Lubrykanty – czym są, jaki wybrać i kiedy używać? Praktyczne porady

Suchość pochwy i seks analny to dwie sytuacja, kiedy należy użyć lubrykantu. Lubrykanty mają poprawić jakość stosunków i ubarwić życie seksualne, dzięki jego dodatkowym właściwościom zapachowym lub rozgrzewającym – w zależności od rodzaju lubrykantu.

Brak odpowiedniego nawilżenia pochwy, to problem który dotyka bardzo wielu kobiet. Zastosuj lubrykant a sprawisz, że bolesne stosunki seksualne staną się znacznie przyjemniejsze. Lubrykant doskonale nawilża i ułatwia nawiązanie seksu analnego.

Suchość pochwy – przyczyny powstawania problemu

Tego problemu doświadczają miliony kobiet na całym świecie. Suchość pochwy to zazwyczaj problem przejściowy, jednak w przypadku gdy stan utrzymuje się długo. Warto wybrać się do lekarza ginekologa, choćby dla własnego świętego spokoju.

Przyczyny suchości pochwy to:

  • menopauza
  • stres psychiczny
  • stres związany z dużym wysiłkiem fizycznym
  • przemęczenie
  • antykoncepcja
  • nieodpowiednie kosmetyki do higieny intymnej ( przesuszające pochwę )
  • niektóre leki i antybiotyki

Lubrykant – dlaczego warto używać? Same zalety!

Przede wszystkim przyjemność, przyjemność i jeszcze raz PRZYJEMNOŚĆ. Zero otarć i bólu przy stosunku to zdecydowanie wystarczający powód. Możesz zapomnieć o suchość pochwy, a seks analny stanie się nową, wspaniałą przygodą.

Lubrykant jest stosowany przez pary, które nie borykają się z żadnym problemem. Jedynie chcą urozmaicić łóżkowe igraszki, wprowadzając nowy jego element. Rozgrzewające czy pobudzające żele intymne wprowadzają niesamowitą, erotyczną atmosferę.

Chcesz uprawiać seks analny i nie odczuwać bólu, a jedynie przyjemność? Wszystkie, najlepsze pozycje seksualne stoją przede Tobą otworem, dzięki zastosowaniu lubrykantu. Otwórz się na nowość w Twoim łóżku i odczuwaj przyjemność!

Jaki lubrykant wybrać?

Na sam początek musisz zadać sobie pytanie  jakiego lubrykantu potrzebujesz?

  • lubrykant wodny
  • lubrykant silikonowy
  • lubrykant rozgrzewający, stymulujący czy pobudzający
  Dogging - co to jest? Seks na oczach innych

Lubrykant wodny to bezzapachowy i bezwonna substancja. Łatwo się zmywa i nie wydziela żadnego zapachu, który może być dla niektórych rozpraszający i nieciekawy. Najczęściej, lubrykant wodny można dostać w najbliższej aptece. W drogeriach spotyka się raczej lubrykanty rozgrzewające, stymulujące lub pobudzające.

Lubrykanty silikonowe nawilżają znacznie lepiej niż te na bazie wody. Są jednak zdecydowanie droższe.  Tego rodzaju lubrykanty sprawdzą się przy eksperymentach, taki jak seks analny. Cechuje je dużo większa lepkość co sprawia, że trudniej je zmyć.  Niedomyte pozostałości lubrykantu mogą powodować powstawanie podrażnień.

Lubrykanty pobudzające i stymulujące schładzają, rozgrzewają bądź powodują mrowienie. To zwiększa wrażliwość ciała na dotyk i doznania seksualne.

Dla szczególnie wrażliwej skóry powstały lubrykanty hipoalergiczne. Podobnie jak lubrykanty wodne, nie posiadają zapachu ani barwy. Często w składzie można znaleźć substancję przeciwzapalne.

Najwygodniej korzystać z lubrykantów, których opakowania wyposażone są w pompkę.  To wygodne rozwiązanie, które znalazło pozytywny odzew od milionów osób dbających o higienę. W przeciwieństwie do tradycyjnie otwieranych butelek, w przypadku opakowania z pompką, ryzyko zakażenie jest minimalne.

W żadnym wypadku nie stosujcie „naturalnych” lubrykantów – oleju, oliwy czy masła. Gwarantuje to dobry poślizg, ale to zdecydowanie niehigieniczne i może powodować zapalenia  okolic intymnych. Poza tym czy masło, to jest to co Twój partner chciałby znaleźć w tych strategicznych okolicach?