pocieszanie przyjaciolki

Jak pocieszyć przyjaciółkę? 10 sprawdzonych sposobów

Przyjaciółki są ze sobą na dobre i na złe. Razem się śmieją, jak i płaczą, poza tym wspierają się w trudnych życiowych momentach. Rozterki miłosne to chwila, w której dziewczyny się bardzo wzajemnie potrzebują. Jak pocieszyć przyjaciółkę? Nie wiesz? Sprawdź koniecznie 10 sprawdzonych sposobów, jak to zrobić!

Twoja przyjaciółka ma problem? Pociesz ją!

Codzienność, rozterki miłosne, problemy w domu – przyczyn kłopotów jest wiele. W takich chwilach przyda się wsparcie drugiego człowieka. Zdecydowanie przyjaciółka jest kimś kto może być przy nas. Nie każdy potrafi dobrze pocieszać. Na całe szczęście można się tego nauczyć. Warto to robić, bowiem uda się wtedy pomóc przyjaciółce, przede wszystkim ulżyć w cierpieniu i wesprzeć ją na duchu. To cenny dar, który będzie z pewnością doceniony przez drugą stronę. Przyjaźń jest przecież na dobre i na złe.

10 sprawdzonych sposobów na pocieszenie przyjaciółki

Jak pocieszyć przyjaciółkę? Ty wiesz to najlepiej, bo jesteście dla siebie, jak siostry i doskonale się znacie. Mimo wszystko sprawdź nasze pomysły. Kto wie może, dzięki nim uda Ci się poprawić jej nastrój szybciej. Poniżej znajdziesz 10 skutecznych metod, które możesz zastosować przy pocieszaniu:

1. Wysłuchaj

Wiele osób w trudnym momencie życia potrzebuje się wygadać, wyżalić i wyrzucić z siebie wszystkie bolączki. Rozmowa jest doskonała także, aby wybadać co jest przyczyną smutku, ponadto to klucz do zrozumienia całej sytuacji i znalezienia rozwiązania.

2. Współczucie

Okaż sporo empatii swojej przyjaciółce. Staraj się wobec tego zrozumieć co czuje dziewczyna, znajdź się zwyczajnie w jej sytuacji. W ten sposób będzie Ci dużo łatwiej jej pomóc.

3. Wspólne wyjście

Babski wieczór to idealny sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Możecie pójść razem na drinka, czy też na zakupy, albo do kina. Równie dobrym pomysłem będzie wspólna wycieczka rowerowa, a także spacer. Ważne jest, aby mogła wyjść gdzieś i na chwilę zapomnieć. Pamiętaj, że jeśli nie chce tego robić to nie zmuszaj jej na siłę.

  Jak usunąć gumę do żucia z ubrań? 7 domowych prostych sposobów

4. Smakowita niespodzianka

Jak pocieszyć przyjaciółkę? Kup jej ulubione słodycze, albo upiecz ciasto. Zobaczysz, że uśmiech pojawi się na jej twarzy, a jej humor stanie się lepszy. Zabranie jej do ukochanej restauracji to też ciekawy pomysł. Taki mały gest sporo znaczy!

5. Zażartuj

Czasami najlepszym pocieszeniem jest żart. Rozśmiesz ją zatem w ulubiony sposób. Bądź kreatywny, choć dobrze dobierz słowa i zachowania, aby nie pogłębić jej smutku.

pocieszanie kolezanki

6. Delikatnie udziel wskazówek, ale nie oceniaj i nie dawaj gotowych rozwiązań

Nie ma co dawać dziewczynie gotowych rozwiązań, bo nie zawsze są one trafne. Lepiej pocieszać pokazując pewne możliwości, ale bardzo ostrożnie, aby jej nie urazić ani nie dobić jej mocniej. Mimo wszystko to ona musi dość do sedna sama.

7. Pokaż, że jesteś obok zawsze

Miła wiadomość, udostępnienie wspólnego zdjęcia razem na kanałach social media, czy też przyjście bez zapowiedzi – to wszystko sprawi, że przyjaciółka będzie wiedziała, że może na Ciebie liczyć. Pokaż jej, jak ważna dla Ciebie jest!

8. Zadeklaruj pomoc

Czasami problemy powodują, że nasza przyjaciółka nie ma ani głowy ani czasu na prozaiczne czynności dnia codziennego. Zaproponuj jej wobec tego zrobienie zakupów, czy odebranie paczki lub wyprowadzenie psa. W ten sposób zasygnalizujesz jej, że zawsze może na Ciebie liczyć, a Ty jej pomożesz.

9. Przytul

Przyjacielski uścisk łagodzi stres, daje poczucie bezpieczeństwa, poza tym pokazuje, że się o kogoś troszczysz. To miły gest wsparcia!

10. Przypomnij jej, jak silna jest

Czasami trzeba przypomnieć przyjaciółce, że poradziła sobie dotychczas z tyloma problemami w życiu i z tym kolejnym da radę. Jej siła jest większa niż myśli, dlatego mów o tym otwarcie. Bądź wsparciem jakiego potrzebuje w tym momencie!

  Urzekające pięknem natury Góry Stołowe doskonałe na wakacyjny wyjazd

Jak pocieszyć przyjaciółkę po rozstaniu z chłopakiem?

Rozstanie zawsze powoduje mieszankę różnych uczuć. Ważne jest, aby w tym okresie być blisko i pomóc, jak najszybciej wrócić do normalności. Jak pocieszyć przyjaciółkę po rozstaniu? Niestety, nie będzie to prosta sprawa. Zdecydowanie unikaj banałów typu: „znajdziesz kogoś lepszego”, „jeszcze się zakochasz”, „to nie koniec świata”, „a nie mówiłam, że złamie Ci serce”. W ten sposób tylko spowodujesz rozdrapywanie ran, a nie o to chodzi. Musisz mieć dużo cierpliwości, a jednocześnie empatii. Ból jaki odczuwa przyjaciółka jest straszny, dlatego też:

  • bądź przy niej
  • staraj się poprawić jej humor
  • złote rady zostaw dla siebie, zamiast tego ją wysłuchaj
  • wspieraj, jak tylko możesz
  • okazuj duże zainteresowanie jej osobą.

Nie zmieniaj nigdy tematu! Jeśli ona chce się wygadać pozwól jej na to. Nie staraj się pocieszać na siłę, dlatego też za bardzo nie kombinuj i nie zaskakuj niespodziankami, bowiem możesz odnieść zupełnie inny skutek niż chcesz. Zapomnij także o:

  • „swataniu” na siłę
  • narzucaniu swojego punktu widzenia
  • mówieniu „wiem, jak się czujesz”.

To z pewnością nie pomoże, wręcz przeciwnie, zaszkodzi nie tylko nastrojowi przyjaciółki, ale i waszej relacji.