rzezba aniola

Anioł od spraw beznadziejnych – zwróć się do niego w najtrudniejszych chwilach

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których czujemy, że znaleźliśmy się pod ścianą i nie możemy wpaść na sposób na wyjście ze swoich problemów. W takiej sytuacji wiele osób szuka ukojenia w modlitwie. Wśród świętych, którzy mogą nam pomóc w trudnych sytuacjach najczęściej wspomina się św. Ritę oraz św. Judę. Warto mieć jednak świadomość, że możemy prosić o pomoc nie tylko świętych, ale również anioły. W trudnych, nierozwiązywalnych sytuacjach i sporach szczególnie pomocny może być anioł do spraw beznadziejnych. Kim jest? Jak się do niego zwrócić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Anioł od spraw beznadziejnych – kim on jest?

Anioł od spraw beznadziejnych nosi imię Ieilael, czyli “boska nagroda”. Jak twierdzą osoby głęboko wierzące i uduchowione jest aniołem, który pomaga w najtrudniejszych chwilach życia. Jest on jednym z aniołów pomocniczych, który posiada naprawdę silną moc. Może pomóc on nie tylko w krytycznych sytuacjach związanych ze zdrowiem, związkami czy sytuacją finansową. Ma bowiem moc udzielania wsparcia w kontaktach międzyludzkich. Często niesie wsparcie w sytuacjach, gdy zmagamy się z krzywdzącymi pomówieniami, plotkami czy zawiścią. Może być również źródłem pocieszenia gdy znajdujemy się wśród ludzi, którzy są w stosunku do nas negatywnie nastawieni.  Anioł ten kojarzony jest ze światłem różowym oraz czakrą serca. Jest także patronem osób urodzonych w dniach 6–10 stycznia. Co ciekawe, choć najczęściej zwracamy się do niego w kwestiach dotyczących toksycznych relacji międzyludzkich jest on także aniołem czuwającym nad naszym zdrowiem. Jego domeną jest wspieranie ciała w problemach takich jak kłopoty ze wzrokiem czy niepłodność. Warto zwrócić się do niego także w trakcie procesu gojenia ran po oparzeniach.

  Jaki wybrać dobry prezent na 30. urodziny?

O co można prosić anioła od spraw beznadziejnych?

Wiemy już w jakich sytuacjach anioł do spraw beznadziejnych może nam pomóc. O co jednak możemy go prosić? W jakich sytuacjach może udzielić nam wsparcia i zesłać swoją moc by pomóc nam w rozwiązaniu trudności w naszym życiu? Poniżej przedstawimy kilka próśb, które możemy ku niemu zwrócić:

  • o pomoc w trudnych chwilach życiowych, gdy czujemy się bezradni;
  • wsparcie w kwestiach zdrowotnych, zwłaszcza w przypadku problemów ze wzrokiem lub niepłodnością;
  • pomoc w uzdrawianiu ciała, szczególnie przy gojeniu ran po oparzeniach;
  • ochrona przed krzywdzącymi pomówieniami, plotkami i zawiścią ze strony innych;
  • ochrona przed negatywnym nastawieniem innych ludzi i bycie źródłem pocieszenia w takich sytuacjach;
  • wspieranie w trudnych relacjach międzyludzkich, pomaganie w rozwiązywaniu konfliktów;
  • umacnianie wiary w możliwość zmiany sytuacji, nawet jeśli wydaje się beznadziejna.

Warto zaznaczyć, że są to jedynie nasze propozycje intencji, które możemy skierować do anioła od spraw beznadziejnych. Tak naprawdę sytuacja każdego z nas jest inna i co innego możemy uznawać za “sprawę beznadziejną” czyli problem, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać. W takich sytuacjach zwrócenie się do Ieilaela może być dobrym pomysłem.

mala rzezba aniola

Przykładowa modlitwa do anioła od spraw beznadziejnych

Chcąc zwrócić się z prośbą do anioła od spraw beznadziejnych warto odpowiednio się do niej przygotować. Modlitwy najlepiej odmawiać wieczorem. Godziny, które powiązane są z Ieilaelem to czas od godziny 19:00 do 19:20. W tym czasie warto oczyścić umysł, zapalić białą lub różową świecę a następnie skierować do anioła jedną z krótkich modlitw, które określą nasze potrzeby. Mogą być to modlitwy i wezwania wypowiedziane własnymi słowami. Poniżej przedstawiamy przykładowe propozycje:

  • “Aniele Ieilaelu, chroń mnie przed negatywnymi wpływami i otocz swoją opieką. Proszę Cię o spokój i spokojny umysł w trudnych czasach.”
  • „Aniele Ieilaelu, proszę Cię o wsparcie w mojej najtrudniejszej chwili. Umacniaj moją wiarę i daj mi siłę, by stawić czoła trudnościom.”
  • „Aniele od spraw beznadziejnych, przychodzę do Ciebie z pokorą. Pomóż mi odnaleźć nadzieję i rozwiązania w obliczu problemów, które mnie otaczają.”
  Jak znaleźć znajomych i przyjaciół? 25 sposobów

Modlitwę warto powtarzać przez kilka dni lub do czasu rozwiązania naszego problemu.