zobrazowanie waginy

Jak może wyglądać wagina? 8 rodzajów budowy waginy

Anatomia człowieka wydaje się być bardzo skomplikowana, a dla niektórych wręcz zawiła. Jeśli chodzi o narządy intymne to wciąż temat tabu. Damskie mogą różnić się od siebie pewnymi szczegółami. Kształt waginy nie zawsze jest taki sam u każdej kobiety. Jak wygląda dokładnie budowa pochwy? W naszym artykule znajdziesz szczegółowe informacje, do tego aż 8 rodzajów budowy waginy. Koniecznie go przeczytaj!

Jak wygląda wagina?

Kobieca pochwa bywa nazywana również waginą. Co to takiego? Jest to końcowy odcinek układu rozrodczego u płci pięknej. Wewnątrz ma błonę śluzową, która produkuje wydzielinę oraz śluz. Wejście waginy od zewnątrz otaczają wargi sromowe, poza tym mamy tutaj jeszcze łechtaczkę oraz wzgórek łonowy. Pochwa znajduje się w miednicy mniejszej. Wyróżniamy dwie części – przeponową oraz śródmiedniczą. Dolny fragment ma cylindryczny, do tego lekko spłaszczony kształt. Mamy tu ściankę przednią oraz tylną. Co ciekawe, kobiety które nie rodziły dzieci wyróżnia poprzeczny przekrój pochwy, który przypomina literę H. Kolor natomiast bywa także niezwykle odmienny. Będzie on różowy, lekko fioletowy, brzoskwiniowy, a nawet i brązowy. Niepokoić nas powinno kiedy pochwa jest czerwona i pojawiają się jakiekolwiek dolegliwości bólowe. W takiej sytuacji od razu powinniśmy udać się do specjalisty, aby wykluczyć alergię, infekcję bądź podrażnienie.

abstrakcja waginy

8 rodzajów wagin w podziale na kształt

Kształty waginy są różne i należy o tym pamiętać, że to normalne zjawisko wynikające z wielu czynników. Z reguły odmienność nie wpływa ani na życie intymne ani w żaden sposób na jakikolwiek codzienne funkcjonowanie. Pewne cechy wyglądu pochwy sprawiają, że możemy zaliczyć je do danej grupy. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze rodzaje wagin z krótkim opisem. Oto one:

1. Wagina bułeczka

W tym przypadku wargi sromowe większe (są tu mięsiste i naprawdę duże) zakrywają wargi sromowe mniejsze, które są poprzez to praktycznie niewidoczne.

2. Wagina motylek

To zdecydowanie najczęstszy kształt waginy. Co go wyróżnia? Wargi sromowe mniejsze są sporych rozmiarów, dlatego wystają poza typ duży.

  Seks analny dla początkujących i niezdecydowanych. Praktyczne porady

3. Wagina tulipan

W tym przypadku wargi sromowe mniejsze będą delikatnie wyeksponowane i to na całej długości warg sromowych większych.

4. Wagina podkowa

Tutaj wargi sromowe zewnętrzne częściowo przykrywają te wewnętrzne, choć w niewielkim stopniu je również odsłaniają.

5. Wagina Barbie

Ten typ cechują małe wargi sromowe – mniejsze oraz większe. W tym wypadku pochwa jest niemal niewidoczna! Nazwa Barbie wzięła się od laleczki, u której pochwa ma właśnie taki kształt.

6. Wagina asymetryczna

Asymetria jest dość popularna. Ten rodzaj waginy wyróżnia to, że warga sromowa większa jest dłuższa, do tego odstaje od tej drugiej.

7. Wagina wypukła

W tym typie wzgórek łonowy jest bardziej wypukły, poza tym może być okrąglejszy lub przypominać trójkąt.

8. Wagina kolorowa

Widać tu wyraźnie, że mamy aż kilka kolorów, czyli pojawiają się znaczące różnice w kwestii barw pomiędzy poszczególnymi częściami pochwy. To naturalny efekt, choć wiele pań próbuje ingerować samodzielnie w zmiany odcienia tkanki, a niestety, jest to bardzo ryzykowne.

Czy mogą wagina jest gorsza, bo jest inaczej zbudowana?

Kobieca pochwa odgrywa ważną rolę w procesie zapłodnienia, jak i porodu siłami naturalnymi. Odmienne kształty waginy wcale nie oznaczają, że jedna jest lepsza od drugiej. Z pewnością pewne typy mogą powodować pewien dyskomfort, na przykład w czasie zbliżenia. To jednak kwestia bardzo indywidualna. Z reguły pochwa ma długość 6-8 centymetrów, choć niektóre źródła podają nawet wartości wyższe wynoszące około 7-15 centymetrów. Nie każdy wie, że podniecenie powoduje, że automatycznie ilość miejsca wewnątrz się wydłuża.

grejpfrut w ksztalcie waginy

Zmiana kształtu waginy, czy to możliwe?

Operacje plastyczne stają się coraz bardziej popularne. Zmiana wielkości, czy kształtu piersi nie jest niczym nowym, za to mało kto słyszał o metamorfozach dotyczących pochwy. Istnieje wiele klinik, które zajmują się tylko tą dziedziną i poprzez to pomagają kobietom poprawić wygląd ich narządów. Kształt waginy u każdej dziewczyny jest nieco inny, poza tym miewa odmienne kolory. Co ciekawe, zabieg waginoplastyki może sprawić, że widocznie zwężamy tę część ciała. Z reguły wskazaniem do operacji jest tutaj kilka przebytych ciąż, choć nie zawsze tylko to. Dlaczego? Ciąża sprawia, że kształt waginy się zmienia. Po naturalnym porodzie nie wróci ona od razu do pierwotnego wyglądu, bo dużo zależy od przebiegu porodu, ich ilości oraz od zdolności organizmu do regeneracji. Rekonwalescencja trwa, po około 6-8 tygodniach wszystko powróci na dobre tory, aczkolwiek u niektórych to wymaga dłuższego czasu. Waginoplastyka to opcja również dla pań, które nie są zadowolone z wyglądu swoich narządów bądź odczuwają przez nie dyskomfort, na przykład w czasie zbliżenia, czy chociażby noszenia bielizny. W czasie zabiegu można powiększyć lub zmniejszyć wargi sromowe, poza tym zwęzić wejście do pochwy, czy odkryć łechtaczkę. Ciekawostką jest fakt, że uda się nawet odbudować błonę dziewiczą. To drogi zabieg, który jest poważną ingerencją w ciało, więc wymaga odpowiedniego przygotowania i wielu konsultacji lekarskich.

  Zbliża się Singles Day! Uczcij to święto zabawą z nowym gadżetem erotycznym

Lifting pochwy to zabieg medycyny estetycznej. Labioplastyka polega na wycięciu części, która tworzy wargi sromowe. Można spokojnie je zmniejszyć, ponieważ uda się je dowolnie formować. Ta propozycja z reguły jest rekomendowana przez lekarza, gdy kobieta odczuwa przez przerost warg sromowych pewne skutki uboczne, które utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. Wobec tego to niejedynie wybryk, który ma zmienić wizualny aspekt, ale i niekiedy konieczność, żeby poprawić jakość życia.

Na wygląd pochwy wpłynie również piercing, a więc przekuwanie. Kolczyk umieszcza się w łechtaczce lub w wargach sromowych. Trzeba pamiętać, że on przede wszystkim zdobi i może mieć naprawdę niewielkie znaczenie w przypadku odczuwania orgazmu oraz innych doznań seksualnych, bo on zależy od kilku czynników, przede wszystkim od psychiki.