para w lozku

Dogging – co to jest? Seks na oczach innych

Seks na oczach innych jest niebezpieczny i wiąże się z wieloma kłopotami, ale masa osób i tak się na niego decyduje. Tak zwany dogging to popularne zjawisko, o którym mówi się coraz więcej. Co kryje się za tą nazwą? Na czym polega seks na oczach innych ludzi? W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. Koniecznie go przeczytaj!

Dogging – co to jest?

Dogging jest to ryzykowne zachowanie, które ma dwie odsłony. Pierwsza polega na podglądaniu innych w czasie zbliżenia, natomiast druga to uprawianie seksu w miejscach publicznych, na przykład w ogrodzie lub w samochodzie. Zdarza się również tak, że wszystko dzieje się online, a „podglądaczy” jest bardzo dużo i mogą za to nawet płacić. To wobec tego pewnego rodzaju ekshibicjonizm. Wszystko trwa zazwyczaj tylko 5-7 minut, więc to dzieje się bardzo szybko, a to jeszcze bardziej podkręca atmosferę.

Doggersi czują większe podniecenie w momencie, gdy wiedzą, że mogą być nakryci podczas stosunku. Dreszczyk emocji jest tu podstawą ich działania. Ta praktyka seksualna jest oczywiście niezwykle ryzykowna. Powstaje coraz więcej grup zrzeszających fanów tej metody. W sieci bez problemu można natrafić na ludzi szukających mocnych doznań. Czerpią oni przyjemność zarówno z kontaktu fizycznego, jak i z samej obserwacji zbliżenia innych osób.

Skąd wywodzi się dogging?

Wiele osób zastanawia się skąd wywodzi się dogging.  Narodził się prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii, gdzie powstała społeczność doggersów. Na początku to zjawisko dotyczyło jedynie podglądaczy, do tego z czasem doszło grono osób uczestniczących w seksie w miejscu publicznym. Nowe zachowanie seksualne namieszało i to bardzo mocno. Pierwsze informacje o nim pojawiły się w 2003 roku, choć dopiero w 2004 roku odbiło się wszystko szerokim echem w mediach. Właśnie wtedy słynny piłkarz został przyłapany na zbliżeniu w miejscu publicznym, a dokładnie w parku. Wszystko udokumentowali paparazzi z dziennika „The Sun”. Społeczeństwo mocno ten fakt oburzył, choć znaleźli się również fani, którzy zaczęli tego typu zachowanie naśladować. Szybko dogging stał się hitem w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Szwecji, a także w Polsce.

Co do nazwy, to dogging wywodzi się od słowa z języka angielskiego – dog, czyli od psów. Jednak koncepcje co do tego określenia są dwie. Pierwsza z nich mówi, że powstało od kopulacji właśnie tego gatunku zwierząt. Natomiast druga twierdzi, że ludzie wychodzący na spacer z psami robili to tylko po to, aby obserwować osoby uprawiające seks w miejscach publicznych. Zazwyczaj pojawia się pozycja na pieska bądź od tyłu, stąd również sugestie, że to zjawisko ma taką nietypową nazwę.

  Czy seks na pierwszej randce to coś złego? Absolutnie nie!

zakochana para w lozku

Dlaczego ludzie uprawiają dogging?

Dla wielu dogging jest czymś okropnym, a dla innych wręcz przeciwnie, to niesamowite doznanie nieporównywalne z niczym innym. Fani tego zachowania nie widzą w nim nic złego, bo uważają, że obie osoby decydują się na to dobrowolnie i świadomie. To pokazuje, że zdania na ten temat są mocno podzielone, a kontrowersji nie brakuje. Ludzie decydują się na dogging, dlatego że:

 • to dla nich świetny sposób na urozmaicenie życia seksualnego
 • pragną oderwać się od codzienności i problemów
 • marzą o przeżyciu czegoś niebezpiecznego
 • mają duże potrzeby seksualne i partner ich nie jest w stanie ich spełnić
 • chcą doświadczyć czegoś zupełnie nowego
 • chcą zapewnić sobie niezapomniane chwile i spełnić swoje największe fantazje
 • pragną spróbować seksu z nieznajomymi
 • chcą podnieść sobie adrenalinę.

