Jakie są skuteczne sposoby na usunięcie blizn?

Udostępnij ten post!

Dla wielu osób blizny wciąż stanowią powód do wstydu. prawiają kompleksy i są zakrywane, aby nikt ich nie zobaczył. Na całe szczęście blizny można je usunąć i to nie tylko korzystając z medycyny estetycznej. Oto skuteczne sposoby na usunięcie blizn

Domowe sposoby na usuwanie blizn

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że w prosty sposób można pozbyć się blizn. Niestety jest to bardzo kosztowne i wiele osób szuka innych sposobów. Wciąż cenione są domowe sposoby, które pozwalają pozbyć się blizn. Należy do nich:

  • Stosowanie olejków. Doskonale sprawdza się tu olejek konopny. Efekty można zauważyć już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Warto również wybrać olej lniany, który działa zarówno na stare, jak i świeże blizny. Działania gojące wykazuje także oliwa z oliwek, olejek lawendowy, olej z rokitnika, a także olejek tamanu.
  • Masło shea. Podobnie jak olejki, zmniejsza widoczność blizn. Wystarczy smarować blizny 2 razy dziennie, najlepiej na noc
  • Aloes. Ta roślinna nie tylko świetnie nawilża skórę, ale również pomaga zredukować blizny.

Plastry na blizny – czy warto je stosować?

Plastry na blizny cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Są powszechnie dostępne, tanie, a do tego łatwe w aplikacji i wygodne w stosowaniu. Nadają się do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn, niezależnie czy są one stare czy świeże, a w tym do:

  • Blizn po cesarskim cięciu,
  • Blizn po operacjach np. kardiologicznych czy nerki,
  • Blizn po oparzeniach,
  • Blizn po abdominoplastyce,
  • Blizn po stanach zapalnych,
  • Po urazach różnego typu.

Ich stosowanie przede wszystkim zmniejsza widoczność blizny, a dodatkowo ją rozjaśnia i wygładza. Ponadto, plastry doskonale nadają się do rehabilitacji blizn pooparzeniowych i pourazowych. Ich zaleta jest to, że sa bardzo cienkie i wygodne. Można je kupić w sklepie https://ebiovena.com/pl/c/Plastry-na-blizny/42. Dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach, ale również o różnym przeznaczeniu m.in. plastry na blizny po zabiegach chirurgicznych piersi .

Laserowe usuwanie blizn

Poza plastrami i domowymi sposobami, można sięgnąć także po laserowe usuwanie blizn. Metoda ta polega na zastosowaniu lasera. Precyzyjnie skierowane wiązki światła, przedostają się w głąb skóry, powodując przy tym mikrouszkodzenia. W efekcie uruchamiają się naturalne procesy odbudowy skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu.

Aby efekt był satysfakcjonujący, zabieg należy powtórzyć kilka razy. Laser niweluje blizny zarówno po cesarskim cięciu, pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potrądzikowych. Zabieg ten wymaga odpowiedniego przygotowania, a także ma wiele przeciwskazań. Skóra pacjenta nie może być zainfekowana. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie antybiotyków, sterydów i leków przeciwzakrzepowych.

Zabieg nie mogą wykonywać osoby, które cierpią na choroby nowotworowe i skóry m.in. łuszczycę oraz atopowe zapalenie skóry. Ponadto trzeba zrezygnować z wykonywania peelingów oraz unikać słońca. Dlatego zaleca się wykonywanie go jesienią i zimą.

Default image
Katarzyna Tomaszewska
Dziennikarka, blogerka i pozytywnie zakręcona na punkcie dalekich podróży. Uwielbia pisać i dzielić się wiedzą z innymi.
Articles: 524

Zostaw odpowiedź