twarz z platkami roz

Twarz bez zmarszczek – marzenie każdej kobiety

Na temat kuracji przeciwzmarszczkowej wypowiada się sporo osób. Jedne z nich mają rację, a inne głoszą niewyobrażalne mity. Sprawdźmy, co jest prawdą, a co się z nią mija. Są to naprawdę ważne tematy dla wielu kobiet.

Pielęgnacja skóry zależna od wieku

Na rynku możemy się spotkać z oznaczeniami kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie brakuje kosmetyków dla kobiet +30, +40, czy też +50. Z tego możemy wywnioskować, że są to kosmetyki przeznaczone bezpośrednio do tych grup. Nic bardziej mylnego. Czasami krem, który jest reklamowany dla czterdziestolatki, będzie spełniał wszelkie potrzeby dla skóry trzydziestolatki i odwrotnie. Przy doborze odpowiednich kremów najważniejsze jest samo czytanie etykiety. Jednak nic z tego nie wyciągniemy, gdy same nie będziemy wiedziały, jakich składników nasza skóra potrzebuje.

Proces starzenia bez wątpienia jest kwestą indywidualną. Co ma na niego wpływ? Mowa o:

  • Genach,
  • Stosowaniu używek (picie alkoholu i palenie papierosów jest odczuwalne dla naszej skóry),
  • kontakcie z wolnymi rodnikami,
  • niewłaściwej diecie,
  • stosowaniu kosmetyków, które wysuszają skórę.

Bardzo duży wpływ na starzenie się naszej skóry ma promieniowanie UV. Chyba każda z nas zauważyła, że kobiety opalające się na solarium, czy też niestosujące filtrów przy opalaniu naturalnym, mają więcej zmarszczek. Niestety. Słońce jest zdrowe, ale w ograniczonych ilościach. Opalanie bez odpowiednich kosmetyków do opalania nie powinno mieć w ogóle miejsca. Między innymi dlatego niejedna trzydziestolatka ma skórę w gorszym stanie od swojej koleżanki piętnaście lat starszej.

Pamiętaj, na stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych Vichy nigdy nie jest za późno. Oczywiście, im wcześniej zaczniesz to robić, tym lepiej.

  Efektowna hybryda – geometryczne wzory paznokci, które zrobi każdy!

Odwieczny problem – kiedy na naszej półeczce w łazience powinien pojawić się pierwszy krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe zna każda z nas. Jednak okazuje się, że mamy problem z ich stosowaniem. O ile potrafimy dostosować się do zaleceń producenta, aby krem używać dwa razy dziennie rano i wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę, to problem tkwi w tym, od jakiego wieku to robić.

Tak więc, kiedy najlepiej zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe? Tutaj właśnie pojawia się sporo mitów. Sprawdźmy, jaka jest prawda. Na pewno stosowania kremów przeciwzmarszczkowych nie powinnyśmy odkładać do momentu, gdy na naszej skórze już się pojawiły oznaki starzenia.

Wiele osób uważa, że nasza skóra jest w stanie się przyzwyczaić do stosowania odżywczych substancji, które znajdują się w używanych kosmetykach. Nic bardziej mylnego. Nasza skóra na pewno nie będzie walczyć ze zmarszczkami samodzielnie. Musimy jej pomóc.

Na pewno zasługują na uwagę kremy, które posiadają kwas hialuronowy, czy też witaminę C oraz A. Bardzo ważną informacją jest to, że nasza skóra będzie jedynie przyswajała tyle odżywczych składników, ile potrzebuje w danej chwili. Nie musimy się zatem martwić, że z ilością kremu, czy też innych kosmetyków przesadzimy.

Na sam koniec jeszcze raz chcemy zaapelować, aby opalać się mądrze, a nie na czerwonego raczka.