków oraz dla ich barwy.
Z czarnych na blond w jeden dzień – czy to możliwe?
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zejście z czarnego na blond powinno być procesem. Dlaczego? Pozbycie się ciemnej barwy wymaga sporo pracy. Wszystko rozkłada się w czasie, aby zbytnio nie obciążać kosmyków, a poprzez to mieć również chwilę na ich wzmocnienie. Co ważne, pierwsza koloryzacja nigdy nie daje upragnionego odcienia, więc trzeba ją ponownie powtórzyć, ale dopiero po około miesiącu.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.