kobieta podnieciona palcowka

Jak dobrze zrobić palcówkę? Sprawdzone kobiece rady

Znaczna część kobiet osiąga orgazm poprzez odpowiednie stymulowanie łechtaczki i wnętrza pochwy. Palcówka jest jedną z najlepszych technik aby mocno rozgrzać atmosferę w sypialni. Nie masz pojęcia, jak się za to zabrać? Sprawdź, jak dobrze zrobić palcówkę swojej partnerce!

Doskonała palcówka wstępem do dalszej zabawy

„Ręczna robota”, czyli palcówka to ulubiona forma pieszczot wielu kobiet. Umiejętne operowanie palcami pozwala uwieść dziewczynę i dać jej sporo przyjemności. Budowa anatomiczna łechtaczki pomaga, bo to najbardziej erogenny narząd pań. Zabawa tą częścią ciała to świetne rozwiązanie by osiągnąć zapewnić największą satysfakcję z seksu. Palcówkę można robić solo lub włączyć do zabawy swoją partnerkę, która również może stymulować swoje narządy. Taki element gry wstępnej skupia się głównie na pracy palcami, ale do palcówki można również włączyć różne zabawki erotyczne, które pozwolą sprawić jeszcze większą przyjemność Twojej partnerce.

Doskonała palcówka jest, jak najbardziej świetnym pomysłem do dalszej zabawy. Stymulacja palcami rozbudza chęć na więcej, mało tego pozwala kobietom cieszyć się z seksu jeszcze bardziej niż bez takiej gry wstępnej.

Czy można osiągnąć orgazm poprzez palcówkę?

Dobra palcówka może wywołać orgazm, jednak zależy to od wielu indywidualnych czynników. Pieszczenie warg sromowych, łechtaczki i wejścia do pochwy u wielu pań może skończyć się właśnie takim finałem. Silne unerwienie powoduje, że te okolice kobiecego ciała są bardzo wrażliwe na dotyk. Może pojawić się wobec tego nawet do kilku orgazmów jeden po drugim, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku mężczyzn.

Odpowiednie wykonywanie palcówki nie przyniesie bólu ani innego dyskomfortu, a prawdziwą rozkosz. Orgazm łechtaczkowy wymaga delikatnych zabaw, gdzie stopniowo zwiększa się intensywność i zakres stymulacji. Jednym lub dwoma palcami można przesuwać w dowolne kierunki, albo rysować 8. Trzeba tylko pamiętać, aby ruchy były regularne i dosyć delikatne. Używanie erotycznych akcesoriów w trakcie stymulacji dodaje palcówce pikanterii. Warto połączyć palcówkę z innymi pieszczotami, wtedy orgazm będzie zdecydowanie bardziej możliwy. Pamiętaj, że Twoje usta są całkiem nieużywane podczas palcówki, więc śmiało ich użyj do całowania okolic łechtaczki, uda oraz brzucha partnerki.

  Seks hiszpański - jak wygląda pozycja na hiszpana?

Prawidłowa stymulacja łechtaczki powoduje, że można osiągnąć orgazm. Każda kobieta ma zupełnie inne potrzeby, więc trzeba dopasować tu ruchy, tempo oraz technikę pieszczot indywidualnie. Warto dopytać partnerki co najbardziej lubi przed palcówką, aby zapewnić jej najwyższy poziom doznań seksualnych.

Palcówka pozwala szybko osiągnąć orgazm i jest idealnym sposobem na zadowolenie partnerki. Ponad 60 procent kobiet osiąga orgazm właśnie przy palcówce. Z kolei w trakcie tradycyjnego seksu z penetracją członkiem odsetek szczytowania jest znacznie niższy.

Koniecznie pamiętajcie, że istotne jest odpowiednie nawilżenie oraz siła nacisku. Podczas palcówki trzeba wyczuć kobietę oraz dopasować się do jej wymagań lub po prostu zapytać o jej preferencje.

