kobieta z pieknymi wlosami

Jak poradzić sobie z grubymi włosami? Maszynką Wahl Magic Clip!

Grube, niepodatne na układanie włosy, chociaż doskonale się prezentują i często są dumą ich posiadaczy, dla fryzjera mogą okazać się problematyczne. Warto więc poznać kilka wskazówek, które znacznie ułatwią ich strzyżenie i stylizację. Co będzie Ci do tego potrzebne? Wiedza teoretyczna, odrobina doświadczenia i niezawodny Wahl Magic Clip.

Odpowiedni sprzęt to podstawa

Jeśli zależy Ci na tym, by klient wyszedł z Twojego salonu zadowolony, zadbaj o sprawnie działający sprzęt. W przypadku naprawdę sztywnych i grubych włosów ważne jest to, aby maszynka ich nie szarpała w trakcie strzyżenia.

Przy pomocy Wahl Magic Clipa, który wyposażony jest w wytrzymałe ostrza, skutecznie przytniesz włosy bez szarpania ich, co często ma miejsce podczas pracy z niższej jakości sprzętem. Korzystając z maszynki Wahl Magic Clip zdecydowanie łatwiej będzie Ci nadać odpowiedni wygląd fryzurze klienta.

Pamiętaj o nieustannym rozwoju

Chociaż maszynka Wahl Magic Clip z pewnością przyspieszy Twoją pracę i ułatwi uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów, oprócz niej potrzebujesz również wiedzy i doświadczenia. Aby włosy zostały poprawnie i estetycznie przystrzyżone, warto udać się na szkolenia dedykowane męskim fryzurom i pracy z przeznaczonym do ich stylizacji sprzętem.

Zyskasz dzięki nim nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale również szansę na ćwiczenia praktyczne pod okiem specjalistów. W ten sposób podniesiesz swoje kompetencje i będziesz się czuć pewniej, obsługując klientów z nawet bardzo sztywnymi, grubymi włosami.

Popularne fryzury dla grubych włosów

Po ukończeniu odpowiednich szkoleń i zakupie maszynki Wahl Magic Clip możesz przejść do stylizacji wymagających męskich włosów. Jakie fryzury sprawdzą się najlepiej? Gęste włosy o grubej strukturze wyjątkowo dobrze prezentują się w krótkim wydaniu.

Największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się strzyżenie jedynie z jednej strony głowy i pozostawienie dłuższych pasm zaczesanych na drugą stronę “side part”. Jest doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla młodszych mężczyzn.

  Życie bez zbędnych kilogramów. Odpowiedzią może być kriolipoliza

Starsi często wolą pozostać przy sprawdzonych, bezpiecznych stylizacjach. W ich przypadku świetnie sprawdzi się fryzura “undercut”, czyli mocno wystrzyżone boki z nieco dłuższą górą. Przy pomocy Wahl Magic Clipa obie fryzury wykonasz szybko i bezbłędnie.

Grube, sztywne włosy nie muszą być dla Ciebie problemem. Dzięki maszynce Wahl Magic Clip, odpowiednim szkoleniom i odrobinie praktyki, szybko nauczysz się z nimi pracować. Jeśli jednak jesteś już mistrzem w stylizacji tego rodzaju włosów, z pewnością chętnie zaproponujesz swoim klientom nowe, ciekawe fryzury.