kolezanki rozmawiaja na kanapie

O czym rozmawiać z koleżanką? 10 najlepszych tematów, które zawsze pasują!

Pogaduchy ze znajomymi to dobry pomysł na relaks, a także doskonały moment by się lepiej poznać. Dla niektórych jednak taka rozmowa może sprawiać pewne problemy. Co zrobić, aby nie było niezręcznej ciszy i konwersacja toczyła się naturalnie? O czym rozmawiać z koleżanką? Jeśli nie wiesz, koniecznie sprawdź nasze koncepcje. Proponujemy 10 najlepszych tematów, które zawsze pasują!

10 najlepszych tematów do przegadania z koleżanką!

1. Tematy idealne na rozpoczęcie rozmowy

Jak zacząć rozmowę z koleżanką? Czasami na początku jest trudno utrzymać swobodną i co najważniejsze płynną konwersację. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się uniwersalne tematy, takie jak aktualna sytuacja, na przykład pytania typu „długo czekasz?”, czy „byłaś w tym lokalu wcześniej?”. To pozwoli wam rozpocząć pogawędkę na zupełnie neutralnym gruncie i kontynuować ją potem już w dowolnym kierunku. Z jednej tematyki będzie bowiem rodzić się kolejna, a to gwarancja udanej konwersacji.

2. Kiedy chcesz lepiej poznać drugą osobę sięgaj po niebanalne pytania

Odpowiednie tematy do rozmowy z koleżanką pozwolą Ci lepiej ją poznać. Możesz tutaj zadawać rozmaite pytania, dlatego uda się poruszać liczne wątki. To wcale nie muszą być banalne, wręcz oklepane zagadnienia. Co zatem wybrać? Mogą pojawić się, między innymi takie kwestie jak:

 • Jak lubisz spędzać wolny czas?
 • Jakie masz marzenia?
 • Ile mieszkasz już w tym mieście?
 • Skąd pochodzisz?
 • Co zrobiłaś najbardziej głupiego w życiu?
 • Zawsze wracasz do domu taką samą drogą?
 • Za czym tęsknisz z okresu dzieciństwa?
 • Jakie masz plany na weekend?
 • Jakim superbohaterem zawsze chciałaś być?
 • Jaką szaloną rzecz ostatnio zrobiłaś?
 • Co najdziwniejszego jadłaś?

3. Filmowy świat

Większość ludzi lubi oglądać filmy i seriale. To doskonały pomysł na spędzenie wolnych chwil i oderwanie się od rzeczywistości. Tego rodzaju tematyka wyśmienicie sprawdzi się w luźnych pogawędkach. O czym rozmawiać z koleżanką? Co poleca, jaki film ostatnio widziała, czy też kto jest jej ulubionym reżyserem bądź aktorem. Można bardzo rozwinąć ten temat, w zasadzie wystarczy trochę inwencji. Powrót do dzieciństwa da wam dużo frajdy, dlatego wspominajcie bajkowe hity z tego okresu. Kto wie może macie wspólne upodobania i kiedyś wybierzecie się razem na seans do kina, albo urządzicie same w domu maraton filmowy.

  Pomysł na hobby: Barwiarstwo

4. Plany na przyszłość

Tematy do rozmowy z przyjaciółką to z pewnością będą te dotyczące przyszłości. Plany na wakacje, czy na weekend to dobry trop, tak samo jak konwersacja skupiająca się na dużo poważniejszych sprawach, na przykład na związkach. Można sobie pozwolić na taką prywatę tylko i wyłącznie w przypadku osób, które dobrze znamy, a nie gdy chodzi o zupełnie nowych znajomych. W tym drugim wypadku lepiej ograniczyć się do bezpiecznej tematyki, między innymi do wyjazdów, czy do przyszłych wyjść.

5. Muzyka

O czym rozmawiać z koleżanką? O muzyce, bowiem to tak szeroka tematyka, jak filmy, czy książki. Poznasz jej gust muzyczny, ulubionych wykonawców oraz ukochane piosenki. Dowiesz się na jakim koncercie ostatnio była, albo czego słucha podczas jazdy autem. To uniwersalna propozycja nawet na tematy do pisania z koleżanką. O muzyce gada się godzinami, można również jej w międzyczasie słuchać.

6. Hobby

Jak zacząć rozmowę z koleżanką? Można postawić na sprawdzoną klasykę, czyli jakie masz zainteresowania. To bezpieczna opcja, choć pewnego rodzaju banał, ale umożliwia nam odkrycie czasem zupełnie nieznanego oblicza drugiej osoby. Opowieści o pasji są niebywale interesujące, poza tym pozwalają się lepiej poznać, zwłaszcza na początku znajomości. Bywa, że dużo was łączy i podzielacie pewne zainteresowania. Zdarza się również tak, że można się wzajemnie zarażać hobby. To doskonały pretekst, aby spędzać jeszcze więcej czasu razem i to świetnie się bawiąc.

7. Upodobania kulinarne

W sytuacji, gdy spotykacie się, na przykład w restauracji automatycznie ze względu na lokalizację pojawia się pretekst do rozmowy. Tematyka kulinarna jest niezwykle szeroka. Ulubione potrawy, knajpki, wspominki podróżnicze, sprawdzone przepisy, czy ukochane składniki – tu dziedzina pozwala na długie godziny pogawędki bazującej na wielu wątkach.  Mówi się, że „przez żołądek do serca”, ale gastronomia pozwala zacieśniać również przyjacielskie więzi. Możecie potem się spotkać na wspólne gotowanie, albo wybrać razem do polecanej restauracji by wspólnie odkrywać nowe smaki. Możliwości są rozmaite!

  Elbląg - co warto zobaczyć w tym mieście?

8. Śmieszne sytuacje z życia wzięte

Tematy do rozmowy z koleżanką nie muszą być koniecznie bardzo banalne, a więc popularne i oklepane. Warto czasami pokazać nieco więcej inwencji, do tego odrobinę poczucia humoru. Śmieszne sytuacje z życia wzięte wplecione w rozmowę pozwolą wam się dobrze bawić, a także oderwać od codzienności. Możesz wspominać anegdoty, albo niecodzienne historie, które Cię kiedyś spotkały. Jedno jest pewne, może was w tym przypadku wiele zaskoczyć! Warto jednak dobrze wyważyć tematykę, bo nie na wszystko można sobie pozwolić w towarzystwie, na przykład nowo poznanej koleżanki.

9. Podróże

O czym można pisać z koleżanką? Oczywiście o podróżach, bo to szeroka tematyka. Wspominacie miejsca, w których byłyście, poza tym jakie chciałyście odwiedzić, czyli te wymarzone. To bardzo przyjemny sposób na pogawędkę w realu, jak i też online. Macie szanse dowiedzieć się ciekawostek podróżniczych, a nawet zaplanować wasz wspólny wyjazd. Podróże to temat wszechstronny, bowiem można zaczepić o inne, między innymi o kulinaria, muzykę, modę, czy o historię. Zapewniamy, że z jednego wątku łatwo będzie przejść swobodnie do kolejnego.

10. Babskie pogaduchy

Tematy do rozmowy z koleżanką to przede wszystkim te typowo babskie sprawy, takie jak moda, czy uroda. Możecie dzielić się między sobą doświadczeniem, ponadto polecać sobie kosmetyki, czy usługi. Czasami warto wspomóc się radą, na przykład przed ważnym wyjściem. Babskie pogaduchy pełne są kobiecych tematów. To lekkie rozmowy, które mogą trwać nawet godzinami. Wspólny wypad na zakupy będzie do nich idealnym dodatkiem.