kobieta z balejazem na wlosach

Balejaż – co to jest i komu pasuje? Cena balejażu

Balejaż to jedna z technik koloryzacji, która pojawiła się w latach 90 i była wtedy bardzo popularna. Jednak z upływem czasu straciła na popularności, gdyż wyraźnie odznaczające się pasemka stały się kiczowate i niemodne. Komu pasuje balejaż? Jaka jest cena balejażu u fryzera? Zapraszamy o lektury!

Istnieje wiele wersji balejażu – blond balejaż, połączenie balejażu blond z brązem, sombre i ombre. Farbowanie włosów tymi metodami jest bardzo popularne, rozjaśniają twarz, odmładzają i wprowadzają powiem świeżości do naszych stylizacji. Kiedyś popularne było łączenie bardzo jaskrawych barw, które mocno kontrastowały z naturalnym kolorem włosem. Obecna technika nie dopuszcza podobnego zabiegu, gdyż jest to po prostu „passe”.

Co to jest balejaż i komu pasuje?

Balejaż to uniwersalna metoda koloryzacji, sprawdzi się dla każdego koloru włosów. Profesjonalnie przeprowadzony balejaż rozjaśni włosy, optycznie zwiększy ich objętość i zachowa w pełni naturalny wygląd. Odcienie balejażu są uzależnione od koloru Twoich naturalnych włosów.

  • Blondynki mają największy wybór, gdyż ich włosy są najbardziej podatne na wszelkie rodzaje koloryzacji – ombre, sombre, flamboyage czy balejaż.
  • Brunetki powinny wybrać balejaż, przy zastosowaniu różnych odcieni brązu. Od tych jasnych po ciemne, dzięki temu zachowa się w pełni naturalny wygląd włosów.
  • Rude włosy również mogą zostać poddane temu zabiegowi, dzięki zastosowaniu mixu odcieni brązu i blondu.

Farbowanie włosów ombre

Balejaż można położyć na włosach każdego rodzaju, czy to proste, długie, krótkie czy kręcone. Efekt zabiegu najlepiej widać na prostych lub falowanych włosach. W przypadku mocno kręconych np. afro, efekt będzie słabiej widoczny. Zdecydowanie warto zastosować farby blond bez amoniaku aby nie nadwyrężać wytrzymałości włosów.

  Przyciemnianie włosów kawą - jak to robić? Efekty działania kawy na włosy

Oddajcie się w ręce doświadczonego fryzjera, który pomoże Wam wybrać odpowiedni balejaż. Dobierze on odpowiednie pasemka w zależności od rodzaju Waszych włosów i ich naturalnego koloru.

Jakie są rodzaje balejażu?

Do wyboru mamy trzy podstawowe rodzaje balejażu. Wybór jest uzależniony od Waszych preferencji, często też od rodzaju i koloru włosa. Niektóre balejaże wyglądają lepiej na blond włosach, z kolei inne sprawdzą się w przypadku brunetek:

  • Balejaż ombre, czyli rozjaśnienie końcówek włosów. Dobrze wykonany wygląda przepięknie na każdych włosach.
  • Sombre, czyli wariacja balejażu ombre. Jest to jego delikatniejsza, bardziej stonowana wersja.
  • Flamboyage, nieregularne rozjaśnienie pasemek włosów. Przy jego wykonaniu stosuje się bardzo podobną metodę, jak w dwóch poprzednich.

Balejaż w domu – krok po kroku

Jak wcześniej wspomnieliśmy, balejaż polega na wyciąganiu pasemek włosów i koloryzowanie ich na kilka, różnych odcieni kolorów. Ich tonacja dobrana jest do Twojego naturalnego koloru włosów.

Kup specjalny, dziurkowany czepek na głowę. To bardzo przydatne narzędzie, które pomaga przy wyciąganiu pasemek włosów, za pomocą specjalnego szydełka. Każdy kosmyk włosów jest oddzielnie farbowany rozjaśniaczem lub farbą, a następnie owijany folią aluminiową i zostawiany w tym stanie na czas procesu farbowania. Jego on najczęściej z góry określony, czas potrzebny na zafarbowanie znajdziecie na opakowaniu producenta farby.
Po zdjęciu folii należy dokładnie umyć włosy i je wysuszyć. To doskonały moment na wymodelowanie fryzury.

Cena balejażu

Balejaż u fryzjera to spory wydatek. Uzależniony jest on od renomy salonu i lokalizacji. W Warszawie, za taki zabieg możemy zapłacić nawet 800 zł. W mniejszych miejscowościach, cena balejażu waha się od 150-200 złotych. W tej cenie są również inne zabiegi koloryzacyjne, takie jak ombre, sombre czy flamboyage.

Cena uzależniona jest od renomy salonu, lokalizacji, długości, rodzaju i gęstości włosów. Za koloryzację długich fryzur zapłacimy znacznie więcej.