kobieta z rudymi lokami

Jak kręcić włosy za pomocą lokówki? Krok po kroku

Wielu się wydaje, że era lokówki już dawno minęła, nic bardziej mylnego. Kręcenie włosów wciąż cieszy się dużą popularnością. Romantyczne fale dodadzą każdej kobiecie uroku. Jak kręcić włosy za pomocą lokówki? Sprawdź naszą instrukcje, ponieważ w niej opisujemy krok po kroku, jak to zrobić!

Jak kręcić włosy lokówką?

Marzysz o pięknych lokach? Na rynku dostępnych jest wiele lokówek, które różnią się głównie technologią wykonania (chodzi o materiał, z którego powstały elementy grzewcze) oraz kształtem główki, a to od niej wiele zależy. Co wybrać? Cienka główka daje efekt drobnych loczków, a ta grubsza subtelnych fal.

Natomiast typ stożkowy powoduje, że skręt jest grubszy u nasady, za to dużo cieńszy na końcach. Wariant trójkątny da kanciaste loki, a ten spiralny bardzo równe. Czasami zdarza się tak, że sprzęt ma wymienne końcówki co pozwala nam uzyskać szersze pole możliwości przy stylizacji. Jeśli nie masz wprawy postaw na lokówkę automatyczną, która ułatwia stylizację.

Tu kosmyki same się nawijają bardzo równomiernie wobec tego nie musisz mieć specjalnych umiejętności do obsługiwania tego urządzenia. Sygnał dźwiękowy informuje kiedy skręt jest gotowy – zazwyczaj można ustawić samodzielnie i to aż kilka czasów. Nim przystąpisz do kręcenia to trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 • nigdy nie używaj lokówki na zniszczone kosmyki, bo wysoka temperatura nie tylko bardziej je uszkodzi, ale i spowoduje, że skręt nie będzie wyglądać dobrze
 • zawsze zabezpieczaj włosy termoochronnym środkiem, na szczęście w drogeriach jest mnóstwo takich kosmetyków w różnej formie, od kremów, po wygodne w użyciu spraye
 • kręć tylko i wyłącznie suche włosy w innym wypadku je zniszczysz
 • nie trzymaj lokówki za długo na pojedynczym paśmie – kilka sekund wystarczy
 • ustaw temperaturę urządzenia na miej więcej 150-170 stopni
 • sprzęt powinien być wyposażony w ceramiczne płytki, funkcję jonizacji oraz w chłodny bądź letni nawiew, wtedy nie tylko stylizuje, ale i dba o włosy
 • kiedy kosmyki są zmatowione to skręt utrzymuje się zdecydowanie dłużej, a więc przyda się tutaj lakier do włosów.
  Witamina C w pielęgnacji twarzy

kręcenie włosów lokówką – krok po kroku

Wiele kobiet ma w domu lokówkę, ale większość nie ma pojęcia, jak używać taki sprzęt. To nie jest trudne, ale wymaga dobrego przygotowania włosów oraz nieco zręczności. Przy dłuższych kosmykach przyda się pomoc, albo skuteczne podpięcie pozostałych kosmyków. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku w jaki sposób kręcić włosy za pomocą lokówki:

 • zacznij od przygotowania kosmyków – na umyte nałóż odżywkę, potem zabezpiecz je środkiem termoochronnym i dokładnie je wysusz
 • nastaw lokówkę na odpowiednią temperaturę, niech się nagrzeje
 • kiedy czekasz aż sprzęt będzie gotowy rozczesz włosy i podziel je na cztery części, a następnie na cienkie pasma – zazwyczaj kobiety decydują się na te nie przekraczające 3 cm, bo wtedy efekt skrętu jest najlepszy
 • końcówkę pasma włóż pomiędzy lokówkę, a klamrą przytrzymującą (czasem nie ma tego elementu!), nawiń aż do końca, przyda się rękawica termoochronna do przytrzymania kosmyków (zazwyczaj znajdziesz ją w zestawie)
 • trzymaj lokówkę pionowo i kręć w kierunku od twarzy do karku lub w sposób odwrotny, czyli poziomo
 • przytrzymaj zwinięte pasmo przez około 5-10 sekund – pamiętaj, że im dłużej tym skręt będzie mocniejszy
 • świeżo zakręcone pasmo przypnij jeszcze na chwilkę spinką i do razu utrwal lakierem, następnie rozpuść
 • odczekaj kilka minut aż włosy wystygnął
 • gotowe loki przeczesz delikatnie palcami i zabezpiecz dodatkowo jeszcze raz lakierem do włosów
 • Gotowe!

Po ostygnięciu lokówki zadbaj o nią! Jak? Trzeba koniecznie wytrzeć główkę wilgotną bawełnianą ściereczką.

Romantyczne fale, czy drobne loczki? Rodzaje loków

Możesz kręcić lokówką całe włosy, albo tylko pojedyncze pasma, dzięki temu uda się stworzyć wiele fryzur przede wszystkim modne upięcia, takie jak kucyki, koki, czy też fantazyjnie ułożyć samą grzywkę. Tak zwane beachy waves, czyli loki czesane wiatrem dają naturalny efekt.

  Nowe trendy w pielęgnacji skóry - sprawdź jak zrobić to dobrze!

One wyglądają korzystnie i na krótkich, i na długich włosach. W tym wypadku kręcisz kosmyki od połowy głowy, co kluczowe robisz to na zewnątrz. Możliwości jest wiele, tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, a także od tego jak bardzo Twoje włosy są podatne na tego rodzaju stylizacje.

Tylko piękne, zdrowe i lśniące kosmyki po nakręceniu na lokówkę będą wyglądać dobrze. Zadbaj więc o ich kondycję, między innymi regularnie stosując specjalne preparaty dobrane do typu włosów oraz do skóry głowy. Pamiętaj, że te przeznaczone do kręconych pomogą wydobyć skręt oraz odpowiednią sprężystość.