kobieta z walizka

Pakujemy się na wyjazd! Jak zrobić to szybko, sprawnie i bezbłędnie?

Każda z nas kocha podróże. Bez względu na to, czy naszym turystycznym celem jest miejsce na mapie Polski, czy może odległa, egzotyczna lokalizacja, przed wyjazdem musimy przygotować walizkę. W jej wnętrzu powinno natomiast znaleźć się wszystko, co będzie nam potrzebne w czasie urlopu – m. in. ubrania, kosmetyki, dokumenty, sprzęt elektroniczny, leki i wiele innych. Nic więc dziwnego, że pakowanie walizki wiele kobiet uznaje za najbardziej nieprzyjemną część przygotowań do wyjazdu. Nie musi jednak tak być! Wystarczy poznać kilka prostych trików, które każdej z nas pozwolą szybko i sprawnie przebrnąć przez to mało inspirujące zadanie.

Pakowanie walizki – od czego zacząć?

Zawartość walizki będzie różniła się w zależności od osobistych potrzeb jej właścicielki, celu podróży, a także czasu, który planujemy spędzić poza domem. W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się, co będzie nam na pewno potrzebne na miejscu i spisać listę niezbędnych przedmiotów. W celu właściwego doboru garderoby, sprawdźmy przed wyjazdem prognozy pogody i to właśnie na ich podstawie dobierzmy garderobę. Ubrania warto układać oraz razu w komplety lub zabierać ze sobą głównie bazowe elementy, które będziemy mogły ze sobą dowolnie miksować.

Pakowanie walizki warto zacząć od wyłożenia na łóżko wszystkich rzeczy, które planujemy zabrać w podróż. Przed przystąpieniem do pakowania koniecznie sprawdźmy, czy naprawdę potrzebujemy ich wszystkich i przy tej okazji wyeliminujmy to, co zbędne. W ten sposób unikniemy kolejnego wyjazdu, z którego wrócimy z kompletnie nienoszonymi ciuchami, które tylko nas obciążały! Dopiero, kiedy mamy wszystko uporządkowane, przychodzi pora na właściwe pakowanie.

pakowanie walizki

Pakowanie walizki krok po kroku

Jeśli zależy nam na zabraniu ze sobą jak największej ilości rzeczy lub mamy do dyspozycji tylko jedną, mniejszą walizkę, zamiast składać ubrania, rolujmy je. Ten prosty trik sprawi, że odzież nie będzie wygnieciona po rozpakowaniu i pozwoli zmieścić znacznie więcej elementów w walizce. Drobne przedmioty takie, jak np. ładowarki czy skarpetki, wkładajmy do butów. Pasek, zamiast zwijać go, warto natomiast rozłożyć wzdłuż brzegów walizki – dzięki temu nie zajmie praktycznie wcale miejsca w bagażu! Kosmetyczkę umieśćmy w widocznym miejscu, co pozwoli na uzyskanie do niej szybkiego i wygodnego dostępu tuż po przybyciu do miejsca zakwaterowania.

  Węgiel kokosowy niezbędnym akcesorium do fajki wodnej

Pakowanie zaczynamy zawsze od największych i najcięższych przedmiotów – to one powinny znaleźć się na dnie naszego bagażu. Na nich układamy natomiast mniejsze i lżejsze rzeczy. Jeśli zabieramy ze sobą marynarkę, w walizce umieśćmy ją na samym końcu, delikatnie układając ją na samej górze i spinając elastycznymi taśmami. Kapelusz warto wypełnić ubraniami i również położyć na górze. Bieliznę i drobne elementy garderoby możemy spakować w osobne, materiałowe woreczki, aby łatwo się do nich dostać tuż po przybyciu do hotelu. Najcenniejsze rzeczy pakujemy zawsze do bagażu podręcznego, który będzie towarzyszył nam podczas podroży. 

Po spakowaniu walizki, przejrzyjmy jeszcze raz listę i upewnijmy się, że wszystko, co na niej zapisaliśmy, znalazło się w walizce. Jeśli mamy do dokupienia dodatkowe elementy, zróbmy to jak najszybciej, a walizkę zamknijmy dopiero, kiedy mamy w niej komplet potrzebnych rzeczy. I to już wszystko! Jesteśmy gotowe, aby wyruszyć w podróż i cieszyć się wyczekiwanym urlopem. Jeśli natomiast jesteśmy dopiero na etapie jego planowania, w wyborze docelowego miejsca i znalezieniu w nim najlepszego zakwaterowania, każdą kobietę kochającą podróże wesprze Nocowanie.pl – największy polski portal turystyczny.