szafka i fotel

Jak dekorować nowoczesne wnętrza?

Nowoczesne aranżacje wnętrz charakteryzuje prostota i neutralna kolorystyka. Inspiracją do tego typu wykończeń jest natura – naturalne materiały i naturalne barwy to znaki rozpoznawcze najmodniej urządzonych przestrzeni.

Króluje w nich zatem drewno, biel, beże i szarości, czyli stylowość połączona z uniwersalnością. Jak zatem dekorować takie wnętrza, aby nie stracić efektu eleganckiej surowości, a jednocześnie ocieplić ich charakter?

zdjęcie sypialni

Tapety w roli głównej

Tapety to nieco zapomniany materiał wykończeniowy, kojarzący się niektórym z trudną aplikacją czy zbyt krzykliwym wzornictwem.

Współczesne tapety mają jednak niewiele wspólnego z dawnymi, gdyż są nie tylko łatwe w montażu, ale także niezwykle trwałe i stylowe. Nowoczesna aranżacja wnętrz z tapetą w roli głównej nabiera zupełnie innego charakteru.

Dzięki niej przestrzeń staje się bardziej ożywiona i oryginalna. Nie należy z nią naturalnie przesadzać – jedna ściana lub jedynie odpowiednio wymierzony fragment będą wystarczająco barwnym lub wzorzystym akcentem, aby odświeżyć pomieszczenie i nadać mu niepowtarzalnego stylu. Tapeta doskonale sprawdza się zatem jako tło dla mebli wypoczynkowych w salonie lub łóżka w sypialni.

Nowoczesne wnętrza i tapeta geometryczna

Nowoczesne aranżacje w sposób szczególny upodobały sobie wzory geometryczne. Ich proste linie perfekcyjnie wpisują się bowiem w ten styl wykończeniowy. Znajdziemy je na dywanach, ozdobnych poduszkach, obrazach, a także właśnie na tapetach.

W zależności od efektu, jaki pragniemy dzięki nim uzyskać, możemy sięgać zarówno po warianty wielobarwne i ciemne, jak i te stonowane i bardzo eleganckie. Te pierwsze lepiej stosować w ograniczonej ilości oraz w towarzystwie równie kontrastujących bibelotów, aby stworzyć intensywny, ale spójny akcent kolorystyczny, który mocno ożywia przestrzeń.

W roli tych drugich najlepiej sprawdzą się natomiast takie produkty, jak tapeta 103003 renomowanego producenta Graham & Brown. Jest to elegancka tapeta w złote linie, która doskonale komponuje się z naturalną kolorystyką współczesnych wnętrz, nadając jej jednocześnie luksusowego charakteru z delikatną nutą glamour. Taki wybór nie oznacza jednak, że pomieszczenie musi być utrzymywane jedynie w odcieniach bieli i złota – wręcz przeciwnie doskonale zaprezentuje się także z dodatkami w kolorze granatu lub butelkowej zieleni.

  Kieszonki na sztućce - co warto o nich wiedzieć?

A więc? Podsumowanie

Dekorowanie nowoczesnych wnętrz, warto oprzeć na stylowych dodatkach wykończeniowych takich jak tapety w geometryczne wzory, które pozwolą uniknąć efektu przesady, a jednocześnie nadadzą nieco monotonnej przestrzeni bardziej nieszablonowego charakteru.