kobieta patrzy na swoje paznokcie

Jaki kształt paznokci wybrać?

Jeśli chodzi o paznokcie modne są nie tylko dane wzory, czy kolory, ale również poszczególne kształty paznokci. Zobacz, jakie istnieją rodzaje oraz, jak je uzyskać! 

W dzisiejszym artykule przedstawimy liczne kształty paznokci, a między innymi kwadratowe, okrągłe, spiczaste czy paznokcie migdałki. Zapraszamy do lektury!

Kształt paznokcia – jaki wybrać?

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim tryb życia oraz to, w jakiej kondycji jest płytka. Ważny jest też sam jej naturalny kształt. Pamiętaj, że do niektórych propozycji wymagana jest odpowiednia długość paznokci.

Piłuj pilniczkiem tylko i wyłącznie suche paznokcie oparte o stabilną powierzchnię. Wykonuj ruch w jednym kierunku, w ten sposób zapobiegniesz rozdwajaniu się płytki. Jeżeli nie chcesz tego robić samemu to skorzystaj z profesjonalnego manicure o którym więcej możesz dowiedzieć się tutaj – http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/manicure.

Kwadratowe paznokcie – czy warto?

Płytka kwadratowo zakończona jest jedną z najpopularniejszych form paznokci. To klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się i na co dzień, i na większe okazje. Nie jest to jednak dobra opcja dla właścicielek szerokich oraz krótkich palców.

Dlaczego? Jeszcze bardziej to podkreślisz. Jeśli lubisz długie pazurki też lepiej unikaj płytki kwadratowej, ponieważ najlepiej prezentuje się na krótkich lub średnich paznokciach.

Ten wariant poprzez swój kształt jest mocno narażony na uszkodzenia, takie jak złamanie bądź rozdwajanie. Dlatego jeśli masz kruchą płytkę stosuj wzmacniające odżywki lub utwardzającą bazę pod lakier.

Jak uzyskać kwadratową postać paznokcia? Oprzyj dłoń o stabilny przedmiot, na przykład o stół. Pilnik powinien znajdować się prostopadle do palca.

  Sucha skóra – jak nawilżać skórę i jakie kosmetyki nawilżające wybrać?

Okrągłe paznokcie – łagodna opcja manicure

Dla fanek kwadratowych paznokci mamy subtelniejszą odsłonę z delikatnie zaokrąglonymi brzegami. Wygląda mniej geometrycznie, po prostu lekko. Ten kształt jest świetny i do krótkich, i do dłuższych płytek. Nawet w przypadku bardzo długich wygląda niezwykle łagodnie.

Zaokrąglone, a zarazem kwadratowe paznokcie zrobisz wykonując na początku te same czynności co w sytuacji, gdy chcesz osiągnąć klasyczną kwadratową wersję. Na końcu jednak nieco opiłowujesz boki, aby zaokrąglić  powstałe ostre krawędzie, choć nie tak mocno jak w przypadku owalu.

A może owalne paznokcie?

Owalna płytka świetnie sprawdza się u kobiet, które pracują rękami. Dodatkowo wysmukla dłonie. Spiłowane brzegi są praktyczne, ponieważ nie zadzierają się. Ta forma wygląda korzystnie przy każdej długości. Co więcej to dobry wybór zwłaszcza dla osób z kruchymi paznokciami.

Jak zrobić owalną płytkę? Pilnik musi się znajdować pod kątem 90 stopni. Warto zacząć od kwadratu, a dopiero potem zaokrąglij ostre krawędzie.

Paznokcie migdałki

Tak zwany „migdałek” w ostatnim czasie jest niezwykle popularny. On optycznie wydłuża i wyszczupla dłonie. Pięknie wygląda na dłuższej płytce. Wzmocniona akrylem będzie odporniejsza na uszkodzenia!

Paznokcie na migdałki należy zacząć robić od wyznaczenia środka. Boczne krawędzie piłuj pod kątem 45 stopni, a w trakcie lekko zaokrąglaj powstały szpic. Oprócz samych paznokci u rąk warto zadbać również o te u stóp, dowiedz się więcej o profesjonalnym pedicure na tej stronie – http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/pedicure.

Spiczaste paznokcie

Nie da się ukryć, że spiczaste paznokcie są mało praktyczne, za to jak bardzo efektowne. Będą doskonałe na imprezy lub inne podobne uroczystości. Na co dzień mogą sprawiać zbyt wielu kłopotu, a to ze względu na charakterystyczny wąski i spiczasty kształt oraz sporą długość.

Jak zrobić ostro zakończoną płytkę? Spiczaste paznokcie również muszą mieć punkt centralny, jak „migdałki” tyle, że bok jest zdecydowanie mocniej spiłowany. Ostre zakończenie niekiedy trzeba wzmocnić akrylem, albo bazą proteinową. Im dłuższa płytka tym lepiej będzie Ci uzyskać pożądaną formę.

  Brzoskwiniowy blond (blorange) - komu pasuje i jak go uzyskać?

Paznokcie Ballerina – wyjątkowy kształt

Kolejnym typem paznokci jest kształt paznokci Ballerina. Co go wyróżnia? Z pewnością spora długość i to, że ścięty koniec przypomina baletkę. To właśnie ten element przyczynił się do powstania tej nietypowej nazwy.

Trzeba pamiętać, że na naturalnych paznokciach nie osiągniemy dobrego efektu. Największą fanką tej propozycji jest z pewnością siostra Kim Kardashian – Kylie Jenner.

Ballerina powstanie, gdy po wyznaczeniu środka spiłujemy boki pod kątem 45 stopni. W żadnym wypadku nie zaokrąglaj, ale rób krawędzie na prosto. Jak? Ustaw pilnik prostopadłe do paznokcia to cały sekret.