kobieta w bialej sukience

Jak poprawić potencję? Skuteczne sposoby

Problemy z potencją podczas intymnego zbliżenia to wstydliwa sytuacja, która powoduje stres i zakłopotanie. Brak erekcji wiąże się z utratą pewności siebie. Co więcej, przy regularnym powtarzaniu się tego typu sytuacji występuje spore niebezpieczeństwo związane z pojawieniem się problemów psychicznych i depresji.

Jak poprawić potencję u mężczyzn?

Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie takiego kłopotu, np. żele na potencję, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularne. Natomiast na samym początku warto poznać przyczynę, która faktycznie powoduje problemy z erekcją.

Poprawienie potencji u mężczyzn jest możliwe, jeżeli zadba się o kilka podstawowych kwestii:

  • odpowiednia dieta – zrównoważona i zbilansowana dieta ma kluczowy wpływ na zdrowie człowieka. Jedzenie oddziałujące negatywnie na naczynia krwionośne i serce uznaje się za powód problemów z erekcją. Wiąże się to z kłopotami z krążeniem, które bezpośrednio stanowią przeszkodę w osiągnięciu pełnego wzwodu. Aby poprawić ten aspekt, należy zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej. Konieczne jest również ograniczenie spożycia cukrów prostych i zamiana ich na te złożone – warto spożywać rośliny strączkowe, kaszę oraz pieczywo razowe;
  • rezygnacja z używek – nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów i stosowanie narkotyków to czynniki, które w dużej mierze zaburzają erekcję. Choć pozornie wydaje się, że trunki wysokoprocentowe to afrodyzjaki, a lampka wina nie zaszkodzi, to przy nadużywaniu ich może pojawić się problem z erekcją. W przypadku starania się o poprawę potencji nie ma mowy o spożywaniu alkoholu, paleniu papierosów oraz stosowaniu innych używek;
  • aktywność fizyczna – uprawianie sportu i codzienny ruch pomagają w utrzymaniu dobrej formy, a także odpowiedniej wagi ciała. Nadwaga jest czynnikiem, który tak samo, jak poprzednie, bardzo negatywnie wpływa na potencję u mężczyzn;
  • regeneracja – przemęczenie to kolejny z powodów pogorszenia się potencji, dlatego bardzo ważne jest wysypianie się. Sen ma znaczny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dzięki spoczynkowi organizm jest w stanie kontrolować poziom hormonów i w pełni się regenerować. Biorąc pod uwagę szereg przeprowadzonych badań na ten temat, nieprzerwana długość snu i odpoczynku powinna wynosić 7 godzin.
  Pielęgnacja dłoni zimą - jak to robić?

Leki na potencję

Poprawić potencję można na wiele sposobów. Warto m.in. odwiedzić sklep erotyczny online i sprawdzić, które z gadżetów erotycznych wywołują podniecenie, a następnie skorzystać z nich podczas zbliżenia. Innym sposobem są leki na potencję.

Warto wiedzieć, że większość “leków” dostępnych bez recepty w aptekach to suplementy diety, a co za tym idzie, ich skuteczność i pożądane działanie nie musi być poparte jakimikolwiek badaniami laboratoryjnymi. Jednak poprawa potencji przy skorzystaniu z farmakologii jest jak najbardziej możliwa. W tym celu warto sprawdzić produkty powszechnie dostępne w aptekach, które w swoim składzie zawierają składnik zwany sildenafilem.

Najpopularniejszym lekiem na potencję jest viagra, a sildenafil odpowiada za jej skuteczność. Przeprowadzone badania potwierdzają, że ta substancja czynna ma realny wpływ na poprawę jakości erekcji u mężczyzn. Jego działanie oparte jest usprawnianiu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu osiągnięcie pełnego wzwodu staje się dużo łatwiejsze.

Ważne jest, aby wszystkie preparaty poprawiające potencję każdorazowo były kupowane ze sprawdzonych źródeł. Nie warto ufać produktom z bazarów, zagranicznych aukcji lub sprzedawanych przez prywatne osoby.