kobieta ze srodkami czystosci

Dlaczego warto stosować ekologiczną chemię gospodarczą w domu?

Coraz więcej osób się ga po ekologiczną chemię gospodarczą. Nic dziwnego. Opiera się na naturalnych składnikach, które są przyjazne nie tylko dla otoczenia, ale i skóry. Dlaczego jeszcze warto stosować ekologiczne środki czystości?

Ekologiczna chemia gospodarcza – dlaczego warto jej używać?

Zwykłe środki czystości mają w składzie wiele substancji szkodliwych, do których zalicza się m.in. amoniak, silne konserwanty, etanol, fenole, formaldehyd, triklosan, syntetyczne substancje zapachowe czy wybielacze optyczne.

Wszystkie dopuszczone są do stosowania w chemii gospodarczej. Niestety wiele z nich ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Preparaty te mogą wywołać nie tylko alergię, ale być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Okazuje się, że mają negatywny wpływ na odporność, a ponadto mogą odpowiadać za infekcje górnych dróg oddechowych czy podrażnioną błonę śluzową. Wywołują także alergie.

Co więcej, zostawiają zarówno w powietrzu, jak i na ubraniach opary, które niekorzystnie działają na organizm. Zaś przypadkowe połknięcie preparatu, zagraża zdrowiu, a nawet i życiu. Poza naszym zdrowiem, detergenty te szkodą  również środowisku.

Naturalne środki czystości –  powodów, dla których warto je stosować?

Stosowanie ekologicznej chemii gospodarczej, niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim znamy skład produktów.  Są to naturalne składniki oraz olejki eteryczne. Ponadto skutecznie usuwają zabrudzenia. Dzięki temu zapewniają wysoką jakość i jednocześnie są bezpieczne.  Co więcej, są przyjazne dla środowiska, Ponadto, ekologiczna chemia gospodarcza:

  • są bezpieczne dla człowieka,
  • nie wywołują alergii,
  • nie wysuszają ani nie podrażniają skóry,
  • są skuteczne,
  • nie zawierają toksycznych substancji,
  • zawierają olejki eteryczne, które aromatyzują powietrze,
  • chronią planetę przed niekorzystnym działaniem chemikaliów,
  • są bezpieczne dla dzieci.
  Przyprawy indyjskie – hinduskie specjały na naszych talerzach

Ekologiczna chemia gospodarcza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup naturalnych środków czystości, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na skład. Powinny być w nim tylko i wyłącznie naturalne składniki, bez toksycznych substancji, charakterystycznych dla klasycznej chemii. Ponadto, dobre preparaty mają certyfikaty potwierdzające ekologiczność i bezpieczeństwo ich produktów.

Przykład stanowią środki czystości marki CZYSTA CHATA dostępne w sklepie https://ebiovena.com/pl/c/Czysta-chata-ECO-chemia/35, spełniają kryteria UE ECOLABEL. To europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom przyjaznym dla środowiska i jednocześnie spełniających wysokie standardy jakościowe. Zawierają tylko naturalne składniki i olejki eteryczne, a przy okazji doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami.

Ważne, aby preparaty były oznaczone Vegan i Cruelty free. Dzięki temu masz pewność, że nie testowano ich na zwierzętach i nie posiadają żadnych zwierzęcych składników. a konserwanty użyte w składzie kupowanego środka czystości oraz to, czy jego zapach pochodzi z olejków eterycznych, czy substancji pochodzenia syntetycznego.