kobietawdomu

Zamień swój dom w oazę spokoju!

Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się komfortowo i możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy. Niestety, wiele osób nie jest w stanie zrelaksować się w swoim mieszkaniu. Najczęściej wynika to po prostu z chaosu, który panuje w poszczególnych pomieszczeniach. Na szczęście, istnieje prosty sposób na to, by zamienić swój dom w oazę spokoju. W jaki sposób to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Plan i porządki

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zmian w domu, ważne jest, aby stworzyć plan. Określ, co chcesz osiągnąć i jakie są twoje cele. Zastanów się, jakie pomieszczenia wymagają najwięcej uwagi i jakie zmiany będą miały największy wpływ na twoje samopoczucie. Zanim przystąpisz do dekorowania swojego domu, ważne jest, aby pozbyć się rzeczy, których nie potrzebujesz. Zbierz przedmioty, których nie używasz i przekaż je komuś lub sprzedaj na portalach aukcyjnych. Pozbycie się rzeczy, których nie potrzebujesz, pozwoli ci na swobodne poruszanie się w swoim domu i zwiększy przestrzeń.

Przestrzeń do relaksu i pracy

Każdy z nas powinien mieć w swoim domu miejsce, w którym może zrelaksować się i wyciszyć.  Może to być miejsce do czytania, medytacji lub słuchania muzyki. Postaraj się wydzielić w swoim domu specjalne miejsce tylko dla siebie. Zadbaj, by było jak najbardziej komfortowe i wygodne. Wbrew pozorom nie musi to wcale oznaczać dużych wydatków takich jak zakup nowych mebli. Czasem z pozoru niewielkie dodatki jak miękki koc, zagłówek czy poduszka mogą sprawić, że twoja stara kanapa stanie się znacznie wygodniejsza a pomieszczenie przytulne. Poszukując rozwiązań nie warto przepłacać. Wykorzystaj kupony rabatowe takie jak kod rabatowy 4home i kupuj taniej. Jeśli zdarza ci się pracować w domu zadbaj o wydzielenie przestrzeni, w której będziesz mógł się skupić. Stwórz prywatne miejsce pracy, w którym będziesz mógł skoncentrować się na pracy i odseparować się od domowych rozpraszaczy.

  Nowoczesne komody do Twojego domu - czym kierować się przy ich wyborze?

Oświetlenie i kolory

Mają ogromny wpływ na to jak czujemy się w danej przestrzeni. Duża ilość naturalnego światła sprawia, że mamy energię do działania i czujemy się bardziej wypoczęci. Stawiaj więc na odpowiednie oświetlenie, które będzie pasować do twojego stylu życia i będzie funkcjonalne. Pomieszczenie możesz optycznie rozjaśnić i powiększyć wybierając odpowiednie dodatki takie jak np. lustra. Niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone skorzystaj z możliwości, jakie daje Kupilo. To strona internetowa, na której znajdziesz Komfort kod rabatowy oraz liczne kupony i kody do innych sklepów. Dzięki temu urządzanie mieszkania nie będzie dla ciebie obciążeniem a efekty końcowe z pewnością spełnią oczekiwania. Mówiąc o tym, co warto zmienić nie sposób nie wspomnieć także o kolorach. Jakie warto wybierać by zamienić swój dom w oazę spokoju? Przede wszystkim kolory neutralne takie jak biel czy beż. Relaksująco może działać również kolor zielony i niebieski. Czerwony i żółty dodadzą ci energii, jednak w dłuższej perspektywie mogą powodować uczucie poirytowania. Nie otaczaj się więc nimi w miejscu relaksu.

Magia roślin

Kolejną zmianą, którą możesz wprowadzić w swoim domu jeśli ma on stać się oazą spokoju jest pojawienie się roślin doniczkowych. Nie tylko wytworzą w pomieszczeniach tlen, ale również będą wpływały uspokajająco – zielony kolor liści wycisza bowiem i pomaga w relaksacji. Wbrew pozorom nie musisz wcale mieć dużej wiedzy na temat uprawy roślin. Istnieje bowiem wiele gatunków roślin doniczkowych i ozdobnych, które nie są wymagające i mają niewielkie potrzeby. Co więcej, ich pielęgnacja może stać się dla ciebie prawdziwą pasją, która również pozwoli ci się zrelaksować.

Podsumowując, jeśli chcesz czuć się dobrze w swoim domu i odpoczywać w nim jak nigdzie wcale nie potrzebujesz generalnego remontu czy dużych wydatków. Stosując proste sposoby oraz poszukując oszczędności poprzez wykorzystywanie np. kodów rabatowych z powodzeniem możesz przemienić swoje mieszkanie w oazę spokoju bez konieczności nadwyrężania domowego budżetu. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności.