mezczyzna caluje kobiete w szyje

Necking – czym jest i jak go uprawiać? Techniki i sposoby

Technika o nazwie „necking” sprawi, że temperatura w waszej sypialni wzrośnie. Jeśli chcesz dodać pikanterii waszemu życiu to idealne rozwiązanie. Czym jest necking? Jak go uprawiać? W naszym artykule jest wszystko. Dokładnie wyjaśniamy!

Necking – co to jest?

Necking wywodzi się od słowa z języka angielskiego „neck”, czyli szyja. To pewnego rodzaju zaproszenie do miłosnej zabawy, a także świetny dodatek do gry wstępnej. W tym wypadku miękkie i zwilżone usta to gwarancja rozkoszy, dlatego zadbaj o nie.

Za nazwą necking kryje się technika pieszczot skupiająca się na szyi. Całowanie, głaskanie, czy pobudzanie oddechem tej strefy przynosi wiele przyjemności obojgu partnerom. Nic dziwnego, bowiem szyja oraz kark są bardzo wrażliwe ze względu na mocne unerwienie. Nawet delikatne muskanie w tym miejscu może wywoływać niezwykle intensywne doznania. Spróbuj!

Na czym polega necking?

Już wiesz, że necking skupia się na szyi oraz na karku, ale dobrze rozszerzyć pole działań na niższe partie ciała. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni próbują tej techniki, aby uatrakcyjnić życie seksualne. W zasadzie każdy może spróbować. Na czym polega necking? Skupia się on na pieszczeniu w różny sposób szyi i miejsc w najbliższej lokalizacji, czyli karku, uszu, czy dekoltu.  Można wykorzystać tutaj nie tylko pocałunki, ale i lekkie podgryzanie, głaskanie oraz oddech. Warto obserwować reakcje partnera, dzięki temu będzie nam łatwiej wyczuć najwrażliwsze obszary i dopasować tempo pieszczot.

U kobiet najlepiej sprawdzają się pocałunki, pieszczenie, lizanie i podgryzanie. Skierowanie się w stronę obojczyków oraz ssanie uszu jest tu mile widziane, bo u pań ta lokalizacja daje największą rozkosz. Za to panowie wolą intensywniejsze buziaki, masaż karku i szeptanie uwodzicielskich słówek. Pamiętaj, że u facetów najbardziej wrażliwym miejscem jest kąt znajdujący się pomiędzy jabłkiem Adama, a żuchwą.

  Lubrykanty - czym są, jaki wybrać i kiedy używać? Praktyczne porady

Techniki neckingu – jakie są?

Necking daje nam spore pole możliwości. Nie ma tu sztywnych zasad i reguł, więc można kierować się własnymi upodobaniami oraz oczywiście partnera. W tym momencie skupiamy się w 100% na drugiej osobie. Wszystkie działania dopasowuje się indywidualnie, a zatem u każdego mogą pojawić się odmienne elementy oraz intensywność. Najczęściej mamy tu takie techniki, jak:

  • subtelne bądź namiętne pocałunki
  • zmysłowy dotyk nie tylko w okolicy szyi, ale i twarzy, czy włosów
  • ciepły oddech – chuchaj i dmuchaj na skórę
  • ogrzewaj szyję ciepłym powietrzem, a potem wykorzystaj kostkę lodu
  • delikatne kąsanie bądź ugryzienie
  • kręcenie kółek językiem
  • pocałunek wampira
  • malinka.

W trakcie neckingu wykorzystuj wargi, język oraz zęby. Dopasuj wszystko do partnera, dlatego że nie każdy chce być „naznaczony” malinką, czy lubi mocne podgryzanie. Warto zmieniać tempo i z delikatnych pocałunków przechodzić w bardziej intensywne doznania, na przykład w zasysanie skóry. Dobrze nie skupiać się tylko i wyłącznie na szyi, ale także na innych obszarach ciała, wtedy doznania będą jeszcze przyjemniejsze. Różne bodźce bardziej podkręcają atmosferę między kochankami, poza tym pozwalają się lepiej poznać.

Przy neckingu trzeba uważać, aby nie było za dużo śliny, bo to niezbyt przyjemne przy pocałunkach, niektórych może to nawet obrzydzać. Ponadto zachowaj przy szczypaniu i przegryzaniu, czy robieniu malinki wyczucie, aby nie sprawiać bólu partnerowi. Obserwuj reakcje, dzięki temu zobaczysz co daje najwięcej satysfakcji.

Dlaczego wszyscy uwielbiają necking?

Necking ma wiele plusów pewnie, dlatego sporo par wykorzystuje go podczas gry wstępnej oraz w życiu codziennym. Ta technika seksualna może być stosowana w różnych pozycjach ciała, na przykład na leżąco, czy na stojąco. Skupiamy się na górnej części sylwetki, ale to nie oznacza, że na niej mamy poprzestać. Necking świetnie rozbudza i wyostrza zmysły, wobec tego można później zejść niżej, a poprzez to podnieść poziom odczuwanych doznań. Daj się ponieść wyobraźni!

  Jak wybrać wibrator? Praktycznie wskazówki

Panowie i panie uwielbiają necking, bo pozwala im wykorzystywać liczne techniki pieszczot, a jest ich sporo. Wielu nazywa ten typ nawet seksem bez penetracji. Można ograniczyć się tylko do tej zabawy, albo pójść na całość. Możliwości są duże!

Wrażliwość szyi pozwala przełamać bariery, zbudować bliskość oraz lepiej się poznać. Pary na początku znajomości chętnie korzystają z tego rozwiązania właśnie z tych powodów. Necking podkręca pożądanie i poprzez to umożliwia skrócenie czasu trwania gry wstępnej.