Headlines – co to jest i jak je zrobić? Krok po kroku

Która z nas kiedyś nie marzyła o lokach? W tej sytuacji, jednorazowo sprawdzą się wałki, papiloty czy po prostu spleciony na noc warkocz. Jeżeli chcemy, żeby efekt był długotrwały. 

Czym jest trwała Headlines?

Trwała ondulacja polega na bardzo mocnym naciągnięciu pojedynczych pasemek włosów, co nadaje im efektownego skrętu. Skutkiem ubocznym jest jednak znaczne osłabienie kosmyków, szczególnie jeśli podczas zabiegu były używane agresywne środki chemiczne.

Trwała Headlines to zaawansowany zabieg, który stanowi rozwinięcie starej metody trwałej ondulacji. Włosy unoszą się u samej nasady i nie opadają, dzięki temu zyskują na objętości. Fryzura wygląda świetnie, a wrażenia dotykowe przekraczają wszelkie oczekiwania, gdyż włosy są wprost aksamitne. Dodatkowym plusem zabiegu jest łatwość układania fryzury, co jest szczególnie przydatne w trakcie porannej pielęgnacji.

Różnice między Headlines a trwałą ondulacją

Jedynym sposobem na zrobienie trwałych loków jest zabieg ondulacji, który może zniszczyć nasze włosy. Z pomocą przychodzi łagodniejszy, ale równie skuteczny zabieg Headlines.

Trwała ondulacja to zabieg, który zapewnia nam trwały efekt skręconych włosów. Ondulacja jest wykonywana za pomocą bardzo silnych środków chemicznych, co zapewnia mocne utrwalenie fryzury.

Największymi wadami trwałej ondulacji są odrosty, które pojawiają się już po kilku dniach po zabiegu. Nie może być wykonywany na farbowanych włosach ani na tych rozjaśnianych. Najlepsze efekty uzyskamy na włosach, które nigdy nie były poddawane żadnym zabiegom.

Ondulacja Headlines to zabieg podobny, ale znacznie delikatniejszy. Efekty są podobne, gdyż włosy utrzymają swój skręt, nawet do 6 miesięcy. Grubość poszczególnych pasm jest uzależniona od rozmiaru wałków, na które zostaną nakręcone włosy. Grube wałki dają większe loki, z kolei cieńsze odrobinę skromniejsze. Do zabiegu najlepiej wykorzystać papiloty czy wałki o różnych rozmiarach, co da naturalny efekt stylizacji.

  Kosmetyki z CBD – kosmetyki na bazie konopi

Największą zaletą stylizacji headlines jest bezpieczeństwo. W przypadku klasycznej trwałej ondulacji istnieje ryzyko spalenia włosów. Tylko w przypadku jej nieumiejętnego wykonania. Zabieg Headlines można powtarzać, bez obaw o kondycję włosów.

Trwała Headlines to nowoczesna wersja „trwałej”. Większość kobiet nawet nie myśli o zrobienie sobie trwałej ondulacji starą metodą, gdyż jest to po prostu niebezpieczne. A po co ryzykować, skoro loki można uzyskać w inny, bezpieczniejszy sposób?

Jak zrobić Headlines? Krok po kroku

1. Najpierw należy umyć włosy i skórę głowy. W tym celu można zastosować specjalne szampony oczyszczające.
Włosy należy nawinąć na wałki.

2. Następnie kładzie się na nie delikatną substancję zmiękczającą.

3. Po 20 minutach trzeba spłukać włosy ciepłą wodą i owinąć ręcznikiem na kolejne 20 minut.

4. Następnie nakładany jest utrwalacz i odżywka. Po tych zabiegach można rozpocząć strzyżenie i modelowanie fryzury.

Zabieg Headlines to 100% bezpieczeństwa. Zastosowane kosmetyki nie osłabiają ich struktury. To zabieg, dzięki któremu uzyskamy nową, trwałą fryzurę na około 2 miesiące. Włosy pozostaną uniesione i będą lekko pofalowane.

Headlines – czy nadaje się do każdej fryzury?

Podstawowym efektem tego zabiegu jest uniesienie włosów, aż od samej ich nasady. W przypadku długich włosów, efekt może być znikomy. Ciężar włosów spowoduje, że zastosowane kosmetyki nie dadzą zadowalającego efektu.

Nie spodziewajcie się tak spektakularnych efektów, jak w przypadku trwałej ondulacji. Headlines jest bezpieczny dla Twoich włosów, ale efekt kręcenie jest słabszy niż po „trwałej”.