Przepis na doskonałą palcówkę – jak ją zrobić? Krok po kroku

Wiele osób zastanawia się, jak dobrze zrobić palcówkę. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, która Ci to ułatwi:

 • Zanim przejdziesz do łechtaczki staraj się rozbudzić zmysły pieszcząc inne części ciała – kark i szyja u kobiet daje mnóstwo doznań podobnie, jak piersi i pośladki
 • Nie od razu musisz zdejmować bieliznę, bo przez nią również można skutecznie stymulować wargi sromowe
 • Przejdź do delikatnego muskania palcami wzgórka łonowego
 • Następnie rozpocznij masowanie warg sromowych i łechtaczki oraz wejścia do pochwy – wykonuj ruchy w górę oraz w dół, a także na boki
 • Jak kobieta jest już rozgrzana i mokra możesz przejść do wejścia palcami do pochwy – staraj się powoli zwiększać dystans jaki pokonują one wewnątrz, ale pamiętaj, że największe doznania daje kobiecie stymulacja okolic wejścia do pochwy
 • Po znalezieniu punku G wykonuj kuliste, płynne ruchy. Jeżeli kobieta leży na plecach to punkt G wyczujesz na górnej ściance pochwy. Jest to mały, szorstki wzgórek którego stymulacja daje kobiecie dużo przyjemności. Pamiętaj o delikatności i słuchaj swojej partnerki, która może dać Ci wskazówki dotyczące ruchów, które ją najbardziej podniecają.
 • Dobrze jest masować w międzyczasie łechtaczkę kciukiem, aby jeszcze bardziej pobudzić jej zmysły.

Te kilka prostych kroków sprawi, że orgazm w trakcie palcówki jest niemal gwarantowany. Nie przerywaj jednak zabawy! Kiedy zauważysz przyspieszony oddech i objawy szczytowania działaj dalej. Dociskaj palcami punkt G,  kontynuuj stymulowanie w takim samym rytmie, jak wcześniej. To kluczowy element pomagający utrzymać orgazm. Jak kobieta zacznie szczytować, nie przestawaj wykonywać palcówki! Intensywność finału znacznie się zwiększy, jeżeli nie przerwiesz stymulacji po pierwszym jęku. Nie można jednak tej chwili przeciągać, bo narządy są bardzo delikatne. Wraz z opadaniem podniecenie kobiety po orgazmie, Ty również zmniejsz intensywność stymulacji i nacisk na punkt G. Po orgazmie pamiętaj, żeby zadbać o swoją kobietę. Całuj ją po szyi, ramionach i innych częściach ciała. Pozwoli to jej się zrelaksować i odczuwać przyjemność z bliskości partnera.

  Co czuje chłopak podczas zbliżenia z kobietą? 10 szczerych wyznań

6 najważniejszych wskazówek, o których musisz pamiętać w trakcie palcówki!

Ważne jest przy wykonywaniu palcówki przede wszystkim:

 • Jeżeli lubicie to możecie użyć środka nawilżającego, aby kobiece narządy były odpowiednio nawilżone. Polecamy jednak, aby pieścić kobiece ciało do czasu aż narządu same staną się mokre. Zdarza się, że pomimo podniecenia niektóre kobiety nie mogą wytworzyć odpowiedniej ilości śluzu. W tej sytuacji środek nawilżający jest absolutnie konieczny, aby palcówka nie była bolesna.
 • Zadbanie o paznokcie, aby były równe i dość krótkie, aby nie sprawiać bólu partnerce w czasie palcówki.
 • Stymulowanie wielu części kobiecego ciała nie tylko łechtaczki i warg sromowych, a także pochwy, piersi oraz pośladków co pozwoli zbudować atmosferę i poziom podniecenia kobiety.
 • Eksperymentowanie, bo nie każda lubi to samo. Puśćcie wodzę fantazji i wspólnie szukajcie idealnej techniki.
 • W trakcie palcówki możesz zmniejszać lub zwiększać tempo stymulacji. Chyba, że partnerka wyraźnie powie, żeby je utrzymać. To kobieta najlepiej wie, jak doprowadzić siebie do orgazmu, więc słuchaj wszystkiego co mówi i dostosuj się do jej próśb. Skorzystacie na tym oboje!
 • Powtórzymy o jeszcze raz – pamiętaj o komunikacji! Dziewczyna będzie dawała Ci znaki drogą werbalną, jak i niewerbalną, a to zdecydowanie ułatwi trafienie w punkt.

Jeżeli dostosujesz się do naszych rad to wykonasz doskonała palcówkę i zachwycisz swoją kobietę. Pamiętaj o ciągłym eksperymentowaniu z partnerką. Wspólnie odkryjcie nowe kierunki w technikach wykonywania palcówki, które mogą otworzyć Was na nowe doznania.