kolagen na wlosy

Kolagen do włosów – co daje? Efekty stosowania

Każdy chce mieć piękne, bujne i błyszczące włosy. Dzisiaj nie da się osiągnąć takich efektów bez odpowiednich maseczek czy dobrej ich pielęgnacji. Wszelkiego rodzaju środki nakładane na nasze włosy mają je wzmocnić i sprawić by zachwycały swoją urodą. Pomocne w ich regeneracji może być używanie kolagenu.

Co to jest kolagen?

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej, jest odpowiedzialny za rozciąganie i jest głównym składnikiem ścięgien. W pełni odpowiada za elastyczność naszej skóry. Czasami poziom kolagenu w naszym organizmie spada, dobrze jest więc go dostarczać, na przykład jedząc naturalny rybi kolagen w proszku.

Uważa się, ze kolagen doskonale wpływa na stan naszych włosów.

Kolagen na włosy?

W przypadku gdy nasze włosy stają się łamliwe i kruche, szybko przesuszają się i wypadają, oznacza to, że w naszym organizmie brakuje białka.

W takim przypadku jest dobrze sięgnąć po preparaty z kolagenem. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju maseczki, odżywki, szampony z tym preparatem jak również osobne kapsułki do bezpośredniego spożywania. Kolagen doskonale rewitalizuje nasze włosy od wewnątrz. Dlatego dobrze jest spożywać wszelkiego rodzaju środki, które w swoim składzie posiadają kolagen.

Ponadto kolagen znacznie wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie.

Jakie są preparaty z kolagenem?

W aptekach i drogeriach możemy spotkać cały szereg suplementów diety lub kosmetyki z naturalnym kolagenem. Jednak zawsze należy dokładnie czytać wszelkie ulotki i zapoznawać się z dokładnym składem, ponieważ można spotkać preparaty, które z kolagenem nie mają nic wspólnego.

Na rynku dostępne są tabletki do łykania z kolagenem oraz żele, odżywki, szampony, płyny czy olejki.

Te prawdziwe preparaty, które zawierają kolagen, dają nam efekty po około 3 miesiącach, systematycznego używania ich. Włosy nabierają połysku, przestają wypadać i szybko regenerują się. Wszystkie preparaty zewnętrzne należy nakładać bezpośrednio na skórę głowy, wmasowywać je a następnie spłukiwać.

  Szczoteczka TrueLife Sonic Brush UV - test, recenzja

Kto potrzebuje kolagenu?

Kolagenu potrzebują osoby, które zauważą, że z ich włosami dzieje się nie najlepiej. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni sięgnąć po niego gdy ich włosy zaczną wypadać, będą kruche i łamliwe.

Osoby, które pracują w miejscach niesprzyjających urodzie i zdrowiu ich włosów także powinni je wzmocnić odpowiednią dawką kolagenu.

Ponadto kolagen na włosy jest wskazany osobom, które uprawiają sporty zimowe czy często podróżują.

Efekt po kolagenie

Oczywiście nie oszukujmy się i nie oczekujmy, że po kolagenowej kuracji nasze włosy, które z natury nie są kręcone czy bardzo gęste nagle takimi się staną. Jednak przestaną wypadać, będą miały zdrowy wygląd, zregenerują się i odzyskają swój blask.