szampon na wypadajace wlosy

Zmagasz się z wypadającymi włosami? Postaw na dobry szampon na porost włosów!

Nadmierne wypadanie włosów nie musi być wywołane poważną chorobą. Bardzo często jest to następstwo przyjmowanych leków, źle zbilansowanej diety albo silnego stresu. Bez względu na przyczynę warto zadbać o pielęgnację włosów, sięgając po odpowiednie szampony, które nie tylko mają zapobiegać utracie kolejnych pasm, ale również wzmocnią je i przyspieszą porost baby hair.

Jakie składniki powinien zawierać szampon na porost włosów?

Dobry szampon na porost włosów powinien działać dwukierunkowo – wzmacniać pasma i dostarczać cebulkom składniki odżywcze, by stymulować wzrost nowych włosów tzw. baby hair.

Choć podstawą opanowania nadmiernego wypadania włosów jest wyeliminowanie przyczyny nieprawidłowości, to odpowiedni kosmetyk jest w stanie sprawić, że kosmyki zaczną rosnąć intensywniej, co uzupełni powstałe ubytki.

Zwracaj uwagę na skład szamponu. Korzystne działanie na kondycję przerzedzających się pasm mają przede wszystkim wyciągi roślinne z:

  • skrzypu polnego,
  • dziurawca zwyczajnego,
  • jałowca pospolitego,
  • tarczycy bajkalskiej,
  • igieł sosny syberyjskiej,
  • rokitnika.

Unikaj natomiast takich preparatów, które zawierają silikony i parabeny, utrudniające składnikom aktywnych penetrowanie skalpu i struktury włosów.

Jak stosować szampon na porost włosów?

Poza doborem odpowiedniego preparatu zwróć też uwagę na jego właściwe stosowanie. Z pewnością tak jak większość osób myjesz włosy jednokrotnie podczas kąpieli. To błąd! Podczas pierwszego mycia usuniesz wyłącznie zgromadzone na pasmach sebum i brud. Aby zapewnić składnikom aktywnym preparatu możliwość przeniknięcia w głąb włosów i skóry głowy konieczne jest wykonanie drugiego mycia.

To nie wszystko! Nie nakładaj szamponu bezpośrednio na pasma. Skoncentrowana jego dawka może zaszkodzić włosom. Wyciśnij kosmetyk w zgłębienie dłoni i rozcieńcz z odrobiną wody. Dopiero wówczas możesz rozprowadzić preparat na kosmykach. Jeśli wolisz, możesz rozcieńczyć preparat w kubku lub specjalnym pojemniku do spieniania szamponu. 

  Zapuszczanie włosów - jak zapuścić długie i zdrowe włosy?

Po zakończeniu mycia (zarówno pierwszego, jak i drugiego) – zmyj szampon delikatnie ciepłą wodą. Zrezygnuj z gorącej, ponieważ nie pozwoli ci to domknąć łusek włosów. W efekcie tego pasma szybciej zaczną tracić wilgoć i staną się sztywne, matowe oraz przesuszone.