Co ważne, dogging zaspokaja aż dwie potrzeby – pokazywania się oraz podglądania, czyli ekshibicjonizmu i voyeryzmu. Czasami dochodzi do niego również promiskuityzm, a zatem kontakty seksualne z przypadkowymi ludźmi, czy z wieloma partnerami.

Seks na oczach innych jest wybierany przez ludzi, którzy są otwarci, bezpruderyjni oraz spragnieni nowych doznań. Nie czują one skrępowania i chętnie próbują nowych rzeczy. Ryzyko, że ktoś ich nakryje tylko mocniej nakręca.

Moralność a dogging

Seks na oczach innych uznaje się za zboczenie, a nawet za dewiacje. Dogging dla wielu jest niemoralnym zachowaniem, bo łamie się tu ogólne zasady intymności. Przekracza się bowiem pewne wyraźne granice.

Szybkie, niezobowiązujące spotkania z anonimowymi osobami lub na oczach innych są niebezpieczne z uwagi na wiele względów.  Aby uniknąć społecznego potępienia warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach podczas takich schadzek. Kiedy decydujesz się na dogging musisz:

 • zawsze się zabezpieczać, czyli stosować prezerwatywę
 • sprawdzić wcześniej miejsce, czy nie ma, na przykład w okolicy monitoringu
 • szanować drugą osobę i w razie jej NIE zaprzestać dalszych działań
 • zawsze sprzątać miejsce, w którym publicznie uprawiasz seks, aby nie pozostawić po sobie żadnych dowodów
 • uważać, aby nie zniszczyć roślinności wokół
 • zwrócić uwagę na miejsce, aby nie zakłócać spokoju, jak i porządku, poza tym nie robić tego na oczach nieletnich
 • skupić się na całej przestrzeni wokół, a nie tylko i wyłącznie na partnerze seksualnym
 • przestrzegać prawa
 • dbać o bezpieczeństwo swoje i partnera seksualnego.
  Orientacje seksualne - jakie są i co oznaczają? Pełna lista orientacji

Często seks w miejscu publicznym łączy się z zażywaniem nielegalnych środków odurzających, czy też alkoholu. To powoduje, że zjawisko jest odbierane jeszcze bardziej negatywnie przez otoczenie. Ta metoda jest popularna nie tylko wśród singli, ale i osób w związkach, więc dochodzi do tego również niewierność. To wszystko sprawia, że wiele osób decyduje się ukrywać fakt, iż bierze udział w spotkaniach w plenerze, które mają na celu uprawianie seksu z nieznajomymi. Nie chce potępienia.

malzenstwo w lozku

Zagrożenia związane z doggingiem

Nie da się ukryć, że dogging niesie ze sobą liczne zagrożenia. Kobiety, jak i mężczyźni muszą pamiętać o wielu niebezpieczeństwach, które na nich czyhają. Mowa tutaj przede wszystkim o:

 • niechcianej ciąży – podczas szybkiego seksu w plenerze łatwo o niespodzianki, więc zadbanie o dobre zabezpieczenie jest podstawą
 • choroby przenoszone drogą płciową to częste zjawisko, bowiem nie wiemy z kim się spotykamy, ilu partnerów ktoś miał i czy jest całkowicie zdrowy.

Niestety, ale dogging wiąże się także z innymi niebezpiecznymi zachowaniami. Mogą pojawić się wymuszenia pewnych zachowań seksualnych, na które dana osoba może nie mieć ochoty. Pod przymusem zostanie do tego zwyczajnie zmuszona. Zdarza się także tak, że spotkania są nagrywane lub fotografowane. Po co? Później materiały służą do szantażu, który ma na celu skłonienie do kolejnych schadzek bądź do wyłudzeń pieniędzy. Trzeba wobec tego dobrze wszystko przemyśleć, aby pragnienie spełnienia fantazji nie przyniosło nie tylko rozczarowania, ale i licznych kłopotów również z prawem. Należy pamiętać, że dogging może być surowo karany, nawet pozbawieniem wolności.

Dodatkowym kłopotem jest to, że seks w miejscu publicznym może negatywnie rzutować na dalsze relacje. Co może się stać? Bywa, że ich partnerzy są traktowani przedmiotowo, poza tym ciągle pragną urozmaicenia seksualnego i ekstremalnych doznań. Tradycyjne formy zbliżenia przestają im wystarczać, wobec tego zaczynają szukać na boku, na przykład fanów dogginu.