Dlugotrwaly_makijaz

5 zasad trwałego makijażu. Co zrobić, żeby nasza twarz wyglądała perfekcyjnie przez cały dzień?

Makijaż nakładany każdego ranka jest perfekcyjny i podkreśla urodę. Niestety wraz z upływem godzin tusz do rzęs odbija się na powiekach, a fluid ściera się. Jeżeli te dwa zdania dotyczą właśnie Ciebie, mamy dla ciebie skuteczne rozwiązanie! Poniżej znajdziesz 5 porad, dzięki którym po całym dniu w szkole, na uczelni lub w pracy wciąż będziesz wyglądać nienagannie.

Bez pielęgnacji ani rusz

Dobra kondycja cery to klucz do sukcesu. Przede wszystkim należy poznać jej potrzeby. Dzięki temu możliwe jest dobranie idealnej pielęgnacji, która poprawi jej stan. Rutyna pielęgnacyjna, która jest wykonywana każdego dnia rano i wieczorem jest niezwykle ważną. Oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie – każdych z tych etapów powinien być wykonywany odpowiednimi produktami. Oczyszczanie skóry ma na celu usunięcie makijażu i zanieczyszczeń, tonizacja przywrócenie odpowiedniego pH, a nawilżenie odżywi skórę i nada jej blasku.

Oprócz codziennych rytuałów należy regularnie złuszczać skórę, żeby wspomóc jej regenerację oraz nakładać maseczki, które będą dostarczać dużej ilości składników aktywnych. Szykując twarz tuż przed nałożeniem makijażu, należy pamiętać, aby krem się wchłonął. Dzięki temu unikniemy tak zwanego „ciastkowania się” podkładu.

Dobra podstawa, czyli bazy i fluidy

Trwały makijaż wymaga trwałej podstawy. Na odpowiednio przygotowaną skórę należy nałożyć bazę, która pomoże walczyć z niedoskonałościami naszej cery. Skoryguje zaczerwienienia, zmniejszy pory oraz wygładzi cerę. Może także ją zmatowić, co najskuteczniej przedłuży trwałość make-up’u. Bazy można użyć na całą twarz lub jedynie na jej kłopotliwy obszar. Na bazę należy nanieść podkład w odpowiednio dobranym kolorze. Powinien on pasować przede wszystkim do odcienia skóry znajdującej się na szyi. Dzięki temu nie będzie się odcinał. Najtrwalszymi podkładami ponownie są te, które charakteryzuje matowienie.

  Źle obcięte włosy - 15 sposobów na uratowanie fryzury

Zakryją niedoskonałości i nie będą uwypuklać, dzięki czemu oprócz trwałości, zyskamy gładką i jednolitą cerę. Warto zwrócić uwagę na to, czym nakładamy podkład. Wciąż popularne gąbeczki sprawią, że nie zbierze się on ani w zmarszczkach mimicznych, ani w okolicy płatków nosa. Baza pod oczy to także skuteczny kosmetyk, dzięki któremu cienie nie będą nieestetycznie zbierać się w załamaniu górnej powieki.

Sypkie pudry

Po nałożeniu wszystkich bazy i fluidu, a także korektora całość należy utrwalić. Znakomicie w tej roli sprawdzą się sypkie pudry. W miejscach, w których skóra szybko się wyświeca, warto nałożyć go techniką tzw. „bakingu”. Oznacza to nic innego jak nałożenie grubej warstwy pudru w pożądane miejsce. Po odczekaniu należy zmieść pozostałość pędzlem. Resztę twarzy, która nie wymaga aż takiego utrwalenia, warto jedynie delikatnie oprószyć przy pomocy puchatego pędzla.

Spray w akcji

Chcąc zatrzymać makijaż na twarzy na jeszcze dłuższe godziny, warto zastosować spray nazywany fixerem. Poza zapewnieniem trwałości ma także jedną znaczącą cechę – scala makijaż, dzięki czemu nawet duża ilość suchych produktów nie będzie wyglądać płasko i bez wyrazu. Należy go zachować na specjalne okazje – w nadmiarze ma tendencję do wysuszania skóry.

Ostatnie pociągnięcie

Tusz do rzęs potrafi być problematyczny. Może odbijać się na powiekach i rozmazywać. Tym samym psuje nawet najlepiej wykonany makijaż oczu i twarzy. Warto zdecydować się na tusz wodoodporny, którego nie ruszą nawet najbardziej rzewne łzy! Dopełnieniem całości będzie szminka, która nałożona na nawilżone i obrysowane konturówką usta, będzie prezentować się lepiej niż zwykle.