kobieta w bialej bieliznie lezy na lozku

Strefy erogenne u kobiet – jakie i gdzie są?

Kobiece ciało ma wiele stref erogennych, czyli miejsc szczególnie czułych i wrażliwych na dotyk. Warto je poznać i wykorzystać, aby sprawić swojej partnerce jeszcze większą przyjemność. Gdzie znajdują się te wyjątkowe fragmenty na ciele? Zobacz!

Jakie są kobiece strefy erogenne?

Damskie ciało skrywa wiele tajemnic. Większość mężczyzn zna tylko kilka stref erogennych u kobiet, czyli miejsc, które są niezwykle czułe na dotyk. Stymulacja ich powoduje niezapomniane doznania, do tego pobudzenie, bywa i tak że dochodzi do orgazmu.

Warto wiedzieć, że strefy erogenne są bardzo unerwione, poprzez to właśnie powodują  tak silne doznania. Zazwyczaj pokrywa je tylko cienka warstwa skóry. Dlatego nawet subtelna stymulacja rozpala zmysły.

Stref erogennych jest cała masa, dlatego nie warto skupiać się tylko na jednej z nich. Podniecenie kilkunastu potęguje przeżycia. Mało tego pozwala lepiej poznać się partnerom i zidentyfikować ich preferencje. Zatem swobodnie poruszaj się po cielesnej mapie rozkoszy!

Popularne strefy erogenne u kobiet

Nie da się ukryć, że najpopularniejszą strefą erogenną u kobiet są oczywiście narządy płciowe. Działa na panie niezwykle silnie stymulacja, przede wszystkich warg sromowych, łechtaczki, pochwy oraz okolicy odbytu. Wiele par skupia się tylko na tych fragmentach w trakcie seksu oralnego. Każdy dotyk pobudza!

Wzgórze łonowe należy do jednych z najczulszych lokalizacji, często pieszczenie tej części prowadzi do orgazmu. Ten czuły punkt jest położony tuż nad kością łonową.

Zanim męska dłoń dotrze do narządów płciowych powinna skupić się na wewnętrznej stronie ud. Niestety niewiele osób wie, że tam również znajdziemy strefę erogenną. Doznania powodowane opuszkami palca wywołają zachwyt u partnerki i być może zapewnią jej nieznane dotąd przeżycia.

  Seks hiszpański - jak wygląda pozycja na hiszpana?

Piersi można nie tylko dotykać, ale ssać, podgryzać, czy masować. Dzięki temu brodawki stwardnieją, a kobieta będzie w siódmym niebie. Nie zależy mocno uciskać, bo to wcale nie gwarantuje przyjemnych doznań!

Panowie, jak i panie kochają pieszczoty pupy. Klaps, szczypnięcie, mocne chwycenie – jest wiele metod na zabawę. Seks analny budzi sporo obaw, za to potrafi dać mnóstwo rozkoszy. Dotyk w okolicy odbytu, tudzież zagłębienie się w jego dalsze otoczenie bywa przyjemne dla obu stron. Stopniowo można zwiększać doznania dodając do tego, na przykład gadżety erotyczne.

Nie należy zapominać o ustach. Bodźce mogą być różne, od pocałunków, po delikatne przegryzanie wargi, czy oblizywanie. Dmuchnięcie jest bardzo seksowne, a także zachęcające do rozwinięcia gry wstępnej. Całusy oraz dotykanie karku działa i na kobiety, i na mężczyzn, tak samo jak stymulacja ucha. Im bardziej łagodnie tym lepiej, bo doznania są wtedy mocniejsze. Wykorzystaj to!

Zapomniane miejsca na kobiecym ciele

Nie każdy facet wie, że jedną ze stref erogennych u kobiet są dłonie. Wystarczy muskać opuszkami palców, drapać, uciskać, oblizywać, albo zwyczajnie połączyć wasze ręce… Masz tysiące możliwości! Sprawdź, którą uwielbia Twoja partnerka.

Kierując się ku górze pieść pachy. Głaskaj, muskaj, delikatnie gilgocz – kobieta będzie piszczeć z zachwytu, i z pewnością Ci się odwdzięczy.

Niezwykle czułe jest także czoło i okolica skroni. Zostaw tam pocałunek bądź subtelnie gładź skórę dłonią. Nie zapomnij o uszach oraz karku, kieruj się w dół do piersi, ponadto nie omijaj brzucha.

Panie uwielbiają, gdy uwaga panów i ich dotyk pojawia się z tyłu, czyli na plecach. Zwłaszcza skóra przy kręgosłupie jest najbardziej podatna na pieszczoty. To gwarantuje sporo przyjemności, głównie podniecające dreszcze.

Niestety, mało facetów zajmuje się kobiecymi stopami, robią to głównie fetyszyści. A przecież tam też są czułe na dotyk okolice. Można wykonać zmysłowy masaż bądź muskać tylko wgłębienie w podeszwie. Choć warto sprawdzić przedtem, czy partnerka nie ma zbyt dużych łaskotek zlokalizowanych w tej części ciała.