kobieta z ombre

Sombre czy ombre – czym się różnią i komu pasują?

Koloryzacje włosów są naprawdę różne, jednak od kilku już lat prawdziwym hitem pozostaje metoda sombre i ombre. Jak wyglądają te propozycje? Czym się od siebie różnią? Komu pasują? W naszym artykule znajdziesz wszystkie informacje!

Co to jest ombre?

Ombre wygląda dość charakterystycznie, ponieważ tutaj mamy ciemniejszy kolor odrostu ( zazwyczaj tej części się wcale nie poddaje koloryzacji), a końcówki posiadają dużo jaśniejsze tony.

Widoczny jest, dlatego mocny efekt przejścia barw. Ten typ koloryzacji pozwala osiągnąć rozjaśnienie przy zachowaniu naturalnego ciemniejszego odcienia od nasady. Zazwyczaj na to rozwiązanie decydują się kobiety, które pierwszy raz w życiu stawiają na zmianę odcienia.

Co to jest sombre?

Włosy sombre to dużo delikatniejsza odsłona popularnego już ombre. W tym wypadku nie ma aż tak dużego kontrastu, dlatego że to maksymalnie jaśniejsze o 1-2 tony kolory na końcówkach bądź na całych pasemkach. Przejście wygląda wobec tego subtelnie, niekiedy ledwo widać zabieg fryzjerki. Ten rodzaj koloryzacji często porównuje się do naturalnego rozjaśniania słońcem, bo refleksy są niebywale delikatne.

Sombre a ombre – jakie są różnice?

Niektóre osoby mylą sombre z ombre i odwrotnie. Jednak mamy tu wyraźne różnice pomiędzy obiema technikami. Ombre mocno rzuca się w oczy w przeciwieństwie do delikatnego sombre., bo w pierwszym przypadku kontrast zmiany barw jest spory.

Ombre nie wymaga regularnych wizyt u fryzjera, bo tu to końcówki są jaśniejsze. Nawet przy naturalnym wzroście kosmyków efekt wciąż pozostaje dobry. Nie trzeba wobec tego ciągle chodzić na ponowną koloryzację i ukrywanie odrostu. Jeśli mowa o sombre, tu również można sobie odpuścić częste wizyty w salonie, bowiem naturalne przejście kolorów wygląda, jak „muśnięte słońcem”. Z czasem oczywiście rezultat jest mniej spektakularny.

  Jaki blond wybrać na siwe włosy? Praktyczny poradnik

Kolejną mocną różnicą jest to, że w sombre granica między kolorami znajduje się bliżej nasady, a przy ombre – nisko, czyli daleko. Delikatne refleksy uda się w zasadzie wykonać na każdych włosach bez względu na ich barwę. Nierównomierny efekt jest jak najbardziej pożądany. Za to ombre to strzał w 10 dla brunetek oraz szatynek, tudzież dla ciemnych blondynek. Wtedy koloryzacja już nie wymaga dodatkowego przyciemniania góry, tylko dodania jaśniejszego akcentu na końcach.

Wybieramy sombre lub ombre – czym się kierować?

Sombre, a ombre? Ombre, a sombre? – te pytania zadaje sobie wiele kobiet, które pragną przejść metamorfozę i zmienić swój wygląd. Sombre nie będzie aż tak radykalnie wpływać na nasz wizerunek, jak ombre. Pod uwagę jednak należy wziąć jeszcze to, jakie mamy włosy.

Przy ciemnych kosmykach ombre wygląda najlepiej, zwłaszcza na dłuższych. Naturalny odcień tworzy kontrast do rozjaśnionej części przez fryzjerkę. Gęste włosy powinny być odrobinę wycieniowane, wtedy fryzura zyska na lekkości. Natomiast panie z cieńszymi włosami poprzez cięcie koniecznie muszą nadać objętości. Tu proste, geometryczne uczesania nie są dobrym pomysłem.

Sombre za to w naturalny sposób dodaje objętości, do tego to rozwiązanie pasuje niemal do każdej kobiety. U blondynek powoduje subtelne rozświetlenie, a u pań z cienkimi kosmykami optycznie zwiększa ich ilość. Efekt w zależności od cięcia, a także od odcienia naszych włosów jest zupełnie inny. Co ważne nawet panie z krótkimi fryzurami mogą zdecydować się na sombre, a przy ombre to raczej niemożliwe.

Włosy sombre a ombre – które lepsze?

Sombre, a ombre? Tak naprawdę te dwie metody koloryzacji mimo upływu lat są nadal niebywale popularne, nic nie wskazuje na to aby szybko miało się to zmienić. W obu przypadkach po rozjaśnieniu kosmyki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, przede wszystkim nawilżenia.

  Jak często można farbować włosy?

Regeneracyjne maski i odżywki są więc niezbędne, tak samo jak szampony, które pozwalają cieszyć się głębią koloru na dłużej. Regularne podcinanie końcówek jest niebywale ważne przy ombre, bo suche oraz rozdwojone będą mocno rzucać się w oczy!

Stylizacja ombre, a sombre również się różni, bo wygląda nieco inaczej. Pierwszy wariant najlepiej prezentuje się na falach oraz na mocniej pokręconych kosmykach, za to typ drugi zachwyca też i na prostych, a także na geometrycznych cięciach. Upięcia w obu przypadkach również tu się doskonale sprawdzą, między innymi koński ogon, czy warkocze.

Mimo wszystko jednak właścicielka krótkich włosów korzystniej prezentują się w sombre, za to długie i średniej długości kosmyki zachwycają przy wyraźnym kontraście ombre, zwłaszcza gdy są podkręcone.

Tak naprawdę podczas podejmowania decyzji o koloryzacji trzeba pod uwagę wziąć aż kilkanaście aspektów. Zawsze o poradę można spytać swojego fryzjera, który doskonale zna strukturę włosów, a także jego możliwości podczas rozjaśniania. W obu przypadkach musimy się przygotować na kilkugodzinny zabieg.

Kobiety w ciąży mogą zdecydować się na ombre, jak i na sombre, ponieważ to bezpieczne techniki, bo nie ma tu bezpośredniej styczności z nasadą włosów, a tym bardziej ze skórą głowy.