kobieta z pieknymi wlosami

Jak poradzić sobie z grubymi włosami? Maszynką Wahl Magic Clip!

Grube, niepodatne na układanie włosy, chociaż doskonale się prezentują i często są dumą ich posiadaczy, dla fryzjera mogą okazać się problematyczne. Warto więc poznać kilka wskazówek, które znacznie ułatwią ich strzyżenie i stylizację. Co będzie Ci do tego potrzebne? Wiedza teoretyczna, odrobina doświadczenia i niezawodny Wahl Magic Clip.

Odpowiedni sprzęt to podstawa

Jeśli zależy Ci na tym, by klient wyszedł z Twojego salonu zadowolony, zadbaj o sprawnie działający sprzęt. W przypadku naprawdę sztywnych i grubych włosów ważne jest to, aby maszynka ich nie szarpała w trakcie strzyżenia.

Przy pomocy Wahl Magic Clipa, który wyposażony jest w wytrzymałe ostrza, skutecznie przytniesz włosy bez szarpania ich, co często ma miejsce podczas pracy z niższej jakości sprzętem. Korzystając z maszynki Wahl Magic Clip zdecydowanie łatwiej będzie Ci nadać odpowiedni wygląd fryzurze klienta.

Pamiętaj o nieustannym rozwoju

Chociaż maszynka Wahl Magic Clip z pewnością przyspieszy Twoją pracę i ułatwi uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów, oprócz niej potrzebujesz również wiedzy i doświadczenia. Aby włosy zostały poprawnie i estetycznie przystrzyżone, warto udać się na szkolenia dedykowane męskim fryzurom i pracy z przeznaczonym do ich stylizacji sprzętem.

Zyskasz dzięki nim nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale również szansę na ćwiczenia praktyczne pod okiem specjalistów. W ten sposób podniesiesz swoje kompetencje i będziesz się czuć pewniej, obsługując klientów z nawet bardzo sztywnymi, grubymi włosami.

Popularne fryzury dla grubych włosów

Po ukończeniu odpowiednich szkoleń i zakupie maszynki Wahl Magic Clip możesz przejść do stylizacji wymagających męskich włosów. Jakie fryzury sprawdzą się najlepiej? Gęste włosy o grubej strukturze wyjątkowo dobrze prezentują się w krótkim wydaniu.

Największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się strzyżenie jedynie z jednej strony głowy i pozostawienie dłuższych pasm zaczesanych na drugą stronę “side part”. Jest doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla młodszych mężczyzn.

  Papiloty- jak wykonać atrakcyjne loki?

Starsi często wolą pozostać przy sprawdzonych, bezpiecznych stylizacjach. W ich przypadku świetnie sprawdzi się fryzura “undercut”, czyli mocno wystrzyżone boki z nieco dłuższą górą. Przy pomocy Wahl Magic Clipa obie fryzury wykonasz szybko i bezbłędnie.

Grube, sztywne włosy nie muszą być dla Ciebie problemem. Dzięki maszynce Wahl Magic Clip, odpowiednim szkoleniom i odrobinie praktyki, szybko nauczysz się z nimi pracować. Jeśli jednak jesteś już mistrzem w stylizacji tego rodzaju włosów, z pewnością chętnie zaproponujesz swoim klientom nowe, ciekawe fryzury.