dwie kobiety w bieliznie

Idealne wymiary kobiecej sylwetki – jakie są? 90-60-90 to mit!

Kanony piękna istnieją i to niezaprzeczalny fakt. Niestety, ale powodują, że sporo dziewczyn ma z tego powodu duże kompleksy. Każda chce być przecież atrakcyjna i czuć się dostrzegana przez płeć przeciwną. Idealne wymiary kobiet – czy coś takiego jeszcze istnieje? W naszym artykule obalamy ten popularny mit, który krąży od wielu już lat. Koniecznie sprawdź, dlaczego wymiar 90-60-90 wciąż jest wyobrażeniem chodzącego piękna, choć wcale nie jest aż tak doskonały, jak mogłoby się wydawać.

Czy 90-60-90 to dalej idealne wymiary kobiety? To MIT!

Wymiary idealnej figury 90-60-90 to proporcje pożądane. Jak je odczytywać? Mamy tutaj 90 centymetrów w biuście oraz w biodrach, a tylko 60 w pasie. Tak powstają bardzo kobiece kształty, najlepiej aby pojawiły się dodatkowo długie nogi, wtedy figura będzie jeszcze piękniejsza. Taki ideał jest w głowach wielu facetów. Według nich dziewczyna powinna właśnie tak wyglądać, aby przyciągać ich spojrzenia. Dlaczego? Chodzi tu nie tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim o zdolność do wydawania potomstwa, czyli muszą być obowiązkowo szersze biodra. Sekretem „ideału” wbrew pozorom nie jest smukłość ciała, a dobre proporcje. To ten aspekt skupia najmocniej uwagę mężczyzn! To jasno pokazuje, że 90-60-90 wcale nie jest jedyną opcją, gdy chodzi o wymarzone wymiary kobiety.

Trzeba pamiętać, że kanony piękna wciąż się zmieniają i wpływa na to naprawdę sporo różnych czynników. Raz są „popularne” kobiety o androgenicznej sylwetce, innym razem szalejemy za ich zupełną przeciwnością – krągłościami. „Wymagania” są odmienne, poza tym każdemu facetowi podoba się coś innego.

  Manicure japoński - na czym polega i ile kosztuje? Zrób go krok po kroku

sylwetka kobiety

Idealne proporcje kobiecego ciała – jakie więc są?

Proporcje kobiecej figury nie są tylko liczbami, bo liczy się coś więcej. Symetryczne ciało powoduje, że faceci dosłownie szaleją za konkretnymi dziewczynami. To sekret ideału! Wiele badań naukowych potwierdza, że właśnie ten aspekt powoduje, że dana osoba jest według panów bardzo atrakcyjna. 90-60-90 to wynik, który kryje w sobie pewne zależności. Matematyczne wyliczenia sporo tu wyjaśnią. Obwód talii powinien liczyć ¾ obwodu klatki piersiowej, natomiast biodra są o 1/3 węższe niż właśnie talia. Co ciekawe, większość znanych modelek, czy kobiet uznawanych za przepięknie nie ma takich parametrów.

Badacze z uniwersytetu W Teksasie uznali, że modelka i aktorka Kelly Brook jest chodzącym „ideałem”. Dlaczego? Wzrost 168 centymetrów to niewiele, jak na gwiazdę modelingu, ale wystarcza aby uzyskać idealne wymiary. Ta dziewczyna ma zupełnie inne proporcje niż klasyczne 90-60-90, które od lat są tak popularne i wręcz wymarzone. W tym w przypadku mowa o dużo wyższych wartościach, które wynoszą u tej gwiazdy już 99-71-94.

Jaki jest ideał ciała kobiety w oczach mężczyzn?

Symetryczna figura to jest według większości facetów ta najpiękniejsza. To jest oczywiście zasługa odpowiednich proporcji. Idealne wymiary kobiet jak już wiesz nie muszą bazować wyłącznie na liczbach 90-60-90, bo nawet dużo wyższe parametry zapewniają dobry rezultat. Panowie zwracają uwagę na wiele rzeczy, które odpowiadają za harmonijność damskiej figury. Co ich przyciąga? Biust wbrew pozorom nie musi być bardzo obfity, bo większość facetów lubi średnie piersi maksymalnie do rozmiaru C. Jeśli chodzi o pośladki, to te krągłe i jędrne, czyli widoczne ich zachwycają. Typowa klepsydra bądź gruszka będzie niebywale pożądaną sylwetką, bo wyróżnia się dość wyraźnym wcięciem w talii, poza tym kobiecymi krągłościami, zwłaszcza pełniejszymi, szerszymi biodrami.

  Depilacja bikini w domu. 5 skutecznych sposobów

kobieta zastanawia sie

Chcesz osiągnąć swoje idealne wymiary? Pamiętaj o diecie i ruchu!

Idealne wymiary to mit, a mimo to budzą sporo kontrowersji wśród damskiej i męskiej części populacji. Nie trzeba wcale dążyć za wszelką cenę do uzyskania liczb 90-60-90, bo uwarunkowania genetyczne, czy też schorzenia niekiedy uniemożliwiają osiągnięcie takiego wyniku w naturalny sposób. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zdrową dietę oraz ruch, dzięki temu wysmuklimy ciało, uniesiemy biust oraz pośladki, a także podkreślimy wcięcie w talii, w ten sposób automatycznie biodra będą wydawać się szersze. Proporcje kobiecej sylwetki można zmienić jeśli zdecydujemy się na odpowiedni trening. Trzymanie się deficytu kalorycznego oraz cardio to przepis na podkręcenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, za ćwiczenia siłowe pozwolą nam zbudować pożądane krągłości. Nie bój się obciążenia, czy treningu na maszynach.

Idealne wymiary to bujda, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, dlatego też nie trzeba się na nich skupiać i dążyć do tego wyniku za wszelką cenę. Praca nad ciałem to proces, dlatego wyznacz sobie realne cele. Pamiętaj, że to jak czujesz się sama ze sobą ma ogromny wpływ na atrakcyjność i postrzeganie przez płeć przeciwną. Pewność siebie, piękny makijaż oraz stylizacja – to są elementy, które pomogą Ci przekuć pewne niedoskonałości w atut.