kobieta koloryzuje wlosy szamponetka

Szamponetki do włosów – efekty a kolory włosów. Czy niszczą włosy?

Szamponetki do włosów znajdziemy w każdej drogerii, a nawet w większym supermarkecie. Czy niszczą one włosy? W jaki sposób działają? Na jaki kolor farbują? W naszym artykule znajdziesz wszystkie informacje o szamponetkach do włosów!

Czym są szamponetki?

Szamponetka jest to kosmetyk dostępny w poręcznej saszetce. Wykazuje właściwości koloryzacyjne. Co ciekawe podczas farbowania kolor nie wnika w strukturę włosa, jak w przypadku klasycznej metody z użyciem farby. Poprzez to szybko jest z niego wypłukiwany, a zatem to nie jest trwała technika. Dlaczego? Szamponetki pokrywają jedynie kosmyk od zewnętrznej strony.

Dla kogo są szamponetki?

Szamponetki do włosów są idealnym rozwiązaniem na wakacje, czy do wypróbowania jakiegoś odcienia. Ta metoda farbowania jest dobra także dla pań, które chcą pierwszy raz zmienić barwę kosmyków, albo potrzebują drobnej metamorfozy wyglądu. Efekt utrzyma się przez 4-8 myć, a wypłukiwanie koloru będzie stopniowe, dlatego nie pojawiają się nieestetyczne widoczne odrosty.

Nie da się ukryć, że szamponetki najlepiej sprawdzają się na zdrowych i silnych kosmykach, bo przy zniszczonych koloryzacja nie będzie wyglądać dobrze z racji złego przyjmowania kosmetyku, wobec tego kolor może wyjść nie tak jakbyśmy chcieli. Szamponetka na farbowane włosy może być ryzykowna, dlatego że nie zawsze uda się uzyskać zamierzony efekt, albo całkowicie ukryć siwiznę.

Jak działa szamponetka?

Nazwa szamponetki wzięła się stąd, że ten produkt sprzedaje się w poręcznej saszetce w formie szamponu. Nie wymaga mieszania ani innych specjalnych zabiegów, ponieważ to wariant jednoskładnikowy. Szamponetka do włosów zazwyczaj ma postać szamponu, który zabarwia kosmyki. Jak działa? Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku:

 • Aplikuje się ją na suche bądź na zwilżone włosy w zależności od informacji znajdujących się na opakowaniu.
 • Po równomiernym nałożeniu trzeba odczekać kilkanaście minut około 20-30 – czas jest różny u każdego producenta.
 • Ostatni krok to dokładne spłukanie głowy wodą, a potem wysuszenie i przejście do stylizacji.
  Depilacja brazylijska - na czym polega i jak wygląda zabieg?

Szamponetki do włosów aplikujemy na całej długości bądź jedynie na końcówki, czy też na odrost. Opcji jest wiele, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Kolory szamponetek – jakie są?

Na rynku jest cała masa szamponetek, które kosztują kilka złotych. Jakie kolory znajdziemy? Przede wszystkim:

 • Różne rodzaje blondu, między innymi popielaty, beżowy, czy słoneczny, a nawet odważną platynę. W tym wypadku ryzyko zabarwienia na czerwień jest spore!
 • Intensywny niebieski i głęboką czerń – to idealna opcja dla brunetek, tak samo jak burgund oraz oberżyna
 • ciemny brąz – to klasyczny kolor, który pasuje wielu kobietom, zwłaszcza brunetkom, poza tym paniom z jasnymi brązami oraz z odcieniem kakaowym
 • czerwień oraz rudości – te barwy polecamy paniom o kasztanowych włosach.

Pamiętaj, aby wybierać odcień pod kątem tego, jaki chcesz osiągnąć efekt, poza tym pod uwagę należy brać nasz naturalny kolor, bo nie każda szamponetka pokryje, na przykład ciemne kosmyki. Ten produkt to nie jest dobry pomysł na radykalną metamorfozę! Maksymalnie wybierz szamponetkę o 2-3 odcienie ciemniejszą niż masz naturalne włosy.

Czy szamponetka niszczy włosy?

Szamponetka nie ma w sobie amoniaku, tak jak na przykład farby dostępne w drogeriach. Jest to bezpieczny produkt, bo nie niszczy włosów, choć może je nieco wysuszać. Wobec tego niezwykle ważną kwestią jest pielęgnacja po farbowaniu, przede wszystkim postaw na nawilżenie.

Efekty stosowania szamponetek – jakie są?

Stosowanie szamponetki daje więcej efektów niż tylko zmianę koloru włosów w bezpieczny sposób:

 • nie naruszamy takim farbowaniem struktury kosmyków
 • zyskuje żywy, a jednocześnie błyszczący kolor
 • zawartość związków multiwitaminowych pozytywnie działa na kosmyki
 • zawartość kreatyny pozytywnie wpływa na regeneracje włosów.

Szamponetka daje natychmiastowy efekt, ma szeroką gamę barw, nie niszczy włosów, poza tym nie kosztuje zbyt wiele. Warto spróbować!