grupa przyjaciol

Jak znaleźć znajomych i przyjaciół? 10 sposobów

Przyjaciel to ważny człowiek. Można mu się zwierzyć, spędzać z nimi miło czas, poza tym liczyć na jego pomoc. Wcale nie musisz mieć nadzwyczajnych zdolności by zjednywać sobie ludzi. Jak znaleźć przyjaciół? Sprawdź nasze wskazówki!

Przyjaciel – niezwykle ważna osoba

Wiele osób ma przyjaciół z dzieciństwa lub bratnią duszę poznaną na studiach. Pewne znajomości potrafią przetrwać lata, ale to nie oznacza, że nie możemy poznawać i poszerzać grona kolegów, czy koleżanek. Każdego dnia mamy szansę spotkać kogoś ciekawego.

Prawdziwy przyjaciel lub przyjaciółka dochowa sekretu, wesprze nas w trudnej sytuacji, jak i spędzi z nami wakacje, czy wspólny weekend. Taka osoba będzie obecna w naszym życiu, to prawdziwy skarb. O relacje jednak trzeba dbać, obowiązuje tu reguła wzajemności. Przyjaciela można znaleźć w każdym wieku, a więc nie bój się otworzyć na nowe znajomości.

10 praktycznych wskazów, które pozwolą Ci znaleźć przyjaciół

Nie każdy ma szerze przyjaciół, a co ciekawe by ich zdobyć nie trzeba posiadać jakiś szczególnych atutów. Wystarczy trochę odwagi oraz dokonanie pewnych zmian w życiu. Jak powiększyć grono najbliższych znajomych? Co trzeba zrobić? Sprawdź 10 praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci znaleźć przyjaciela:

1. Poznawaj nowych ludzi

Idź do klubu, do kawiarni, na siłownie, czy na zakupy, ale sam. W pojedynkę wielu jest łatwiej nawiązać kontakt niż z dodatkową osobą, ale jeśli jesteś nieśmiała przyda się wsparcie bliskiej osoby. Tak naprawdę w każdym miejscu możesz poznać kogoś nowego. Wystarczy być otwartym i bywać wśród ludzi.

  Elbląg - co warto zobaczyć w tym mieście?

2. Inicjuj kontakt

Nie czekaj aż ktoś do Ciebie podejdzie, czy dosiądzie się do stolika. Możesz śmiało wyjść, jako pierwszy z inicjatywą i zaczepić, być może rozmowa dalej się potoczy, a jak nie to zdobędziesz doświadczenie w kontakcie z nieznajomymi, jak również zyskasz więcej odwagi. Nie bądź jednak nigdy nachalny!

3. Znajdź pasję!

Nic nie łączy ludzi, jak podobne zainteresowania. Dzięki temu macie temat do rozmów, pomysł na spędzanie czasu wspólnie, ponadto możecie się wzajemnie wspierać w działaniach. Zdziwisz się jak wiele nowych osób uda się poznać zarówno realnie, jak i wirtualnie, na przykład na forach, czy na grupach internetowych o danej tematyce. Wspólne hobby naprawdę mocno zbliża!

4. Odnawiaj stare kontakty

Możesz robić to online, między innymi korzystając z popularnych mediów społecznościowych, albo poprzez spotkania, na przykład klasowe. Możliwości jest wiele, a więc przypomnij sobie dawnych znajomych.

5. Wolontariat

To świetna opcja dla osób, które lubią pomagać i angażować się w akcje charytatywne. Zrobisz coś dobrego dla innych, miło spędzisz czas oraz poszerzysz grono znajomych. Poznasz innych wolontariuszy, poza tym ludzi korzystających z ich pomocy. Zdziwisz się, jak bardzo może poszerzyć się grono Twoich znajomych, a nawet bliskich przyjaciół.

6. Bądź sobą

Nie udawaj nikogo, nie staraj się dopasować do towarzystwa. Szczerość i autentyczność zawsze się obroni, a pozory i tak prędzej, czy później wyjdą.

7. Naucz się słuchać ludzi

To bardzo cenna wartość, która przydaje się w codziennym życiu. Niestety, coraz więcej osób woli mówić niż słuchać, a to wielki błąd. W przyjaźni bowiem istnieje zasada wzajemności, a więc każdy jest tak samo ważny w tej relacji.

  Życzenia miłej środy - miłe wierszyki, najlepsze obrazki i GIFy

8. Doceniaj i chwal

Każdy lubi być doceniony. Pamiętaj jednak, aby robić to szczerze i z uśmiechem. Nie chodzi o pochlebstwa oraz o słodzenie, a o autentyczne chwalenie zalet, czy pozytywnych gestów drugiej osoby.

9. Zrozum ludzi

Spróbuj zrozumieć ludzi, a więc nie oceniaj ich pochopnie, nie pouczaj ani nie krytykuj. W ten sposób rodzi się tolerancja, uprzejmość oraz sympatia.

10. Okazuj ludziom zainteresowanie

Słuchaj ich, wspieraj bądź z nimi w stałym kontakcie. Nie możesz ciągle mówić o sobie ani przerywać drugiej osobie.

Szukanie przyjaciół jest prostsze niż Ci się wydaje. Tak naprawdę trzeba być otwartym na kontakt z drugim człowiekiem, a uśmiech i miłe słowo zawsze pomoże. Bądź życzliwy, pomocny oraz uprzejmy. W ten sposób zjednasz sobie ludzi, zdobędziesz ich sympatie oraz zaufanie.

Czasami nasza bratnia dusza jest bliżej niż nam się wydaje. Wiek, płeć – to nie ma najmniejszego znaczenia jeśli nadajecie na tych samych falach i się doskonale rozumiecie.