wieczor panienski

Sprawdzone pomysły na wieczór panieński

Organizacja każdej imprezy wiąże się ze sporym wysiłkiem. Urządzenie wieczoru panieńskiego jest szczególnym wyzwaniem, bo musi odbywać się w tajemnicy. Jak więc zorganizować ten wieczór, aby był niezapomniany, a przy tym był prawdziwą niespodzianką dla przyszłej panny młodej? Oto garść sprawdzonych inspiracji.

Punkt 1 – zaplanuj miejsce na wieczór panieński

Wybór miejsca na wieczór panieński to podstawa całego planu. Od niego zależy charakter imprezy, ilość zaproszonych osób, czy dobór kreacji. Co istotne – rodzaj imprezy powinien pasować do usposobienia i upodobań przyszłej panny młodej. Domatorka nie padnie z zachwytu, kiedy zabierzesz ją do klubu, a miłośniczka dyskotek nie zadowoli się nawet najlepiej zorganizowaną domówką.

Wieczór panieński w SPA

Ten rodzaj spędzania wspólnego czasu najlepiej pasuje do panny młodej, która lubi dbać o swoje ciało, jest miłośniczką masaży lub po prostu pracuje w stresującej korporacji i potrzebuje wypoczynku. Sprawdzi się również, kiedy ma dotyczyć spotkania w małym gronie, w towarzystwie bliskich przyjaciółek, które podczas wspólnych zabiegów mogą poplotkować, pośmiać się i po prostu miło spędzić ze sobą czas.

Wieczór panieński w klubie

Jeśli przyszła panna młoda uwielbia imprezować i tańczyć, spotkanie w klubie będzie najbardziej oczywistym wyborem. Pozwoli wyszaleć się w gronie znajomych, a przy tym nie będzie przypominało sztywnej domówki z rozpisanym planem zabaw, która wulkanowi energii niekoniecznie musi przypaść do gustu.

Wieczór panieński w domu

Dla domatorek i cichych osób, które nie lubią być w centrum uwagi, najlepsza impreza to ta zorganizowana w domu. W znajomym miejscu, w gronie najbliższych, w mieszkaniu jednej z przyjaciółek, panna młoda poczuje się zupełnie swobodnie i nie przeżyje stresu związanego z byciem obserwowaną przez obcych. Dobrze zaplanowana domówka nie wyklucza szaleństw na parkiecie!

  Jak dopasować sportowe hobby, aby nie zrezygnować po miesiącu?

Wieczór panieński na wyjeździe

Dysponując większymi funduszami można zorganizować pannie młodej wyjazd do zupełnie innego miasta, a nawet obcego kraju. Tam, w nieznanym otoczeniu, impreza może przybrać dowolny charakter. Może być spontanicznym wypadem na miasto, nocną imprezą nad brzegiem morza, czy też szaloną nocą spędzoną w kasyno.

Punkt 2 – Wymyśl dodatkowe atrakcje

Samo wyjście na miasto nie uczyni z imprezy niezapomnianego wieczoru. Warto pomyśleć więc o dodatkowych atrakcjach. Może to być zabawa polegająca na zatańczeniu na środku klubu z przyczepionym welonem, zebranie buziaków od pięciu pierwszych napotkanych chłopaków, czy też wybranie się na miasto w przebraniach. Można też pokusić się o wypożyczenie limuzyny lub zorganizowanie… fikcyjnego porwania młodej. Przed zaproponowaniem bardziej odważnych zabaw warto jednak upewnić się, że spodobają się jej tego typu „przygody”.

Oprócz tego zawsze sprawdzą się zabawy typu: test na dobrą żonę. Przyszła panna młoda musi na nich przyszyć guzik do męskiej koszuli, zacerować skarpetkę lub też ugotować smaczne danie.

Sesja zdjęciowa to również mocny punkt programu każdej imprezy. Profesjonalny fotograf i dobrze przygotowana aranżacja oraz akcesoria sprawią, że panna młoda będzie miała niezapomnianą pamiątkę z tego wieczoru.

Jeśli pomysłów na rozrywki wciąż brak, dobrze posiłkować się gotowymi zabawami. Na przykład w sklepach z akcesoriami ślubnymi można kupić test-wyzwanie: czyli wszystko, co wiesz o pannie młodej. Można też nabyć Alko-test, gdzie uczestniczki ustalają, jaka ilość alkoholu musi być wypita, gdy padnie odpowiedź twierdząca do danego pytania.

Podczas wieczoru panieńskiego można też zabawić się w „zakazane słowa”. Jeśli więc, któraś z osób wymówi np. słowo „ślub”, „wesele”, „panna młoda”, musi wypić karny kieliszek wódki.

Zobacz także: Sprawdzone pomysły na wieczór kawalerski

Punkt 3 – jedzenie na wieczór panieński

Wydawałoby się, że kwestia jedzenia na wieczorze panieńskim nie jest najważniejsza. Jednak jest to mylne mniemanie. Głodni goście, a tym bardziej głodna przyszła panna młoda, to nie najlepsza kompania do zabawy. Dlatego, jeśli chcesz, by impreza udała się na 100%, zaplanuj gdzie i co zjecie w trakcie wieczoru. Jeśli jest to wieczór w SPA, zobacz, gdzie w pobliżu znajdują się restauracje lub knajpki ze smacznym jedzeniem. Gdy bawicie się w klubie i chcecie coś zjeść nawet w nocy, sprawdźcie wcześniej, które lokale funkcjonują w nocnych godzinach np. w pizzeriach Domino’s możecie zjeść super smaczne dania aż do godziny 23.00. Kiedy macie domówkę, naszykuj przekąski np. tortille, nachos z guacamole, małe tarty z serem, czy owoce, a na większy głód zamów pizzę. W Domino’s Pizza będziesz ją mieć gotową i dostarczoną do domu już w ciągu 30 minut od jej zamówienia, jeśli więc nawet zapomnisz zamówić ją wcześniej, a zauważysz, że goście zaczynają być głodni, zbierz zamówienia i dzwoń. W ciągu pół godziny będziesz mieć smaczny posiłek, który uwielbiają wszyscy. Dużą zaletą zamówienia pizzy na wieczór panieński jest to, że pizzę można skomponować zarówno dla wegetarian, wegan, jak i prawdziwych mięsożerców. Każdy więc znajdzie coś dla siebie do schrupania, a organizator imprezy zwolniony jest z robienia sałatek z wegańskim majonezem, czy też przygotowania kotlecików z tofu.

  Walizka do samolotu – ABS czy polipropylen?