zaproszenia

Rodzice zasługują na wyjątkowe zaproszenia ślubne – zobacz, jak ich wyróżnić

Często to nasi rodzice są pierwszymi osobami, które informujemy o zaręczynach. Zwykle przez cały czas narzeczeństwa i planowania ceremonii, możemy liczyć na pomoc z ich strony. Symbolicznymi wyrazami podziękowania może być moment wręczenia im niepowtarzalnych, przygotowanych tylko dla nich, zaproszeń na ślub.

Wyjątkowi goście wymagają wyjątkowego traktowania

W Polsce od kilku lat rośnie popularność personalizowanych zaproszeń weselnych. Pary młode coraz rzadziej zadowalają się zwykłym, „tradycyjnym” druczkiem. Tak samo, jak mieszkańcy wielu państw Europy Zachodniej, staramy się jak najbardziej podkreślić podniosłość tej chwili, jaką w życiu pary młodej będzie ślub.

Służą temu nie tylko coraz bardziej wyszukane sposoby na udekorowanie sali weselnej czy nowe zabawy dla gości. Jeśli chcemy wywrzeć dobre wrażenie na osobach, które będziemy towarzyszyć  na ślubie, warto poświęcić odpowiednio dużo czasu zaproszeniom, bo to właśnie one budują pierwsze wrażenie, które odgrywa dużą rolę w całej późniejszej ceremonii.

Pośród zaproszonych gości koniecznie trzeba wyróżnić rodziców. Zawsze mogliśmy na nich liczyć i nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzaliśmy, warto docenić ich obecność i wsparcie, jakie nam zapewniają. Właśnie dlatego zasługują oni na zupełnie inne niż reszta gości, personalizowane zaproszenia.

Jak zaprojektować zaproszenia ślubne dla rodziców?

W ich przypadku ogromną rolę będzie odgrywać symbolika. Czasem wystarczy do druku dołączyć wspólne zdjęcie z dzieciństwa, o którym wiemy, że ma dla naszych rodziców duże znaczenie i wartość emocjonalną. Upewnijmy się też, że zaproszenie ma odpowiednią, elegancką czcionkę.

drewniane zaproszenie

Zaproszenia dla rodziców w drewnianym pudełku

Do świata mody ślubnej w wielkim stylu wróciły też zaproszenia w eleganckich pudełkach. To ostatni krzyk mody, który w naszym kraju szybko wdarł się na salony. Ciekawą ofertę takich zaproszeń ma w swojej ofercie sklep artMA. Od wielu lat produkuje personalizowane zaproszenia ślubne, w tym te przeznaczone dla rodziców.

  Ferie zimowe w górach? Zobacz jak się przygotować

Takie pudełka mogą być wykonane z eleganckiego drewna lub z materiałów w pełni ekologicznych. Można też dobrać stylowe kokardki ze sznurka jutowego czy rafii. Duży wybór akcesoriów umożliwia spersonalizowanie produktu i dopasowanie go do stylu, w jakim będzie urządzana uroczystość.

Inaczej przyozdobimy ceremonię w stylu boho – gdzie powinny dominować motywy odwołujące się do przyrody, delikatne kształty oraz ciepłe barwy wykończeń, a inaczej, jeśli zdecydujemy się na styl rustykalny czy nowoczesny, minimalistyczny industrial.

Stwórz zaproszenie na wesele „od serca”

Gdy już wybierzemy rodzaj druczku, jaki podarujemy naszym rodzicom, warto zastanowić się nad najważniejszą kwestią, jaką bez wątpienia jest tekst zaproszenia. O ile dla gości można zdecydować się na jedną z ogólnodostępnych regułek, jakie w swojej ofercie ma sprzedawca, tak w przypadku rodziców może to nie wystarczyć.

eleganckie zaproszenie

Eleganckie pudełko z zaproszeniem dla rodziców

O wiele lepszym pomysłem jest przygotowani eleganckiego zaproszenia, do którego tekst ułożymy samodzielnie. Rodzice na pewno docenią taki spersonalizowany druk i da on im wiele radości. Można w nim odwołać się do naszych wspólnych wspomnień lub po prostu podziękować za okazane wsparcie.

Dużą popularnością cieszą się nie tylko zaproszenia z przygotowanym przez nas tekstem, które są przez nas wypisane samodzielnie. Dla wielu osób ze starszego pokolenia taki odręcznie napisany tekst niesie ze sobą o wiele większy ładunek pozytywnych emocji. Jeśli więc mamy ładny styl pisma, na pewno warto przemyśleć taki niecodzienny, nieco oldschoolowy styl zaproszenia.