Jak dobrze zrobić palcówkę? Sprawdzone kobiece rady

Udostępnij ten post!

Według badań znaczna część kobiet osiąga orgazm poprzez odpowiednie stymulowanie łechtaczki i wejścia do pochwy. Palcówka wbrew pozorom może naprawdę mocno rozgrzać atmosferę w sypialni. Nie masz pojęcia, jak się za to zabrać? Sprawdź, jak dobrze zrobić palcówkę!

Doskonała palcówka wstępem do dalszej zabawy

„Ręczna robota”, czyli palcówka to ulubiona forma pieszczot wielu kobiet. Umiejętne operowanie palcami pozwala uwieść dziewczynę i dać jej sporo przyjemności. Budowa anatomiczna łechtaczki pomaga, bo to najbardziej erogenny narząd pań, więc bardzo delikatny. Zabawa tą częścią ciała to świetne rozwiązanie by osiągnąć największą satysfakcję z seksu. Można robić to solo, jak i w parze. Taki element gry wstępnej skupia się na pracy palców, choć niekiedy dochodzą do tego gadżety erotyczne.

Doskonała palcówka jest, jak najbardziej świetnym pomysłem do dalszej zabawy. Stymulacja palcami rozbudza chęć na więcej, mało tego pozwala kobietom cieszyć się z seksu jeszcze bardziej niż bez takiej gry wstępnej.

Czy można osiągnąć orgazm poprzez palcówkę?

Dobra palcówka może wywołać orgazm, jednak zależy to od wielu indywidualnych czynników. Pieszczenie warg sromowych, łechtaczki i wejścia do pochwy u wielu pań może skończyć się właśnie takim finałem. Silne unerwienie powoduje, że te okolice kobiecego ciała są bardzo wrażliwe na dotyk. Może pojawić się wobec tego nawet do kilku orgazmów jeden po drugim, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku mężczyzn.

  Trójkąt seksualny. Czy to dobry pomysł? Przeczytaj zanim spróbujesz.

Odpowiednie wykonywanie palcówki nie przyniesie bólu ani innego dyskomfortu, a prawdziwą rozkosz. Orgazm łechtaczkowy wymaga delikatnych zabaw, gdzie stopniowo zwiększa się pole działań oraz podkręca tempo. Jednym lub dwoma palcami można przesuwać w dowolne kierunki, albo rysować 8. Używanie dodatkowo erotycznych akcesoriów dodaje pikanterii. Warto połączyć palcówkę z innymi technikami, wtedy orgazm będzie zdecydowanie bardziej możliwy.

Prawidłowa stymulacja łechtaczki powoduje, że można osiągnąć orgazm. Każda kobieta ma zupełnie inne potrzeby, więc trzeba dopasować tu ruchy, tempo oraz technikę pieszczot indywidualnie. Dopiero finał powinien być utrzymany w tym samym sposobie działania.

Wiele badań pokazuje, że palcówka pozwala szybko osiągnąć orgazm i jest idealnym sposobem na zadowolenie partnerki. Ponad 60-70 procent kobiet odczuwa taki przyjemny finał, gdzie przy normalnym seksie, a więc penetracji członkiem odsetek szczytowania ma dużo mniejsze wartości procentowe. Trzeba pamiętać, że nawilżenie jest konieczne, tak jak właściwa siła nacisku. Trzeba wyczuć kobietę oraz dopasować się do jej wymagań.

Przepis na doskonałą palcówkę – jak ją zrobić? Krok po kroku

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić palcówkę? Ty również? Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, która Ci to ułatwi:

 • zanim przejdziesz do łechtaczki staraj się rozbudzić zmysły pieszcząc inne części ciała – kark i szyja u kobiet daje mnóstwo doznać podobnie, jak piersi i pośladki
 • nie od razu musisz zdejmować bieliznę, bo przez nią również można skutecznie stymulować wargi sromowe, na przykład pocierając je skrawkiem materiału
 • przejdź do delikatnego muskania dłonią wzgórka łonowego
 • następnie rozpocznij masowanie warg sromowych i łechtaczki oraz wejścia do pochwy – wykonuj ruchy w górę oraz w dół, a także na boki
 • po takim początku możesz przejść do wejścia palcami do pochwy – staraj się powoli zwiększać dystans jaki pokonują one wewnątrz
 • po znalezieniu punku G wykonuj kuliste, płynne ruchy, a więc wyciągaj i wkładaj palec do środka pochwy
 • dobrze jest masować w międzyczasie kciukiem łechtaczkę, aby jeszcze bardziej pobudzić zmysły.
  Jak wygląda pozycja na jeźdźca?

Te kilka prostych kroków sprawi, że palcówka orgazm gwarantowany. Nie przerywaj jednak zabawy! Kiedy zauważysz przyspieszony oddech i objawy szczytowania działaj dalej. Dociskaj palcami mięśnie, kontynuuj stymulowanie w takim samym rytmie, jak wcześniej. To kluczowy element pomagający utrzymać orgazm. Mogą pojawić się jęki, a nawet krzywki, ale Ty nie przestawaj wykonywać palcówki. Finał Cię pozytywnie zaskoczy! Nie można jednak tej chwili przeciągać, bo narządy są bardzo delikatne.

Ważne jest przy wykonywaniu palcówki przede wszystkim:

 • użycie środka nawilżającego miejsca intymne, dzięki temu narządy będą mokre, a ruchy przyjemniejsze i bardziej płynne, możesz zastąpić go również śliną
 • zadbanie o paznokcie, aby były równe i dość krótkie, aby nie sprawiać bólu partnerce w czasie palcówki
 • stymulowanie wielu części kobiecego ciała nie tylko łechtaczki i warg sromowych, a także pochwy, piersi oraz pośladków
 • eksperymentowanie, bo nie każdy lubi przecież to samo
 • zmienianie ruchów oraz tempa dla zapewnienia jeszcze większej przyjemności parze, na końcu utrzymać należy takie same czynniki to klucz do orgazmu
 • pamiętanie o komunikacji, dziewczyna będzie dawała Ci znaki drogą werbalną, jak i niewerbalną, a to zdecydowanie ułatwi trafienie w punkt.
  Jak wybrać wibrator? Praktycznie wskazówki

Pamiętaj, że powinieneś zawsze zapytać o zgodę na wykonanie placówki, ponieważ nie każda kobieta lubi tego rodzaju zabawy! Praktyka czyni mistrzem, więc próbuj różnych sposób na palcówkę.

Obrazek domyślny
Katarzyna Tomaszewska

Dziennikarka, blogerka - pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Artykuły: 717

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.