zbliżenie-na-twarz-kobiety-z-wyregulowanymi-brwiami

Jak regulować i nadawać kształt brwiom?

Brwi choć są niewielkie mogą wiele zmienić. Wpływają one nie tylko na wygląd, ale również na wyraz twarzy. Ważne jest, aby pasowały do całej buzi. Jak regulować i nadawać kształt brwiom? Podpowiadamy!

Brwi – czyli oprawa oka

Wąskie, czy grube? Brwi są różne, dlatego czasami lepiej nie kierować się przejściowymi trendami. Trzeba pamiętać, że ten element musi być dobrany do kształtu konkretnej buzi, a także do typu urody. Metamorfoza brwi nie powinna być zatem zbyt spektakularna.

Trzeba to dobrze przemyśleć, bo ta część twarzy mocno wpływa na pozostałe jej fragmenty, głównie na oczy. Można samemu w domu, albo z pomocą kosmetyczki nadać ostateczny kształt brwiom, jak i też regulować odrastające włoski. Możliwości jest kilkanaście, tak samo jak technik.

Jak nadać kształt brwiom?

Jeśli chcesz nadać brwiom odpowiedni kształt musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Najlepsze jest do tego dzienne światło. Dobrze robić to także przy samym oknie, bądź można zdecydować się na zakup podświetlanego lusterka. Co więcej, ten gadżet będzie doskonały również do codziennego makijażu. Unikaj mocno przybliżających modeli, ponieważ lepiej widzieć całe oko niż tylko jego niewielki fragment. Dlaczego? Łatwiej dopasować obrys brwi do reszty buzi. Unikniesz w ten sposób ewentualnej wpadki.

W drogeriach znajdziesz sporo przydatnych akcesoriów, które pomogą nadać idealny kształt brwiom. To głównie szablony w kilku odmiennych formach. Wystarczy przyłożyć i dorysować, albo wręcz przeciwnie usunąć zbędne włoski. 

Jak nadać kształt brwiom? Włoski powinny sięgać wyznaczonej linii. Stworzysz ją za pomocą dwóch kredek. Przykładasz je tam, gdzie łączy się zewnętrzny kącik oka z zewnętrznym skrzydełkiem nosa (to będzie grubszy początek) oraz w miejscu po przeciwnej stronie, czyli jest to wewnętrzny kącik oka (cieńsza końcówka). Powstały trójkąt wyznacza dopasowany łuk do Twoich proporcji. 

  Domowe maseczki na trądzik - 10 przepisów na maseczki na pryszcze i wągry

Przy okrągłej buzi linia brwi musi być bardzo lekko wygięta (delikatnie trójkątna), albo całkowicie prosta, aby jeszcze mocniej nie podkreślać krągłości. Natomiast przy kwadratowej twarzy nieco zaokrąglony oraz grubszy łuk nada charakteru, dodatkowo złagodzi ostre rysy. Za to właścicielki pociągłego kształtu niech zdecydują się na prostą brew, ona optycznie skróci buzię. Panie z sercowatym owalem najpiękniej wyglądają, jeżeli włoski są subtelnie wycięte i uniesione. Jeśli chodzi o owalne rysy, tutaj forma łuku powinna przypominać swoim wyglądem skrzydła jaskółki w locie.

Brakujące włoski możesz dorysować kredką, korektorem albo specjalną pomadą. Znajdziesz wiele kosmetyków także w kilkuelementowych zestawach. Co ważne, mają one różne odcienie, zatem łatwo kupić dobrany do swoich potrzeb produkt. Doskonały kształt pomoże osiągnąć także szczoteczka, na przykład od tuszu do brwi. 

Jak regulować brwi?

Co jakiś czas wiadomo, że będzie trzeba regulować brwi. Jak to robić? Przez kilka sekund przykładaj do tego miejsca kostkę lodu. W ten sposób zmniejszyć ból, jak również powstrzymasz  pojawienie się ewentualnego obrzęku. Potem dokładnie rozczesz włoski, na przykład starą szczoteczką od tuszu. 

Możesz regulować brwi tradycyjną metodą, czyli pęsetą. Najlepiej sprawdzają się te ze skośnym zakończeniem, albo z latarkami. Są idealnie wyprofilowane więc nie ma problemu z usuwaniem pojedynczych włosków. Do tego to niebywale precyzyjne urządzenie. Pamiętaj, że wyrywaj zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu, nigdy inaczej!

Bardziej doświadczone osoby mogą zrobić to za pomocą techniki nitkowania. Ale wprawa i wyczucie jest niezbędne! Ta metoda usuwa nawet najkrótsze włoski, ponadto to wyśmienity trik dla osób z wrażliwą cerą, albo dla alergików. Bawełnianą nitkę owijasz wokół dwóch palców, a następnie skręcasz. Później naprężasz i delikatnym ruchem usuwasz zbędne kosmyki. 

  Jaki kolor włosów dobrać do ciemnej karnacji?

Ostatnią alternatywą jest regulacja brwi za pomocą wosku. Przykładasz odpowiednią ilość bądź plaster pod łuk brwiowy i zrywasz w kierunku przeciwnym do wzrostu. To niestety dość bolesny patent, który wymaga umiejętności. Wiele salonów kosmetycznych stosuje właśnie to rozwiązanie.