kolagen na wlosy

Kolagen do włosów – co daje? Efekty stosowania

Każdy chce mieć piękne, bujne i błyszczące włosy. Dzisiaj nie da się osiągnąć takich efektów bez odpowiednich maseczek czy dobrej ich pielęgnacji. Wszelkiego rodzaju środki nakładane na nasze włosy mają je wzmocnić i sprawić by zachwycały swoją urodą. Pomocne w ich regeneracji może być używanie kolagenu.

Co to jest kolagen?

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej, jest odpowiedzialny za rozciąganie i jest głównym składnikiem ścięgien. W pełni odpowiada za elastyczność naszej skóry. Czasami poziom kolagenu w naszym organizmie spada, dobrze jest więc go dostarczać, na przykład jedząc naturalny rybi kolagen w proszku.

Uważa się, ze kolagen doskonale wpływa na stan naszych włosów.

Kolagen na włosy?

W przypadku gdy nasze włosy stają się łamliwe i kruche, szybko przesuszają się i wypadają, oznacza to, że w naszym organizmie brakuje białka.

W takim przypadku jest dobrze sięgnąć po preparaty z kolagenem. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju maseczki, odżywki, szampony z tym preparatem jak również osobne kapsułki do bezpośredniego spożywania. Kolagen doskonale rewitalizuje nasze włosy od wewnątrz. Dlatego dobrze jest spożywać wszelkiego rodzaju środki, które w swoim składzie posiadają kolagen.

  Rozjaśnianie włosów cytryną - efekty i instrukcja krok po kroku

Ponadto kolagen znacznie wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie.

Jakie są preparaty z kolagenem?

W aptekach i drogeriach możemy spotkać cały szereg suplementów diety lub kosmetyki z naturalnym kolagenem. Jednak zawsze należy dokładnie czytać wszelkie ulotki i zapoznawać się z dokładnym składem, ponieważ można spotkać preparaty, które z kolagenem nie mają nic wspólnego.

Na rynku dostępne są tabletki do łykania z kolagenem oraz żele, odżywki, szampony, płyny czy olejki.

Te prawdziwe preparaty, które zawierają kolagen, dają nam efekty po około 3 miesiącach, systematycznego używania ich. Włosy nabierają połysku, przestają wypadać i szybko regenerują się. Wszystkie preparaty zewnętrzne należy nakładać bezpośrednio na skórę głowy, wmasowywać je a następnie spłukiwać.

Kto potrzebuje kolagenu?

Kolagenu potrzebują osoby, które zauważą, że z ich włosami dzieje się nie najlepiej. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni sięgnąć po niego gdy ich włosy zaczną wypadać, będą kruche i łamliwe.

Osoby, które pracują w miejscach niesprzyjających urodzie i zdrowiu ich włosów także powinni je wzmocnić odpowiednią dawką kolagenu.

Ponadto kolagen na włosy jest wskazany osobom, które uprawiają sporty zimowe czy często podróżują.

  Czym są hydrolaty i jak działają na skórę?

Efekt po kolagenie

Oczywiście nie oszukujmy się i nie oczekujmy, że po kolagenowej kuracji nasze włosy, które z natury nie są kręcone czy bardzo gęste nagle takimi się staną. Jednak przestaną wypadać, będą miały zdrowy wygląd, zregenerują się i odzyskają swój blask.