pieluszkowe zapalenie skory

Co stosować na pieluszkowe zapalenia skóry?

U każdego niemowlaka (a nawet starszego dziecka) rozwinąć może się pieluszkowe zapalenie skóry. Choć najlepszym sposobem zapobiegania odparzeniom jest odpowiednia higiena i częsta zmiana pieluch, nie zawsze można ich uniknąć. Skóra maluszka jest niezwykle delikatna i narażona na podrażnienia.

Jeśli dodać do tego biegunkę, antybiotykoterapię lub uczelnie na składniki pieluszki, prawdopodobieństwo pojawienia się odparzeń jedynie rośnie. Warto więc przygotować się na walkę z nimi i sięgnąć po odpowiedni preparat leczniczy.

Jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry?

Odparzenia są łatwe do rozpoznania: skóra jest zaczerwieniona, pomogą pojawić się krostki, pęcherze, a nawet wysypka. Charakterystyczny jest również zapach skóry, a konkretnie woń amoniaku. Niepokojące jest zachowanie maluszka, który odczuwa dyskomfort jak pieczenie lub swędzenie skóry. To moment, kiedy trzeba zacząć działać. Standardowym postępowaniem jest sięgnięcie po preparat, który zmniejszy stan zapalny. Najczęściej stosowane są specjalne maści na odparzenia, które są jednocześnie bezpieczna dla wrażliwej skóry dziecka i nie uczulają jej. W sprzedaży są dostępne różne kremy, jedne mniej, inne bardziej skuteczne. Któremu z nich warto zaufać?

Wśród wielu propozycji z pewnością wybija się Sudocrem Expert. To maść, która zawiera tlenek cynku, a ten z kolei działa antybakteryjnie i antyseptycznie, a także przeciwzapalnie. Przyśpiesza też odbudowę naskórka. Z kolei lanolina zmiękcza i nawilża skórę. Maść cechuje się dużą skutecznością, łagodząc podrażnienia już w kilka godzin po pierwszym zastosowaniu. Zmniejsza także odczuwany przez dziecko dyskomfort oraz odkaża skórę. Produkt cieszy się pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Poradnik przygotowany specjalnie dla rodziców znajdziesz na: https://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/

Jak stosować Sudocrem w walce z odparzeniami?

Sudocrem to krem prosty w stosowaniu. Przed jego aplikacją należy jednak zadbać o higienę: umyć swoje ręce, a także przemyć obszar skóry, na który zostanie położona maść. Niewielką ilość kremu należy umieścić na opuszku palca, a następnie rozprowadzić na skórze kolistymi i delikatnymi ruchami, aż do uzyskania przezroczystej warstwy, która następnie ulegnie wchłonięciu. Białe plamy, świadczące o nadmiarze kremu najlepiej jest usunąć chusteczką. Sudocrem to wydajny produkt i nie trzeba go dużo nakładać. Można za to robić to tak często, jak wymaga tego sytuacja. Maść nie może zostać przedawkowana. Oprócz tego, w walce z odparzeniami nacisk postawić na odpowiednią higienę. Warto, aby maluszek przebywał w przewiewnych ubrankach, a w miarę możliwości mógł od pieluszki odpocząć. Dziecka nie warto także przegrzewać. Należy również udać się na wizytę do lekarza, aby zaplanować jakie działania należy wdrożyć.

  Niemowlę na basenie – jak się przygotować? Praktyczny poradnik

Pozbycie się odparzeń będzie z pewnością ulgą dla każdego rodzica. Również w tym przypadku nie warto odkładać Sudocremu na półkę. Można go śmiało stosować w celach profilaktycznych. Wystarczy go nakładać przed każdą zmianą pieluszki. Warto także zwrócić uwagę na jakość pościeli dziecka, postawić na naturalne materiały ubrań. Do powstawania odparzeń mogą przyczyniać się także same pieluszki, należy więc znaleźć takie, które zapewniają większą przepuszczalność powietrza. Niezmienne należy dbać o temperaturę w pokoju dziecka, a także w sposób delikatny traktować jego skórę, np. w trakcie jej osuszenia po kąpieli.

Żegnajcie odparzenia

Zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry liczy się odpowiednia pielęgnacja. Każdy rodzic powinien posiadać maść, która ma właściwości ochronne, regenerujące i nawilżające. Sudocrem to produkt, któremu zaufało już wiele osób. I nic dziwnego, bo cechuje się on skutecznością działania, szybko redukując rumień i przynosząc maluszkowi ulgę. Jest to krem bezpieczny dla nawet bardzo wrażliwej skóry i rekomendowany przez autorytety w dziedzinie medycyny.

Warto więc na bieżąco obserwować stan skóry dziecka, aby w razie pierwszych oznak pieluszkowego zapalenia skóry wdrożyć odpowiednie działanie. Dowiedz się kiedy należy używać kremu na https://sudocrempolska.pl/kiedy-uzywac/