kriolipoliza

Życie bez zbędnych kilogramów. Odpowiedzią może być kriolipoliza

Nadwaga, a później otyłość niesie ze sobą szereg niekorzystnych dla naszego zdrowia i komfortu życia następstw.

Oczywiście każdy ma prawo czuć się świetnie w swoim ciele, a drogą do wyzdrowienia i samoakceptacji nie jest popadnięcie w morze kompleksów, jednak warto zdawać sobie sprawę, że zarówno miłość do swojego ciała w takim kształcie, w jakim ono jest, jak i chęć wprowadzenia zmian dla siebie i dla swojego zdrowia, to przejawy samoakceptacji i proaktywności właśnie. Każdy ma prawo zawalczyć o swoje życie, a pomocą w tym może dla niektórych okazać się kriolipoliza.

Kriolipoliza – na czym to polega?

Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczu znajdujących się pod skórą, które to następnie wydalane są przez nasz organizm. Udowodniono, że taka metoda redukcji tkanki tłuszczowej jest niezwykle efektywna, przy stosunkowo niewielkiej ingerencji lekarskiej.

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla innych tkanek naszego organizmu, bo choć przy kriolipolizie używa się niskich temperatur, to wahają się one w okolicach od 0 do -10 stopni Celsjusza. Zimno nie uszkadza mięśni czy skóry, a działa tylko na tkankę tłuszczową. Podczas jednej sesji takiego zabiegu możemy zredukować ją o 25%, co daje niesamowite rezultaty.

Jak wygląda sam zabieg?

Po wstępnym wywiadzie z lekarzem medycyny estetycznej i wykonaniu potrzebnych badań można przystąpić do samej procedury. Kriolipoliza przypomina masaż z wykorzystaniem specjalnej aparatury. Najpierw pacjent kładzie się na specjalnym fotelu, a skóra, na której zabieg ma być wykonywany, zostaje zabezpieczona specjalnymi okładami termicznymi.

Następnie lekarz przykłada aparaturę, która lekko zasysa skórę i wystawia ją na działanie ujemnych temperatur. Cały zabieg trwa około godziny, zaś na pełne efekty trzeba poczekać do miesiąca. Czas ten jest długi, gdyż tyle zajmuje naszemu organizmowi wydalenie martwych komórek tłuszczowych.

  Niezawodny prezent last minute – urządzenia do stylizacji włosów Braun

Jakie mogą wystąpić efekty uboczne?

Najczęściej pacjenci mogą doświadczyć obrzęków, w miejscu wykonywania zabiegu, zasinień, bólu, drętwienia czy pieczenia, jednak zazwyczaj objawy te ustępują po kilkunastu minutach od zakończenia zabiegu. Generalnie kriolipoliza jest bardzo bezpieczna i mało bolesna, dlatego polecana jest pacjentom, którzy szukają właśnie takiej metody pozbycia się kilku zbędnych kilogramów.

Przeciwwskazania

Mimo swoich licznych zalet, kriolipoliza nie będzie odpowiednim rozwiązaniem dla wszystkich pacjentów. Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu zaliczać się będą: choroby nowotworowe, zaawansowana cukrzyca, okres ciąży i karmienia piersią, wszelkie infekcje skórne, podrażnienia skórne, fakt posiadania rozrusznika serca, nadwrażliwość na niskie temperatury czy choroby układu metabolicznego.

O wszystkich wątpliwościach dotyczących zabiegu powinniśmy porozmawiać z lekarzem, który ma wykonywać nasz zabieg.