kobieta lapie sie za udo z cellulitem

Zabiegi na cellulit – TOP 5 najlepszych według kobiet

Coraz więcej kobiet boryka się z cellulitem. Próbujemy różnych metod, aby pozbyć się tej niedoskonałości. Czasami domowe zabiegi oraz kosmetyki z drogerii nie wystarczają. Co wtedy zrobić? Poznaj 5 skutecznych zabiegów na cellulit!

Cellulit – co to takiego?

Cellulit jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, jak i patologiczne zmiany zachodzące w tkance podskórnej. To przede wszystkim gródki oraz nierówności, które są widoczne gołym okiem. Skórka pomarańczowa, czyli inaczej cellulit pojawia się najczęściej w okolicy brzucha, bioder, pośladków bądź przedramion.

Powodów powstawania cellulitu jest sporo. Wiele kobiet zauważa te zmiany w okresie dojrzewania, w czasie ciąży, tudzież przed menopauzą. Przyczyną występowania skórki pomarańczowej może być także stres, brak ruchu, noszenie za ciasnej odzieży, poza tym złe odżywianie.

5 najlepszych zabiegów na cellulit

Nie da się ukryć, że cellulit często jest mocno widoczny. Domowe spa i stosowanie kosmetyków nie zawsze pozwala nam na pozbycie się skórki pomarańczowej. Warto wtedy spróbować profesjonalnych zabiegów. Polecamy:

1. Venus Legacy

To prawdziwy hit. Ten zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Trwa miej więcej 30-40 minut, co ważne nie wymaga rekonwalescencji. Specjalne urządzenie łączy w sobie aż dwie technologie. Mamy tu wielobiegunowe fale radiowe oraz pulsacyjne pole magnetyczne.

Dzięki temu sprzęt wnika głęboko pod skórę. Co daje? Zwiększa się cyrkulacja krwi i dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, w ten sposób skóra staje się jędrniejsza, a cellulit mniejszy.

Parametry urządzenia dobiera się konkretnie pod daną osobę. Należy pamiętać, że kilka serii zabiegów jest niezbędnych do osiągnięcia dobrych rezultatów.

2. ONDA

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się sprzęt emitujący zimne mikrofale. One są odpowiedzialne za wywoływanie, tak zwanego „stresu metabolicznego” w komórkach tłuszczowych. Urządzenie ma specjalne głowice powodujące skracanie się włókien kolagenowych.

  Soczyste mango - jak wykorzystać je przy pielęgnacji ciała?

To sprawia, że nie tylko redukujemy tkankę tłuszczową, ale przede wszystkim ujędrniamy skórę. Najlepsze rezultaty osiągamy przy poziomie 2-6 cm, czyli gdy nie ma za dużo tkanki tłuszczowej.

3. BTL Unison

Tu mamy miks dwóch metod, a więc ukierunkowaną falę akustyczną, do tego monopolarną radiofrekwencję. Obie dają od razu widoczne efekty. Działanie ciepła powoduje, że zwiększa się ukrwienie tkanek, mało tego skóra staje się jędrniejsza.

Co więcej tkanka tłuszczowa zastaje rozbita, a z organizmu szybciej zostają wydalane toksyny. Zabieg trwa 15-20 minut, jest stosowany na wybrane partie ciała, między innymi na brzuch, uda, pośladki, czy ramiona.

Nie jest to inwazyjne rozwiązanie, ale wymaga przygotowania, ponieważ na skórę aplikuje się wpierw krem uwalniający ciepło pod głowicą. Wobec tego można odczuć delikatne uczucie ocieplenia i lekkie wibracje. Przed oraz po BTL Unison zaleca się pić dużo płynów!

4. Endermologia

To popularny zabieg wśród pań. Redukuje tkankę tłuszczową oraz zmniejsza cellulit. To nieinwazyjny masaż podciśnieniowy, który w naturalny sposób pobudza metabolizm komórek.

Sprzęt wyposażony jest w głowicę z dwiema rolkami. Jedna pod ciśnieniem zasysa fałd skórny oraz go zwija, a druga – To intensywny zabieg, po którym zyskasz nie tylko jędrną, ale i wyczuwalnie gładszą skórę.

5. Icoone Laser

To szybki i bardzo skuteczny patent na zmniejszenie cellulitu, jak i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Tu też mamy głowicę z dwoma rolkami. To masaż podciśnieniowy z technologią światła LED, a także z biostymulującym laserem diodowym. Szybko po nim zauważysz, że skóra jest napięta, natomiast cellulit zmniejszony.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi są łatwo dostępne, ponieważ znajdziemy je w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. Najlepiej przygotować się na całą serię sesji, bo tylko tak jesteśmy w stanie mocno zredukować cellulit. Warto nie tylko porównać ceny w danych miejscach, ale przede skorzystać z pomocy fachowca, bo on jest w stanie polecić dla nas najlepsze rozwiązanie dobrane do naszych potrzeb.